Need for Speed Payback

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی اتوموبیلرانی در خیابان‌ها با انجام کارهای خلاف قانون و داستانی نسبتاً خسته‌کننده
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در متن بعضی از آهنگ‌ها از کلمات نسبتاً توهین‌آمیز به زبان انگلیسی استفاده می‌شود.
  تصادفات ماشین‌ها به صورت صحنه‌آهسته و با جزئیات نمایش داده می‌شود که گاهی هم با انفجار همراه‌اند، با این حال هیچ‌ گاه راننده یا سرنشینان زخمی نمی‌شوند.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند و سه درجه‌ دشواری مختلف در آن وجود دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Need for Speed Payback عنوانی اتوموبیلرانی است که مسابقات آن در خیابان‌ها انجام می‌شود و داستان آن درباره‌ی راننده‌ی خلافکاری است که می‌خواهد از گروه قدیمی خودش به خاطر طرد شدن انتقام بگیرد. رانندگی در این بازی با سرعت زیاد و همراه با حرکات نمایشی انجام می‌شود. بازیکنان در آن کارهای غیرقانونی زیادی انجام می‌دهند و گاهی هم از پلیس فرار می‌کنند. صحنه‌های تصادف با جزئیات و به صورت صحنه‌ آهسته نمایش داده می‌شود اما کسی در آن‌ها مجروح نمی‌شود. والدین نوجوانانی که به‌تازگی رانندگی یاد گرفته‌اند بهتر است بدانند که بر اساس تحقیقات، انجام بازی‌هایی که در آن می‌توان بدون احتیاط رانندگی کرد، احتمال عمل به این بی‌احتیاطی‌ها را در دنیای واقعی افزایش می‌دهد.

  چکیده داستان

  در این بازی بازیکن در نقش یک راننده‌ی مسابقه‌ی خیابانی سابق و غیرقانونی قرار می‌گیرد. او که سابقاً عضو گروهی از رانندگان خیابانی بوده، قصد دارد با انتقام گرفتن از کسانی که به او خیانت کرده بودند، دوباره به این گروه بازگردد.

  کیفیت

  با این‌که Need for Speed Payback نسبت به بازی‌های گذشته‌‌ی این مجموعه پیشرفت‌هایی داشته اما هنوز تا تبدیل شدن به یک عنوان خوب در این سبک فاصله‌ی زیادی دارد. با این‌که رانندگی روان‌تر شده و حرکات نمایشی متنوع‌تری را می‌توان در آن انجام داد اما داستان و شخصیت‌های کلیشه‌ای و مکالمه‌های خسته‌کننده‌ی میان آن‌ها، اصلی‌ترین نقاط ضعف بازی‌اند که باعث می‌شوند بازیکن اشتیاقی برای ادامه‌ی آن نداشته باشد. ضمن این‌که خالی بودن خیابان‌ها، هیجان رانندگی در آن‌ها را کم کرده و به نظر تفاوتی با مسابقه در پیست‌های بسته ندارد. نبود حالت بازی دونفره‌ی آفلاین هم کمک چندانی به بازی نکرده است. با این حال برای کسانی که به این موارد اهمیت نمی‌دهند و تنها به دنبال رانندگی‌های پرسرعت در خیابان‌های خالی‌اند، Need for Speed Payback می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی تبعات رانندگی خطرناک و غیرمحتاطانه در دنیای واقعی و تفاوتش با بازی‌های ویدیویی صحبت کنید. ـ داستان بسیاری از بازی‌های ویدیویی مربوط به انتقام گرفتن است. می‌توانید درباره‌ی انتقام و جنبه‌های مثبت و منفی آن صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر استفاده از کلمات نسبتاً توهین‌آمیز، مقدار کمی خشونت
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Electronic Sports
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷