New World

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی نقش‌آفرینی آنلاین خشن با گیم‌پلی نسبتاً تکراری و بخش داستانی طولانی
سال: 2021
  بررس متن: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تاکید زیادی روی برقراری روابط اجتماعی با دیگر بازیکن‌های آنلاین در بخش‌های مختلف بازی وجود دارد. بازیکن همچنین به کار تیمی و داشتن رفتاری دوستانه با دیگران تشویق می‌شود. در داستان و وقایع بازی، موضوعات معنادار و قابل‌درکی برای نوجوانان مثل اهمیت روابط دوستی و کمک به دیگران مطرح می‌شوند.
  بازیکن می‌تواند تمام لباس‌های شخصیت خود (به غیر از لباس‌های زیر او) را دربیاورد و او را به شکلی نیمه‌برهنه، در جهان بازی بگرداند.
  در متون و مکالمات بازی، هیچ اصطلاح توهین‌آمیزی وجود ندارد اما بازیکن‌های آنلاین در بخش‌های چندنفره‌ی بازی، می‌توانند به شکل متنی و صوتی با یکدیگر مکالمه کنند و این موضوع ممکن است بازیکن را در معرض رفتارهای آزاردهنده و توهین‌آمیز دیگر بازیکن‌های آنلاین قرار دهد.
  پیام‌های آموزشی مختلفی مثل کمک به دیگران و ایستادگی در برابر ظالم در درون‌مایه‌های داستانی بازی دیده می‌شود اما حجم زیاد محتواها و شخصیت‌های داستانی، باعث دیده نشدن و کاهش اهمیت این پیام‌ها شده‌ است.
  اقوام، فرهنگ و آداب و رسوم هر یک از یازده منطقه‌ی اصلی جزیره، با الهام از قوم‌های تاریخی واقعی مثل وایکینگ‌ها طراحی شده‌اند.
  بازیکن با استفاده از انواع و اقسام سلاح‌های سرد و گرم قرن هفدهمی مثل شمشیر، تیروکمان، تپانچه و حملات جادویی، دشمنان خود را از بین می‌برد. آن‌ها از سربازها و دشمنان انسانی و موجودات تخیلی مثل زامبی‌ها، اسکلت‌های بزرگ و هیولاهای خفاش‌مانند تشکیل شده‌اند و پس از شمشیر یا تیر خوردن، فریاد می‌کشند و خون زیادی از دست می‌دهند. قطره‌های خون در محیط بازی و روی لباس‌های شخصیت‌ها باقی می‌ماند اما اجساد دشمنان سریعاً ناپدید می‌شوند. بازیکن برای به دست آوردن برخی از منابع موردنیاز خود، باید حیوانات اهلی و وحشی مختلفی را از بین ببرد.
  کنترل‌های بازی نسبتاً پیچیده‌اند و یادگیری آن‌ها، نیازمند زمان و تلاش قابل‌توجهی است. البته مکانیسم‌های پیچیده‌ی بازی با فاصله‌ی زیادی از یکدیگر معرفی می‌شوند و بازیکن، زمان کافی برای آزمایش و آشنا شدن با هر کدام از آن‌ها را خواهد داشت. درجه‌بندی خاصی برای میزان سختی بازی وجود ندارد. بازیکن برای پشت سر گذاشتن برخی از مراحل، دخمه‌ها و از بین بردن برخی از هیولاها، به کمک دیگر بازیکن‌های آنلاین نیاز خواهد داشت.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی New World عنوانی در سبک چندنفره‌ی گسترده‌ی آنلاین نقش‌آفرینی (MMORPG) است که بازیکن در آن، کنترل یک جنگجو در جزیره‌ای دورافتاده در قرن هفدهم را بر عهده می‌گیرد. بازیکن می‌تواند جنسیت، رنگ پوست و سن شخصیت خود را تعیین کند و سپس، به گشت‌وگذار در جزیره بپردازد، با شخصیت‌های دیگر تعامل کند، دخمه‌ها و مراحل مبارزه‌ای مختلفی را پشت سر بگذارد، خانه و تجهیزات موردعلاقه‌ی خود را بسازد و سلاح‌ها و قابلیت‌های خود را ارتقا دهد. بازیکن با استفاده از انواع و اقسام سلاح‌های سرد مثل شمشیر، نیزه و حملات جادویی، دشمنان مختلفی را از بین ببرد. علاوه بر سربازهای انسانی، دشمنان بازیکن از موجودات و هیولاهای تخیلی مختلفی مثل روح‌ها، زامبی‌ها و اسکلت‌های بزرگ تشکیل شده‌اند. اکثر آن‌ها پس از دریافت ضربه، فریاد می‌کشند و خون زیادی از دست می‌دهند. قطره‌های خون دشمنان و شخصیت‌ها، روی لباس‌ها و محیط بازی تا مدت قابل‌توجهی باقی می‌ماند. بازیکن باید برای زنده ماندن در محیط خطرناک بازی، منابع بسیاری را جمع‌آوری کند و با استفاده از آن‌ها، سلاح‌ها و تجهیزات موردنیاز خود برای بقا را بسازد. بازیکن باید برای به دست آوردن برخی از منابع، حیوانات اهلی و وحشی مختلفی را از بین ببرد و پوست یا گوشت آن‌ها را جمع کند. هیچ‌نوع برهنگی یا محتوای جنسی خاصی در بازی وجود ندارد اما بازیکن می‌تواند لباس‌های شخصیت ساخته‌شده توسط خودش را دربیاورد و او را به شکلی نیمه‌برهنه و فقط با لباس‌های زیر، در جزیره بگرداند. اگرچه بازیکن می‌تواند بخش قابل‌توجهی از بازی را به شکل تک‌نفره تجربه کند، اما پشت سر گذاشتن برخی از دخمه‌ها و شکست دادن بعضی از دشمنان قوی‌تر، نیازمند حضور دیگر بازیکن‌های آنلاین و همکاری با آن‌ها است. علاوه بر بخش‌های تیمی و همکاری، بازیکن می‌تواند به رقابت با دیگر بازیکن‌های آنلاین نیز بپردازد. اگرچه در خود مکالمات و متون بازی از اصطلاحات توهین‌آمیزی استفاده نشده، اما توجه به این نکته ضروری است که بازیکن‌ها در بخش‌های چندنفره، می‌توانند به شکل متنی و صوتی برای یکدیگر پیام بفرستند. این موضوع ممکن است بازیکن را در معرض رفتارهای آزاردهنده و توهین‌آمیز دیگر بازیکن‌های آنلاین قرار دهد. همچنین، بازیکن می‌تواند با پرداخت پول واقعی، آیتم‌های تزیینی مختلفی را خریداری کند.

  چکیده داستان

  وقایع این بازی در جزیره‌ای دورافتاده و مرموز به نام «ایترنوم» رخ می‌دهد. هر بازیکن، نقش ماجراجویی را بر عهده می‌گیرد که کشتی‌اش پس از قرار گرفتن در یک گردباد جادویی و قدرتمند، به این جزیره می‌رسد و اکنون باید با همکاری ساکنان جزیره و دیگر ماجراجویان، بخشی از این منطقه را به خانه‌ی جدید خود تبدیل کند. هدف نهایی آن‌ها تحت کنترل درآوردن قدرت جادویی خطرناک این جزیره و از بین بردن موجودات شیطانی و جادویی ساکن در آن است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  کیفیت

  بازی New World حداقل از لحاظ افکت‌های بصری و موتور گرافیکی، یکی از چشم‌نواز‌ترین بازی‌های سبک MMORPG در سال‌های اخیر محسوب می‌شود. هر کدام از یازده سرزمین اصلی بازی، ویژگی‌‌های ظاهری و بصری مخصوص خود را دارند و محیط‌های زیبای بسیاری در هر کدام از آن‌ها پیدا می‌شود. موسیقی و صداپیشگی شخصیت‌ها نیز در سطح قابل‌قبولی قرار دارد و از نقاط برتری بازی محسوب می‌شوند. البته مهم‌ترین ویژگی بازی‌های این سبک، داشتن گیم‌پلی جذاب و مکانیسم‌های متنوع است که متاسفانه بازی New World، نتوانسته تجربه‌ای به‌یادماندنی در این بخش ارائه دهد. هیجان‌انگیزترین و جذاب‌ترین ماموریت‌های بازی (مثل مبارزه با دیگر بازیکن‌های آنلاین برای کنترل مناطق اصلی) فقط زمانی پدیدار می‌شوند که بازیکن بتواند «سطح» (level) شخصیت خود را به 60 برساند و انجام این کار، به معنای پشت سر گذاشتن حداقل 70 ساعت از بخش داستانی است. بسیاری از بازیکن‌های تازه‌وارد به این عنوان ممکن است تا آن موقع، از تجربه‌ی بازی منصرف شده باشند. بازیکن همچنین باید برای انجام تقریباً هر کار کوچکی مثل ساختن یک سلاح، منابع بسیاری را جمع‌آوری کند و همین موضوع باعث شده است که سرعت پیشرفت شخصیت ساخته‌شده، بسیار پایین و کند باشد. مبارزات بازی نیز فقط در چند ساعت اولیه، مفرح و لذت‌بخش هستند و پس از مدتی، خسته‌کننده و بدون نوآوری می‌شوند. همانند اکثر بازی‌های این سبک، بخش داستانی این بازی نیز بسیار طولانی است و بازیکن برای اتمام آن، به حداقل 150 ساعت نیاز خواهد داشت.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  می‌توانید درباره‌ی اهمیت کار تیمی و همکاری با دیگران صحبت کنید. پشت سر گذاشتن چه ماموریت‌ها و مبارزاتی از بازی نیازمند کمک دیگر بازیکن‌های آنلاین بوده است؟ برقراری ارتباط موثر با هم‌تیمی‌ها، چه تاثیری در پیشبرد و موفقیت یک ماموریت دارد؟ داستان و وقایع روایی این بازی، یادآور استعمارگری بخشی از کشورهای اروپایی در قرن هفدهم است. می‌توانید درباره‌ی نظام‌های استعمارگرانه و اثرات مخرب آن‌ها در تاریخ صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال)
  واحد پول دلار
  قیمت ۴۰
  تولید کننده Amazon Game Studios
  دستگاه های سازگار Windows
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است
  سال انتشار ۲۰۲۱