Nex Machina

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی تیراندازی آرکید و کلاسیک، بسیار اعتیادآور با خشونت فانتزی
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکنان دائماً در حال تیراندازی به سمت خیل دشمنان‌اند که با جلوه‌های نوری و نمایش قطرات کوچک خون همراه است. با این که خشونت بازی واقع‌گرایانه نیست اما زیاد و پرسرعت است. ضمن این‌که شخصیت‌ها و اتفاقات از زاویه‌ی بالا نشان داده می‌شوند و جزئیات زیادی از آن‌ها دیده نمی‌شود.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند و یاد گرفتن آن‌ها راحت است. با این حال دشواری بازی با جلو رفتن در آن بیشتر می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Nex Machina عنوان تیراندازی آرکید و پر زدوخوردی است که در آن بازیکنان باید دائماً به سمت دشمنان‌شان تیراندازی کنند. تیراندازی‌های این بازی از زاویه‌ی بالا انجام می‌شود و جزئیات زیادی از تصویر قابل دیدن نیست. با این حال با جلوه‌های نوری زیاد و قطرات کوچک خون همراه است. خشونت این عنوان حالت واقع‌گرایانه ندارد اما سرعت و میزان اکشن آن زیاد است. محتوای بزرگسالانه‌ای در بازی دیده نمی‌شود.

  چکیده داستان

  این بازی داستان خاصی را دنبال نمی‌کند. بازیکن از همان ابتدا وارد میدان‌های مبارزه می‌شود، جایی که پر است از ربات‌های عنکبوتی و موجودات دیگری که هدف‌شان کشتن شخصیت اصلی است. جدای از کشتن این موجودات، وظیفه‌ی دیگر بازیکن نجات انسان‌هایی است که به دلایلی در اطراف این میدان‌های نبرد در حال ترددند.

  کیفیت

  با این‌که دیگر بازی‌های اکشن شرکت هاوس‌مارک مثل Alienation و Dead Nation هر دو با روایت مشخصی همراه بودند و عناصر عناوین نقش‌آفرینی را در خود داشتند، Nex Machina یک بازی تماماً تیراندازی و آرکید است که هیچ داستان و روایتی که بخواهد سد راه این تیراندازی بی‌وقفه شود در خود ندارد. با در نظر گرفتن این نکته که این بازی بسیار سریع و پر زدوخورد است و به‌جای داستان روی توانایی تیراندازی بازیکن تمرکز کرده، این احتمال وجود دارد که برای طرفداران عناوین دیگر این سازندگان آن‌قدر جالب نباشد. مخصوصاً اگر این طرفداران از داستان‌های آن دو بازی، امکان گشت و گذار در دنیای آن‌ها و نداشتن تیرهای نامحدود راضی بوده‌اند. اما کسانی که به دنبال یک بازی قدیمی‌تر و آرکید‌ می‌گردند که زنده ماندن و امتیاز گرفتن در آن بیشترین اهمیت را دارد، Nex Machina می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برایشان باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ خشونت این بازی معطوف به موجودات غیرانسانی و ربات‌هاست. آیا کشتن این موجودات با کشتن انسان‌ها در بازی برای شما متفاوت است؟ ـ این بازی به دلیل گیم‌پلی و مکانیکی که دارد می‌تواند بسیار اعتیادآور باشد. می‌توانید در خانواده درباره‌ی روش‌های مختلف برای کنترل زمان بازی کردن صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر وجود خشونت و نمایش مقداری خون
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Housemarque
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷