Ni No Kuni II: Revenant Kingdom

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی نقش‌آفرینی فانتزی با مقداری خشونت کارتونی و پیام‌های مثبت
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  اِوَن و رولند هیچ‌ گاه از کمک کردن به دیگران دریغ نمی‌کنند و حاضرند از آن‌ها در مقابل خطرات دفاع کنند. آن‌ها برای رسیدن به اهداف مثبتی تلاش می‌کنند که یکی از آن‌ها صلح جهانی است.
  قسمت‌های ابتدایی بازی مربوط به پادشاهی است که با یک کودتای نظامی از قدرت کنار گذاشته می‌شود.
  شخصیت‌ها با استفاده از شمشیر، تبر، چکش، تیرکمان و تفنگ با موجودات فانتزی می‌جنگند. دشمنان بعد از مردن روی زمین می‌افتند و ناپدید می‌شوند. طراحی مبارزه‌ها کارتونی است و خون و تصاویر خشن اذیت‌کننده در آن‌ها وجود ندارد اما در چند صحنه‌ی غیرتعاملی بازی، هنگامی که شخصیت‌های اصلی زخمی می‌شوند، مقدار کمی خون نمایش داده می‌شود.
  کنترل‌های بازی در مجموع ساده‌اند. با این حال کارهای بسیار متنوعی در دنیای بازی قابل انجام است که ممکن است در ابتدا بازیکن را سردرگم کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Ni No Kuni II: Revenant Kingdom عنوانی نقش‌آفرینی و فانتزی است که در ادامه‌ی قسمت اول این مجموعه منتشر شده است. گیم‌پلی بازی شامل ماجراجویی در دنیای آن، انجام مأموریت‌های مختلف، مبارزه با دشمنان و گاهی هم مدیریت منابع و ساخت‌و‌ساز می‌شود. بازیکن با سلاح‌هایی چون شمشیر، جادو و تفنگ با موجودات فانتزی مانند اژدها، اسکلت‌ها و... مبارزه می‌کند. در مبارزه‌ها خون و خشونت واقع‌گرایانه وجود ندارد، دشمنان بعد از مردن به زمین می‌افتند و خیلی زود ناپدید می‌شوند. البته در بعضی قسمت‌های غیرتعاملی مقدار کمی خون نمایش داده می‌شود. شخصیت‌های اصلی بازی یعنی شاه اِوَن جوان و مشاورش همیشه حاضرند به دیگران کمک کنند و هدف اصلی‌شان این است که حکومتی تشکیل دهند تا صلح جهانی را برپا کنند. در مأموریت‌ها پیام‌های مثبت زیادی مانند نشان دادن مضرات قمار کردن یا تشویق به دوست داشتن و ابراز علاقه کردن نشان داده می‌شود.

  چکیده داستان

  در ابتدای بازی، مرد جوانی به نام رولند به دنیایی خیالی فرستاده می‌شود و در آن‌جا باید از اِوَن، جانشین جوان شاهی که با یک کودتای نظامی از قدرت خلع شده است، دفاع کند. این دو با کمک هم فرار می‌کنند تا حکومت جدیدی تشکیل دهند و قسم می‌خورند که صلح جهانی را برپا کنند. آن‌ها در مسیر ماجراجویی خود دنیا را می‌گردند، با موجودات عجیب و جادویی روبه‌رو می‌شوند و به افراد زیادی کمک می‌کنند. بخش دیگری از سفر آن‌ها به گسترش حکومت اِوَن با جذب مردم عادی، ساختن بناهای مختلف و پیدا کردن جادوها و تکنولوژی‌های جدید می‌گذرد.

  کیفیت

  بازی Ni No Kuni II: Revenant Kingdom دنیای زیبا و خارق‌العاده‌ای دارد که پر است از شخصیت‌های زنده و دوست‌داشتنی و مأموریت‌های متنوع که هر کدام داستان خاص خود را روایت می‌کنند. با این‌که مبارزه‌های بازی از حالت نوبتی تبدیل به همزمان شده‌اند‌، همچنان راحت‌اند و چالش خاصی به آن‌ها اضافه نشده است. البته در عین سادگی، استراتژی‌های زیادی را هم می‌توان در این مبارزه‌ها پیاده کرد که برای بازیکنان حرفه‌ای‌تر این سبک رضایت‌بخش خواهد بود. سیستم جدید ساخت حکومت ساده و در ابتدا سرگرم‌کننده است اما بعد از مدتی ممکن است تکراری شود. ساختن ساختمان‌ها و تجهیزات جدید، پر کردن آن‌ها با شهروندان و جستجو برای جادوها و تکنولوژی‌های جدید همگی به‌راحتی انجام می‌شوند اما به دلیل طولانی بودن زمان بازی و تکراری شدن این‌ کارها، می‌تواند بازیکن را خسته کند. هرچند این مشکل آن‌قدر بزرگ نیست که جلوی طرفداران بازی اول را برای امتحان این دنباله‌ی زیبا و لذت‌بخش بگیرد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ خشونت این بازی نسبتاً کارتونی و بدون واقع‌گرایی نمایش داده می‌شود. می‌توانید درباره‌ی تفاوت خشونت این بازی با سایر بازی‌های نقش‌آفرینی و همین‌طور تأثیر آن روی بازیکن صحبت کنید. ـ درباره‌ی مسئولیت رهبر یک گروه یا حکومت صحبت کنید. به نظرتان اِوَن شاه خوبی است؟ مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک رهبر باید داشته باشد، چیست؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت فانتزی، نمایش مقدار کمی خون
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۵۰
  تولید کننده Bandai Namco
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸