Omen of Sorrow

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی مبارزه‌ای با شخصیت‌های هیولایی و ترسناک، گیم‌پلی و گرافیک ضعیف
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بسیاری از شخصیت‌های زن در بازی لباس‌های بدن‌نما و باز به تن دارند و در چندین مورد برجستگی‌های بدن آن‌ها به شکل اغراق‌آمیزی بزرگ طراحی شده است.
  این یک بازی مبارزه‌ای است که در آن بازیکنان با هیولاها و شخصیت‌های معروف مبارزه می‌کنند. بازیکنان می‌توانند با توجه به شخصیتی که انتخاب کرده‌اند، با حرکات رزمی، مهارت‌های ماورایی، جادو و... با حریفان‌شان بجنگند. هنگام برخورد ضربه‌ها مقداری خون به هوا و زمین می‌ریزد. با این حال خشونت این بازی نسبت به سایر بازی‌های مبارزه‌ای کمتر است.
  کنترل‌های بازی در مجموع راحت‌اند و انجام آن‌ها برای بازیکنان کم‌تجربه هم دشواری خاصی نخواهد داشت. ضمن این‌که بازی یک حالت تمرینی دارد که بازیکنان می‌توانند حرکات مختلف را در آن یاد بگیرند و تمرین کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Omen of Sorrow عنوانی مبارزه‌ای است که در آن بازیکنان در نقش هیولاهای قدیمی مانند دراکولا، فرانکشتاین، مومیایی و... بازی می‌کنند. بازیکن باید در مبارزه‌های تک به تک و با انجام حرکات مختلف حریف خود را شکست دهد و پیروز مسابقه شود. مبارزه‌ها معمولاً با انجام حرکات رزمی، استفاده از مهارت‌های خاص هر شخصیت،‌ سلاح‌های ابتدایی و جادو انجام می‌شوند. در هنگام برخورد ضربه به شخصیت‌ها مقداری خون به هوا، روی زمین و لباس بازیکنان می‌پاشد و تا انتهای مبارزه قابل دیدن است. با این حال خشونت در این عنوان چندان اذیت‌کننده نیست. طراحی بدن شخصیت‌های زن، اغراق‌آمیز است و معمولاً هم لباس‌های باز و بدن‌نمایی به تن دارند. این بازی را می‌توان به صورت تک‌نفره (در حالت داستانی یا در مقابل کامپیوتر) و دونفره (آفلاین یا آنلاین) انجام داد.

  چکیده داستان

  حالت داستانی این بازی بسیار ضعیف است و روایت چندان مشخصی در آن وجود ندارد. شخصیت‌ها تنها در ابتدای هر مبارزه چند جمله با هم رد و بدل می‌کنند که به نوعی اتفاقات رخ داده برای آن‌ها را به هم مرتبط می‌کند.

  کیفیت

  بازی Omen of Sorrow یک عنوان مبارزه‌ای نه چندان قوی است که شاید در نگاه اول بتوان آن را قابل قبول دانست اما بعد از چند مبارزه مشکلات اصلی آن خودشان را نشان می‌دهند. پیش از هر چیز، گرافیک ضعیف بازی است که مخاطب را ناامید می‌کند. شخصیت‌ها و زمین‌های مبارزه با این‌که متنوع‌اند اما طراحی‌های با کیفیتی ندارند و جزئیات زیادی در آن‌ها دیده نمی‌شود. موارد متعددی در بازی اتفاق می‌افتد که شخصیت‌ها با اجزای صحنه تداخل تصویری دارند که رخ دادن مکرر آن بازیکن را خسته می‌کند. به‌جز گرافیک، گیم‌پلی بازی هم دچار مشکلاتی است. با این‌که کنترل‌ها نسبتاً ساده‌اند و این نکته بازی را برای طیف وسیع‌تری از بازیکنان قابل دسترس کرده است اما با تأخیر عمل می‌کنند و دقیق نیستند. این مشکل برای یک بازی مبارزه‌ای که زمان زدن هر ضربه اهمیت زیادی دارد، بسیار اذیت‌کننده است. حالت داستانی بازی، مشکل دیگر آن است. با این‌که در عناوین مبارزه‌ای معمولاً به داستان چندان پرداخته نمی‌شود اما داستان این بازی بیش از حد انتظار سطحی است و در بسیاری از مواقع به نظر هیچ انسجامی ندارد و سازندگان تنها خواسته‌اند که همه‌ی شخصیت‌ها را در آن بگنجانند. در مجموع می‌توان گفت Omen of Sorrow یک بازی مبارزه‌ای ساده است که تنها نکته‌ی مثبتش را می‌توان در سادگی و قابل دسترس بودن آن دانست و مشکلاتش بسیار بیشتر از آن است که ارزش خرید داشته باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی خشونت این بازی و تأثیرگذاری آن روی بازیکن صحبت کنید. به نظرتان اگر شخصیت‌های بازی انسان‌های معمولی بودند، انجام کارهای خشونت‌آمیز با آن‌ها برای شما متفاوت بود؟ ـ درباره‌ی پوشش شخصیت‌های زن در بازی‌ها صحبت کنید. چرا بیشتر شخصیت‌های زن این بازی لباس‌های نامتعارف و باز به تن دارند؟ این نمایش از بدن زنان چه تأثیری روی بازیکنان دختر و پسر می‌تواند داشته باشد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت و نمایش خون، وجود موضوعات بزرگسالانه
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۵۰
  تولید کننده SOEDESCO
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸