Overcooked 2

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی استراتژیک و آشپزی با حالت چندنفره‌ی آفلاین و آنلاین و تأکید روی کار تیمی
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی تأکید زیادی روی کار گروهی می‌کند. بازیکنان می‌توانند با تجربه‌ی این بازی مهارت‌های خود در همکاری در کار گروهی و همچنین ارتباطات اجتماعی‌شان را تقویت کنند و در مقایسه‌ با حالت تک نفره‌ی آن با مزایای کار تیمی هم آشنا شوند.
  در ابتدای بازی نان‌های تست شروری نشان داده می‌شوند که به سرزمین پیازی حمله کرده‌اند. چهره‌ی این نان‌ها ممکن است برای بعضی کودکان کم سن ترسناک باشد با این حال فقط در ابتدای بازی نشان داده می‌شوند. در آشپزخانه ممکن است آتش‌سوزی رخ دهد، البته هیچ وقت آشپزها زخمی نمی‌شوند.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند با این حال زیاد شدن مسؤولیت‌های بازیکن، زمان کوتاهی که در اختیار او قرار می‌گیرد و سرعت بالای بازی می‌تواند آن را چالش‌برانگیز کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Overcooked 2 عنوانی در سبک استراتژیک و آرکید با موضوع آشپزی است. بازیکن با کنترل‌ آشپزهای یک آشپزخانه باید در موقعیت‌ها و با چالش‌های مختلف، غذاهای متنوعی را در زمان مشخص آماده کند و تحویل مشتری دهد. کارهایی مانند خورد کردن و پختن مواد غذایی و همین‌طور شستن ظروف در طول بازی باید انجام شود. خشونت و محتوای بزرگسالانه‌ای در بازی وجود ندارد. تأکید اصلی بازی روی کار تیمی و انجام وظایف با کمک یکدیگر است و می‌توان آن را با چهار نفر به صورت آفلاین و آنلاین بازی کرد. در حالت آنلاین بازیکنان می‌توانند با نوشته‌های از پیش تعیین‌شده با هم مکالمه‌ی نوشتاری داشته باشند.

  چکیده داستان

  اتفاقات این بازی هم مانند نسخه‌ی اول، در سرزمین پیازی رخ می‌دهد. این بار نان‌های تست گرسنه و خشنی به این سرزمین حمله کرده‌اند و بازیکن باید در آشپزخانه‌‌ها و موقعیت‌های مختلف که گاه بسیار دشوار می‌شوند، غذاهایی که به او دستور داده می‌شود را درست کند.

  کیفیت

  بازی اول این مجموعه در زمان انتشارش بسیار محبوب بود و مورد تحسین منتقدین قرار گرفت. Overcooked 2 اما بسیار بهتر از بازی اول است. همه‌ی چیزهایی که جایشان در عنوان اول خالی بود در این بازی اضافه شده‌‌اند. حالت تک‌نفره‌ی جالب‌تر، لباس‌های مختلف برای آشپزها، کنترل‌های بهتر، مواد بیشتر برای آشپزی، موانع خلاقانه‌تر، آشپزخانه‌هایی که هر کدام طراحی خاص خود را دارند و دو ویژگی که از همه مهم‌ترند: یکی اضافه شدن امکان پرتاب مواد و غذاها برای آشپزهای دیگر و دیگری حالت آنلاین بازی. گزینه‌ی پرتاب غذا و مواد به روان‌تر شدن گیم‌پلی بازی بسیار کمک کرده و استراتژی‌های بیشتری را پیش روی بازیکن می‌گذارد. حالت آنلاین هم به بازیکن اجازه می‌دهد با بازیکان دیگر به صورت آنلاین بازی کند؛ با این حال همچنان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های حالت چندنفره‌ی این بازی، بودن بازیکنان در کنار هم و خندیدن به موقعیت‌های بامزه‌‌ای است که خلق می‌شود. Overcooked 2 با توجه به همه‌ی پیشرفت‌هایی که داشته و ویژگی‌هایی که به آن اضافه شده، یکی از بهترین بازی‌های آرکید چند نفره است که می‌توان در جمع‌های خانوادگی و دوستانه آن را تجربه کرد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید در مورد کار تیمی و ویژگی‌های آن صحبت کنید. به نظرتان اعضای یک تیم برای این که بتوانند در‌ گروه مؤثر باشند چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند؟ فکر می‌کنید چه رفتارهایی می‌تواند به کار گروهی ضربه بزند؟ ـ اگر به آشپزی علاقه دارید می‌توانید در مورد کارهایی که در آشپزی بیشتر یا کمتر دوست دارید انجام دهید صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه‌ی افراد)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Team۱۷ Digital
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸