Override: Mech City Brawl

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی مبارزه‌ای فانتزی با خشونت زیاد، شخصیت‌های رباتی و گیم‌پلی استراتژیک
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی با این‌که مبارزه‌ای است اما نیاز به تفکر استراتژیک و تحلیلی دارد که می‌تواند این مهارت‌ها را در بازیکنان تقویت کند. ضمن این‌که در حالت آنلاین و دونفره‌، با توجه به مهم بودن همکاری برای موفق شدن، بازیکنان می‌توانند توانایی‌های خود در فعالیت تیمی را هم تقویت کنند.
  این بازی مبارزه‌ای است و خشونت بخش زیادی از گیم‌پلی آن را شکل می‌دهد. ربات‌ها و موجودات فانتزی غول‌پیکر در مناطق شهری و طبیعی (خالی از انسان) با هم مبارزه می‌کنند که باعث می‌شود صحنه‌های زیادی از تخریب ساختمان‌ها و سازه‌های مختلف به وجود بیاید. خود جنگجویان هم با سلاح‌های ابتدایی و یا مشت و لگد با هم مبارزه می‌کنند که ضربه‌های‌ آن‌ها با جلوه‌های بصری و نوری نشان داده می‌شود. خون و خشونت واقع‌گرایانه و اذیت‌کننده در بازی وجود ندارد.
  بازی به نسبت یک عنوان مبارزه‌ای نسبتاً پیچیده است. کنترل هر یک از اعضای بدن ربات‌ها یک دکمه‌ی اختصاصی دارد که بازیکن باید آن‌ها را به خاطر بسپرد. بازیکنان نه‌تنها باید حمله‌های خود را با استراتژی انجام دهند، بلکه انجام هر کدام از حرکات دفاع، حمله یا جاخالی دادن هم می‌تواند دشوار باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Override: Mech City Brawl عنوانی مبارزه‌ای است که جنگجویان آن ربات‌هایی غول‌پیکرند. بازیکن با کنترل این ربات‌ها در مقابل حریف‌شان و در میدان‌های مبارزه (که مناطق شهری و طبیعی خالی از انسان‌‌اند) مبارزه می‌کنند. کنترل‌های بازی به نسبت سبک آن، کمی پیچیده است و یاد گرفتن آن‌ها ممکن است زمان‌بر باشد. خشونت و تخریب در بسیاری از بخش‌های بازی دیده می‌شود. این ربات‌های غول‌پیکر با حرکت کردن در زمین‌های مسابقه، ساختمان‌ها و سازه‌های زیادی را خراب می‌کنند و می‌توانند با حرکات مختلف بدن‌شان یا مهارت‌های خاصی که هر کدام دارند به حریف‌شان ضربه وارد کنند. این ضربه‌ها بدون نمایش خون و تنها با جلوه‌های بصری نشان داده می‌شوند. در مکالمات بازی هیچ محتوای توهین‌آمیزی وجود ندارد با این حال بازیکنان ممکن است در چت‌های گروهی در حالت آنلاین از کلمات توهین‌آمیز استفاده کنند.

  چکیده داستان

  در حالت داستانی این بازی، بازیکن باید همراه با جنگجویان دیگر در مقابل دشمن فضایی مشترکی به نام زنوتایپ مبارزه کند که لشکر عظیمی دارد و مبارزه با هر کدام از غول‌های آخر آن نیاز به استراتژی متفاوتی خواهد داشت.

  کیفیت

  بازی Override: Mech City Brawl دارای چندین حالت آنلاین و آفلاین تک و چندنفره است اما در نهایت می‌توان آن را یک بازی مبارزه‌ای نامید که تمرکزش بیشتر روی کار تیمی و گروهی بوده است. حالت تک نفره و داستانی نسبتاً معمولی است و نوآوری خاصی در آن وجود ندارد. به داستان و شخصیت‌ها چندان پرداخته نشده و حتی قسمت‌های سینمایی این حالت هم به صورت دوبعدی و با شخصیت‌های ثابت نشان داده می‌شوند. نقطه‌قوت بازی حالت چندنفره و آنلاین آن است، جایی که بازیکنان می‌توانند در گروه‌هایی تا سقف ۴ نفر با هم بازی کنند. نیاز به استفاده از استراتژی‌های مختلف و همکاری در کار تیمی توانسته این حالت را بسیار سرگرم‌کننده کند. ربات‌های غول‌پیکر هر کدام طراحی خاصی دارند و با وجود پوسته‌های مختلف، بازیکن می‌تواند آن‌ها را شخصی‌سازی هم بکند. گرافیک بازی در مجموع قابل قبول است و در بخش طراحی ربات‌ها حتی می‌توان گفت کیفیت بالایی دارد، اما گرافیک محیط و انیمیشن تخریب ساختمان‌ها ضعیف کار شده و فرو ریختن ساختمان‌ها نه‌تنها حس خراب شدن آن‌ها را به بازیکن منتقل نمی‌کند بلکه این ساختمان‌ها کاغذی به نظر می‌آیند. در مجموع می‌توان گفت Override: Mech City Brawl ایده‌ی خوب و جالبی داشته اما با توجه به حالت داستانی و انیمیشن ضعیف آن، هنوز بازی کاملی نیست و جای پیشرفت زیادی دارد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی خشونت این بازی و تأثیری که روی بازیکن دارد با فرزندتان صحبت کنید. آیا ربات بودن شخصیت‌های بازی در حسی که فرزند شما نسبت به استفاده از خشونت در بازی دارد تأثیرگذار است؟ ـ در رابطه با کار تیمی صحبت کنید. تجربه‌ی بازی تیمی برای فرزند شما چطور بود؟ آیا از این تجربه راضی بوده؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت فانتزی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده Modus Games
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸