Pac-Man 256

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
نسخه‌ای جدید و به‌روزشده از یک بازی قدیمی و آرکید
سال: 2016
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  پک‌من بعد از خوردن نقطه‌های انرژی‌زا، می‌تواند روح‌های آبی را بخورد یا آن‌ها را با لیزر ناپدید کند. خودش هم در صورت برخورد به این روح‌ها ناپدید می‌شود. نابود شدن روح‌ها با خود پک‌من با انفجارهای فانتزی نمایش داده می‌شود. خشونت واقع‌گرایانه یا اذیت‌کننده در بازی وجود ندارد.
  بازی کنترل‌های ساده‌ای دارد و در ابتدا رد کردن مراحل دشواری خاصی ندارد اما این مراحل با جلو رفتن سخت‌تر می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Pac-Man 256 عنوانی کلاسیک و آرکید در سبک پیچ‌راهه است. بازیکنان باید با گذشتن از پیچ‌راهه‌ها، نقطه‌های کوچکی را بخورند و در عین حال تلاش کنند تا به روح‌هایی که در راه حرکت می‌کنند هم برخورد نکنند. خشونت بازی بسیار کم و کارتونی است. پک‌من در صورت برخورد به دشمنانش، به شکلی کارتونی منفجر و ناپدید می‌شود. او در صورت خوردن نقطه‌های انرژی‌زا می‌تواند این روح‌ها را بخورد یا آن‌ها را با لیزر از بین ببرد. محتوای بزرگسالانه یا نامناسب دیگری در بازی وجود ندارد. این بازی را می‌توان تا سقف ۴ نفر و به صورت چندنفره هم تجربه کرد.

  چکیده داستان

  این بازی داستان ندارد. بازیکن موجود دایره‌ای و کوچکی را کنترل می‌کند که از پیچ‌راهه‌های مختلف رد می‌شود و در راه، نقطه‌های کوچکی را می‌خورد. با جمع کردن این نقطه‌ها، می‌توان آیتم‌های مختلفی را در بازی آزاد کرد.

  کیفیت

  جدیدترین عنوان پک‌من با نام Pac-Man 256 به‌جز چند تغییر کوچک، درست مانند نسخه‌ی اصلی آن و به همان اندازه ساده و سرگرم‌کننده است. یکی از این تفاوت‌ها این است که در این بازی، دشمنان بیشتر و سمج‌تر شده‌اند. بعضی از روح‌ها بازیکن را دنبال می‌کنند و گاهی هم سد راهش می‌شوند. ضمن این‌که فقط یک پیچ‌راهه وجود ندارد که با خوردن تمام نقطه‌ها از ابتدا شروع شود، بلکه کل بازی یک پیچ‌راهه‌ی بی‌پایان است که مدام تغییر می‌کند و ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه می‌شود. Pac-Man 256 هم برای بازیکنان جدید عنوانی متفاوت و هم برای قدیمی‌ترها تجربه‌ای خاطره‌انگیز است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید در خانواده درباره‌ی بازی‌های قدیمی و کلاسیک صحبت کنید. پک‌من جزو اولین بازی‌های کامپیوتری در تاریخ این بازی‌ها است. فکر می‌کنید چه چیزی باعث ماندگاری آن شده است؟ چرا بعد از گذشت این همه سال هنوز هم این بازی‌ طرفدار دارد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه‌ی افراد) وجود کمی کمی خشونت فانتزی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۵
  تولید کننده Bandai Namco
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۶