PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG)

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی بتل رویال خشن با گیم‌پلی سریع و گرافیک واقع‌گرایانه

سال: 2017
  بررس بازی: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  وقتی که جان بازیکن کم می‌شود، او باید از نوشیدنی‌های انرژی‌زا برای افزایش سلامتی خود استفاده کند. او همچنین باید برای به دست آوردن جان اضافه نیز آیتم‌هایی را مصرف کند که شبیه به سرنگ یا قرص‌های شیمیایی هستند. برخی از لباس‌های شخصیت‌های زن بسیار کوتاه یا بسیار تنگ هستند. بازیکن‌ها همچنین می‌توانند همه‌ی لباس‌های شخصیت خود (چه زن و چه مرد) را دربیاورند و فقط با لباس‌های زیرپوش او به مبارزه و ادامه‌ی بازی بپردازند.
  در محتوای درون خود بازی، هیچ نوع فحاشی و عبارات زشتی وجود ندارد. با این حال، دیگر بازیکن‌های آنلاین ممکن است از همان چند لحظه ابتدایی هر راند از بازی، شروع به فحاشی و تمسخر دیگر بازیکن‌ها کنند. البته قابلیت غیرفعال کردن چت و گفت‌وگوی آنلاین در تنظیمات بازی وجود دارد.
  هدف نهایی هر راند از بازی، کشتن دیگران و ماندن به عنوان آخرین فرد زنده در نقشه است. بازیکن از سلاح‌های مختلفی استفاده می‌کند تا دیگر بازیکن‌های آنلاین را از بین ببرد. تیراندازی به دشمنان یا پرت کردن و استفاده از سلاح‌های سرد علیه آن‌ها، منجر به خون‌ریزی می‌شود. البته موتور گرافیکی و فیزیک عجیب بازی باعث شده است که بعضی از این صحنه‌ها، خشونت چندانی نداشته باشند و حتی ممکن است در بعضی موارد، احمقانه و خنده‌دار باشند.
  کنترل‌های بازی بسیار راحت و همانند اکثر بازی‌های تیراندازی است. با این حال، سختی هر راند از بازی نه به کنترل‌های آن، بلکه به مهارت خود بازیکن و البته رقبایی که پیش‌روی او خواهند بود، بستگی دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی PUBG یک عنوان آنلاین بتل‌رویال است که در هر راند از بازی، 100 بازیکن آنلاین در یک نقشه بزرگ قرار می‌گیرند. هدف هر کدام از آن‌ها جمع‌آوری منابع، کشتن دیگر بازیکن‌ها و زنده ماندن به عنوان آخرین فرد موجود در نقشه است.
  بازیکن از سلاح های سرد و گرم واقع‌گرایانه مختلفی مثل مسلسل، شاتگان، دیلم و ماهیتابه برای از بین بردن دیگر بازیکن‌ها استفاده می‌کند. اگرچه هیچ نوع فحاشی یا عبارات زشتی در درون مکالمه‌ها و متون خود بازی وجود ندارد، اما ماهیت آنلاین و رقابتی بازی باعث می‌شود که بسیاری از بازیکن‌ها، رفتار آزاردهنده‌ای داشته باشند و فحاشی کنند. استفاده از کلمات توهین‌آمیز در میان بازیکنان این عنوان بسیار رایج است. البته بازیکن می‌تواند در منوی تنظیمات بازی، قابلیت گوش دادن به چت‌های آنلاین دیگر بازیکن‌ها را غیرفعال کند.

  چکیده داستان

  همانند اکثر بازی‌های بتل‌رویال، عنوان PUBG نیز داستان خاصی را دنبال نمی‌کند. با شروع هر راند از بازی، بازیکن باید نقطه‌ای از نقشه را برای فرود انتخاب کند، به دنبال تجهیزات و سلاح‌های قوی‌تر و بهتر برود، دیگر بازیکن‌های آنلاین را از بین ببرد و خودش را به مرکز نقشه برساند تا بتواند به عنوان آخرین فرد زنده در بازی، پیروز شود.

  کیفیت

  بازی PUBG اصلا خالی از ایراد نیست. مشکلات متعدد مربوط به اتصال اینترنتی بازی، پرت شدن ناگهانی از هر راند و موتور فیزیکی معیوب و عجیب، از جمله مسائل فنی این بازی هستند. با این حال، به نظر می‌رسد که طرفداران و بازیکن‌های این عنوان، روز به روز بیشتر می‌شوند. مخصوصاً با عرضه‌ی نسخه‌ی گوشی‌های هوشمند (iOS و Android)، میزان بازیکن‌های آن رو به افزایش است. بازی PUBG همانند دیگر عناوین بتل‌رویال، از مجموعه‌ای از قوانین مشابه مثل قرار گرفتن 100 بازیکن آنلاین در یک نقشه و تلاش برای زنده ماندن به عنوان آخرین نفر، پیروی می‌کند و به نوعی یکی از اولین بازی‌های سبک بتل‌رویال محسوب می‌شود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  می‌توانید درباره‌ی نوع خشونت این بازی صحبت کنید. آیا کشتن دشمنانی که توسط دیگر بازیکن‌های آنلاین کنترل می‌شوند، تفاوتی با کشتن دشمنانی که کامپیوتر و هوش مصنوعی آن‌ها را کنترل می‌کند دارد؟
  می‌توانید درباره سیستم درآمدزایی بازی صحبت کنید. فکر می‌کنید با توجه به هزینه‌ی اولیه‌ای که برای خود بازی پرداخت می‌شود، خرید آیتم‌های اضافی که تأثیر چندانی روی گیم‌پلی بازی ندارند، ضروری و قابل توجیه است؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر وجود خون و خشونت
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده PUBG Corporation
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷