Pro Evolution Soccer 2018

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی شبیه‌سازی فوتبال، با گرافیک و کنترل‌های بهتر نسبت به گذشته
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  انجام بازی فوتبال چه به تنهایی و چه به همراه بازیکنان دیگر موضوعی آشنا و مرتبط با دنیای کودکان و نوجوانان است.
  بازیکنان زیادی از دنیای فوتبال در بازی نشان داده می‌شوند که اگر در دنیای واقعی الگوهای شخصیتی خوبی باشند در بازی هم صادق است. با این حال شرایط برعکس هم برای بازیکنانی که رفتار‌های درست و مثبتی در دنیای واقعی ندارند، وجود دارد.
  در بخش‌هایی از این بازی، می‌توان فوتبال را به صورت تیمی بازی کرد که باعث می‌شود مهارت‌های بازیکن در کار گروهی تقویت شود. همچنین از آن‌جایی که بازی بسیار واقع‌گرایانه ساخته شده‌، برنده شدن در بازی‌ها نیاز به پیاده کردن استراتژی‌ها و تاکتیک‌های مختلفی دارد که می‌تواند تفکر تحلیلی و استراتژیک بازیکن را تقویت کند.
  بازی دارای کنترل‌های ساده‌ای است و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را یاد گرفت. با این حال حرفه‌ای شدن در بازی و انجام حرکات خاص مانند دریبل زدن می‌تواند کمی دشوارتر باشد و نیاز به تمرین زیادی دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Pro Evolution Soccer 2018 یک عنوان شبیه‌سازی حرفه‌ای از فوتبال است. بازیکنان با انتخاب تیم‌های واقعی یا ساخت تیم خودشان می‌توانند در مقابل حریف‌شان مسابقه دهند. این بازی خشونت یا محتوای بزرگسالانه‌ای ندارد با این حال در حالت آنلاین آن بازیکنان می‌توانند با هم صحبت کنند و ممکن است کلمات توهین‌آمیز هم به کار ببرند. ضمن این‌که در بازی تبلیغات زیادی از برند‌های معروف و واقعی در استادیو‌م‌ها و لباس بازیکنان به چشم می‌خورد.

  چکیده داستان

  بازی داستان خاصی ندارد و بازیکنان تنها در آن با انتخاب‌ تیم‌های محبوب‌شان در لیگ‌های مختلف با هم رقابت می‌کنند. چندین حالت برای بازی آفلاین و آنلاین در بازی وجود دارد.

  کیفیت

  با این‌که در این نسخه از بازی به اندازه‌ی نسخه‌ی سال قبل اتفاقات خاص و جدید رخ نداده اما تغییرات کوچک آن پیشرفت بزرگی برای مجموعه بازی‌های PES محسوب می‌شود. کنترل‌ها بر اساس آنچه خود کونامی «RealTouch» نامیده، قوی‌تر و دقیق‌تر شده‌اند که شامل دریبل‌، خم شدن، پاسکاری و حفاظت از توپ می‌شود. در حرکات، قسمت‌های بیشتری از بدن بازیکن مانند سینه، بازوها و شانه‌ها درگیر می‌شوند و طبیعی‌تر به نظر می‌رسند. در کنار حالت‌های معمول بازی، چند حالت جدید مانند مسابقه‌ی آنلاین سه به سه یا دو به دو هم اضافه شده است. حالتی هم به نام Random Selection Match وجود دارد که در آن تیم با بازیکنان اتفاقی تشکیل می‌شود اما می‌توان برای آن متغیرهایی مانند تیم، لیگ و ملیت تعیین کرد. PES 2018 نواقص زیادی ندارد. چند مشکل کوچک در پیدا کردن حریف آنلاین وجود دارد که به‌ندرت پیش می‌آید، طرفداران بسیاری از تیم‌ها مانند رئال‌ مادرید به دلایل کپی رایت نمی‌توانند لوگو و اسم تیم‌شان را روی لباس‌ها ببیند، هوش مصنوعی دروازه‌بان‌ها در حد عالی نیست و منوی بازی به اندازه‌ی رقیبش یعنی فیفا قابل‌دسترس و کاربرمحور طراحی نشده است. اما در مجموع این بازی یکی از بهترین شبیه‌سازی‌های فوتبال است که در بازار وجود دارد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ چه ویژگی‌هایی باعث می‌شود یک نفر به الگوی شخصیتی خوبی تبدیل شود؟ آیا ورزشکاری را می‌شناسید که این ویژگی‌ها را داشته باشد؟ ـ می‌توانید درباره‌ی راه‌های مختلف برای کنترل زمان اختصاص داده شده به بازی صحبت کنید. به نظرتان نشانه‌های اعتیاد پیدا کردن به بازی‌های ویدیویی چیست؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه‌ی افراد)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده Konami
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷