Project CARS 2

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی شبیه‌سازی از رانندگی با تصادفات واقع‌گرایانه اما بدون نمایش مجروح شدن سرنشینان
سال: 2017
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کلمه‌ی Hell در بازی شنیده می‌شود.
  مسابقات در پیست‌های بسته انجام می‌شود و خطری متوجه عابران یا ماشین‌های غیرمسابقه‌ای نیست. تصادف ماشین‌ها در سرعت بالا واقع‌گرایانه و با جزئیات نشان داده می‌شود اما راننده‌ها هیچ وقت آسیب نمی‌بینند.
  این بازی یک شبیه‌سازی بسیار واقعی از مسابقات رانندگی است و به همین دلیل هم دور زدن و کنترل‌ ماشین ممکن است در ابتدا کمی دشوار باشد اما قسمت‌های آموزشی، گزینه‌های قابل تنظیم برای هدایت ماشین و امکان تنظیم دشواری هوش مصنوعی بازی می‌تواند بازی را راحت‌تر کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Project CARS 2 یک شبیه‌سازی اتوموبیلرانی است که مسابقات آن در پیست‌های بسته انجام می‌شود، به این معنی که خطری متوجه عابرین پیاده و ماشین‌های غیرمسابقه‌ای نیست. نمایش تصادفات ماشین‌ها در پیست‌ بسیار واقع‌گرایانه است اما راننده‌ها هیچ وقت در این تصادفات آسیبی نمی‌بینند. همین قضیه ممکن است به نوجوانان این پیام اشتباه را بدهد که رانندگی با سرعت بالا خطری برای سرنشینان ندارد. با این‌که بازیکنان می‌توانند ملیت شخصیت‌شان را تعیین کنند اما امکان رانندگی با شخصیت زن در بازی وجود ندارد. ضمن این‌که ماشین‌های بازی همگی شبیه به مدل‌های معروف شرکت‌هایی مانند تویوتا، مرسدس و... طراحی شده‌اند و برند این شرکت‌ها به‌دفعات در طول بازی دیده می‌شود.

  چکیده داستان

  بازی داستان خاصی ندارد. بازیکنان با انتخاب از میان ماشین‌ها و پیست‌های مختلف می‌توانند با حریفان کامپیوتری یا بازیکنان واقعی رقابت کنند. حالت‌های آنلاین و آفلاین مختلفی در بازی وجود دارد. ضمن این‌که متغیرهایی چون آب‌وهوا و کنترل‌های هدایت هم توسط بازیکن قابل تنظیم است.

  کیفیت

  بازی اول Project CARS توانست زیرساخت‌های یک بازی شبیه‌سازی رانندگی را به وجود بیاورد و حالا Project CARS 2 به‌خوبی روی آن زیرساخت‌ها بنا شده و تجربه‌ای بسیار واقعی از راندن ماشین را به بازیکن ارائه داده است. محتوای زیادی در بازی وجود دارد که گزینه‌های تنظیم آن‌ها کاملاً دست بازیکن را برای شخصی‌سازی باز می‌گذارد و می‌تواند به هر شکل که می‌خواهد با آن‌ها کار کند. ظاهر بازی هم به واسطه‌ی شبیه‌سازی دقیق ماشین‌ها و همین‌طور آب‌و‌هوا و شرایط نوری، زیبا و چشم‌نواز است. ضمن این‌که بخش کنترل ماشین، که مهم‌ترین بخش هر بازی اتوموبیلرانی محسوب می‌شود، بسیار واقع‌گرایانه طراحی شده است. وزن ماشین، حرکت لاستیک‌ها روی زمین، پیچیدن‌ها، تفاوت موتور ماشین‌ها با هم، همه و همه توسط بازیکن حس می‌شوند. Project CARS 2 احتمالاً یکی از واقعی‌ترین تجربه‌های رانندگی در بازی‌های ویدیویی است و بازیکنانی که به این سبک علاقه دارند حتماً از آن لذت خواهند برد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ در این بازی بازیکن می‌تواند با سرعت‌ بسیار بالا و بدون احتیاط رانندگی کند. فکر می‌کنید این نحوه‌ی رانندگی ممکن است روی رانندگی افراد در دنیای واقعی هم تأثیر بگذارد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه‌ی افراد)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۵۰
  تولید کننده Bandai Namco
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷