Rayman Legends

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی ماجراجویانه و سکوبازی، با خشونت فانتزی، مناسب برای تجربه‌های چندنفره
سال: 2013
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  رابطه‌ای که ریمن و دوستانش با هم دارند و همکاری آن‌ها برای حل کردن مسائل، می‌تواند در دنیای کودکان و نوجوانان قابل درک و معنادار باشد.
  ریمن و دوستانش موجودات پرانرژی و صلح‌طلبی‌اند. ریمن در قسمت‌های مختلف بازی باید دوستانش را از موقعیت‌های خطرناک نجات دهد و برای انجام این کار تمام تلاشش را می‌کند. شخصیت‌های اصلی دوستانی‌اند که با هم رابطه‌ی خوبی دارند و در شرایط مختلف به هم کمک می‌کنند.
  گیم‌پلی بازی بر اساس کار تیمی و گروهی ساخته شده و تجربه‌ی بازی در این حالت می‌تواند مهارت‌های بازیکن در کار گروهی و همچنین ارتباطات اجتماعی او را تقویت کند. ضمن این‌که او را با فواید این نوع همکاری آشنا می‌کند.
  بازیکن با مشت، لگد و سیلی زدن با دشمنانش می‌جنگد اما حالت بسیار کارتونی دارد و خون و خشونت واقع‌گرایانه در بازی دیده نمی‌شود. برای شکست دادن بعضی از دشمنان بزرگ‌تر بازیکن باید با یک سلاح شبیه به تفنگ به آن‌ها شلیک کند. ظاهر بعضی از هیولاهای بازی ممکن است برای کودکان ترسناک باشد.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند، اما بعضی مراحل نسبتاً دشوار می‌شود و پیش رفتن در آن‌ها با کار تیمی راحت‌تر است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Rayman Legends عنوانی کارتونی در سبک سکوبازی با مقداری خشونت فانتزی است. بازیکن در نقش ریمن یا سایر شخصیت‌ها، باید با گذشتن از مراحل بازی، پازل‌های محیطی را حل و با دشمنانش مبارزه کند. مبارزه‌های بازی بسیار کارتونی‌اند. بازیکن با مشت،‌ لگد و گاهی هم یک تفنگ فانتزی به دشمنان ضربه می‌زند. خون و خشونت واقع‌گرایانه در بازی وجود ندارد و دشمنان بعد از شکست خوردن ناپدید می‌شوند. ریمن و دوستانش به نظر موجودات پرانرژی‌ و مهربانی‌اند و در مواقع مختلف به هم کمک می‌کنند. این بازی مخصوصاً برای تجربه‌های دو یا چندنفره بسیار مناسب است. محتوای بزرگسالانه‌ای در بازی وجود ندارد.

  چکیده داستان

  ریمن، قهرمان بازی، برای صدها سال خواب بوده و این فرصت را به دشمنان داده تا کل جنگل را در اختیار خودشان بگیرند. او بعد از بیدار شدن، باید دوستانش را از دست دشمنان نجات دهد و جنگل را به همان حالت دوستانه و آرامی که به یاد داشته، برگرداند.

  کیفیت

  بازی Rayman Legends عنوانی سرگرم‌کننده، با شخصیت‌های بامزه و مراحل متنوع است که تجربه‌ی آن بیشتر در حالت دونفره و گروهی لذت‌بخش است. شخصیت‌های بازی دوست‌داشتنی‌اند و هر کدام حرکات و ضربه‌های خاص خود را دارند. هر مرحله با طراحی و موانع متفاوتی که دارد بازیکن را با چالش‌های جدید و حتی خنده‌داری مواجه می‌کند که در ادامه سخت‌تر هم می‌شوند. ضمن این‌که بازی دارای چندین حالت آنلاین و چالش‌های روزانه‌ است که در آن می‌توان با بازیکنان دیگر رقابت کرد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ این بازی را می‌توان به صورت تیمی و با همکاری دیگر بازیکنان هم انجام داد. می‌توانید درباره‌ی فواید کار تیمی و تفاوت نتایج آن با کار انفرادی صحبت کنید. ـ ریمن در همه حال تلاش می‌کند تا به دوستانش کمک کند و اگر در خطر افتاده‌اند، نجات‌شان دهد. می‌توانید درباره‌ی اتفاقات مشابهی که در رابطه‌های دوستی شما رخ داده صحبت کنید. آخرین باری که شما و دوستان‌تان در حل مسئله‌ای به هم کمک کردید چه زمانی بوده؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر خشونت کارتونی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده Ubisoft
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۳