Remothered: Tormented Fathers

thumbnail
۱۸ سال به بالا

یک بازی ترسناک سوم‌شخص، با صحنه‌های دلهره‌آور و خشونت‌آمیز زیاد

سال: 2018
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تقریباً در بیش از نیمی از بازی، شخصی که به دنبال قهرمان است و قصد کشتن او را دارد، مردی برهنه است که تنها یک پیشبند به بلند به گردن دارد و در بسیاری مواقع چه در حین بازی و چه در صحنه‌های غیرتعاملی، باسن برهنه‌ی او کاملاً دیده می‌شود. یکی از موضوعاتی که در بازی مطرح می‌شود این است که ضدقهرمان اصلی در واقع دختری بوده که با تزریق هورمون‌های تستسترون توسط پدرش، پسر شده و به همین خاطر مشکلات روحی و روانی زیادی را هم متحمل شده است.
  در مکالمات بازی به دفعات از کلمات توهین‌آمیز سنگین به زبان انگلیسی مانند f..k، s..t، bitch و... استفاده می‌شود.
  بازی بسیار ترسناک، دلهره‌آور و خشونت‌آمیز است. بازیکن از زاویه‌ی سوم‌شخص بازی را دنبال می‌کند و باید در یک عمارت قدیمی و تاریک، از دست افرادی که قصد آزار رساندن به او یا کشتنش را دارند فرار کند. در صورتی که قهرمان گیر بیفتد، دشمنانش به صورت وحشیانه‌ای به او حمله می‌کنند. قهرمان می‌تواند گاهی اوقات با بعضی وسایل مانند چاقو یا اجسام تیز از خود دفاع کند اما توانایی کشتن کسی را ندارد. خشونت و صحنه‌های خشن بازی بیشتر در نیمه‌ی دوم آن و در صحنه‌های غیرتعاملی رخ می‌دهد. صحنه‌های بسیار خشن، خونین و اذیت‌کننده مانند اجساد در حال پوسیدن که حشرات زیادی دور آن جمع شدند، زنی که در حال بریدن زبان مردی با یک قیچی است، زنی که با جسمی تیز چندین بار به چشمان خودش ضربه می‌زند و آن‌ها را از حدقه درمی‌آورد، مردی که تلاش می‌کند تا قهرمان را خفه کند و... . تماشای بعضی از این صحنه‌ها حتی برای افراد بزرگسال هم می‌تواند اذیت‌کننده باشد.
  کنترل‌های بازی پیچیدگی خاصی ندارند و با کمی تمرین می‌توان آن‌ها را یاد گرفت. فرار کردن از دست شخصیت‌هایی که قصد کشتن قهرمان را دارند ممکن است در ابتدا دشوار باشد با توجه به این که سرعت بالایی هم دارند. اما با کمی آزمون و خطا می‌توان راه فرار از دست آن‌ها را پیدا کرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  Remothered: Tormented Fathers یک بازی ترسناک سوم‌شخص است. بازیکن در نقش زنی به نام رزماری رید قرار می‌گیرد که برای پیدا کردن راز ناپدید شدن یک دختربچه، به عمارت پدری او می‌رود. اما خیلی زود درگیر ماجرایی دلهره‌آور و خشن می‌شود. گیم‌پلی شامل قائم شدن، فرار از دست دشمنان و حل کردن بعضی پازل‌های محیطی برای پیش‌برد داستان می‌شود.
  نیمه‌ی ابتدایی این بازی بیشتر ترسناک و اضطراب‌آور است تا خشن. محیط بازی تاریک است و کسانی که به دنبال قهرمان‌اند معمولاً بسیار بی‌رحمانه به او حمله می‌کنند. صحنه‌های خشونت‌آمیز بازی بیشتر در نیمه‌ی دومی آن رخ می‌دهند. صحنه‌های خونین و اذیت‌کننده‌ای مانند جسد در حال پوسیدن، مردی که به آتش کشیده می‌شود، زنی که در حال بریدن زبان یک مرد با قیچی است، زنی که با چاقو به چشم‌هایش ضربه می‌زند و آن‌ها از حدقه در‌می‌آورد و… . در داستان بازی موضوعات بزرگسالانه‌ای مطرح می‌شود و یکی از شخصیت‌های منفی هم تقریباً در تمام طول بازی به صورت نیمه‌برهنه نمایش داده است. برای اطلاع از جزئیات می‌توانید سنجه‌ی محتوای بزرگسالانه را مطالعه کنید. همچنین در مکالمات بازی به دفعات از کلمات توهین‌آمیز سنگین به زبان انگلیسی استفاده شده است.

  چکیده داستان

  داستان بازی ماجراجویی زنی به نام رزماری رید را دنبال می‌کند. او قصد دارد در مورد دختربچه‌ای به نام سِلست که سالیان پیش گم شده اطلاعات بیشتری به دست بیاورد به همین دلیل هم به خانه‌ی پدری او می‌رود تا با پدرش صحبت کند. اما خیلی زود معلوم می‌شود که حضورش در آن‌جا خوشایند افراد خانه نیست و در ادامه با ابعاد جدید و عجیبی از این پرونده‌ی قدیمی روبه‌رو می‌شود.

  کیفیت

  Remothered: Tormented Fathers تقریباً به خوبی می‌تواند برای چندین ساعت دلهره و اضطراب قابل توجهی را به مخاطب خود منتقل کند که در واقع همان چیزی است که همه از یک بازی ترسناک می‌خواهند. داستان بازی گیرایی خوبی دارد و شخصیت‌ها و پیچش‌های داستانی جالب و متفاوت طراحی شده‌اند. ضمن این که صداگذاری‌های عالی بازی هم در انتقال حس تعلیق و ترس بسیار تأثیرگذارند. گرافیک بازی شاید در سطح خیلی بالایی نباشد اما برای عنوانی با بودجه‌ی محدود، قابل قبول است. یکی از دیگر نکات قوت بازی پایان‌بندی آن است که برخلاف دیگر عناوین ترسناک، ناامید‌کننده نیست و مخاطب را منتظر ادامه‌ی داستان نگاه می‌دارد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  اگر از بازی‌های ترسناک لذت می‌برید، می‌توانید درباره‌ی دلایل محبوبیت این ژانر صحبت کنید. به نظرتان چه دلیلی دارد که بعضی دوست دارند ترسیده شوند؟ خودتان چرا به این ژانر علاقه دارید؟
  صحنه‌های خشونت‌آمیز اذیت‌کننده‌ای در طول این بازی نمایش داده می‌شود. می‌توانید درباره‌ی تأثیری که تماشای این میزان از خشونت روی افراد می‌گذارد صحبت کنید. احساس خود شما هنگام دیدن این صحنه‌ها چه بود؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر خشونت زیاد، صحنه‌های خشن واقع‌گرایانه، خونریزی، نمایش تصاویر نیمه‌عریان، اشاره‌هایی به مواد مخدر، استفاده از کلمات توهین‌آمیز سنگین
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Stormind Games
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸