Resident Evil 2 Remake

thumbnail
۱۸ سال به بالا
عنوانی بازسازی شده از یک بازی قدیمی بسیار ترسناک، با خشونت زیاد و خونین
سال: 2019
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی دو شخصیت اصلی دارد، یک زن و یک مرد که بازیکن می‌تواند داستان هر دوی آن‌ها را جداگانه بازی کند. هر دوی آن‌ها تمام تلاش‌شان را برای زنده ماندن انجام می‌دهند و در راه‌شان تا جایی که بتوانند به افرادی که به کمک‌شان نیاز دارند هم کمک می‌کنند.
  در صحنه‌ای کوتاه از بازی، دو تا از شخصیت‌های اصلی یکدیگر را می‌بوسند. در یکی از اتاق‌ها، پوستری از زنی با لباس نامتعارف دیده می‌شود.
  در مکالمات بازی به‌دفعات از کلمات توهین‌آمیز سنگین به زبان انگلیسی مانند f..k ،s..t و... استفاده می‌شود.
  بازی بسیار ترسناک و خشن همراه با نمایش صحنه‌های خشونت‌آمیز واقع‌گرایانه و دلخراش است. دشمن اصلی بازیکن زامبی‌هایی‌اند که وحشیانه به او حمله می‌کنند و او را گاز می‌گیرند. این زامبی‌ها چهره‌هایی ترسناک و اذیت‌کننده دارند و معمولاً بخش‌هایی از صورت‌شان کنده و پوسیده شده است. برای کشتن این زامبی‌ها، بازیکن باید چندین بار با تفنگ به سر آن‌ها تیر بزند که این کار با نمایش مقدار زیادی خون و جلوه‌های صوتی همراه است. تصاویر خشونت‌آمیز و دلخراش بسیاری در طول بازی نمایش داده می‌شود، مانند زامبی‌هایی که گردن انسان‌ها را گاز می‌گیرند و اعضای داخلی بدن او را به بیرون می‌کشند، فردی که بدنش از وسط نصف شده، اجساد خونین و تکه‌تکه‌شده‌ای که روی هم افتاده‌اند و در حال پوسیدن‌اند، هیولاهایی با ظاهر چندش‌آور که به بازیکن حمله می‌کنند و... گرافیک این بازی بسیار واقع‌گرایانه است که تأثیرگذاری خشونت و ترس آن را زیادتر می‌کند. ضمن این‌که می‌تواند برای بسیاری از بازیکنان شدیداً اضطراب‌آور و ترسناک باشد.
  کنترل‌های بازی دشواری چندانی ندارند و شامل ماجراجویی، تیراندازی به سمت زامبی‌ها و مدیریت دارایی‌ها می‌شود. بازی دارای سه درجه دشواری مختلف است. با این حال شلیک کردن به سمت زامبی‌هایی که دائماً در حال تکان خوردن‌اند، در ابتدا می‌تواند دشوار باشد. ضمن این‌که ظرفیت دارایی‌هایی که بازیکن می‌تواند با خود داشته باشد محدود است و این قضیه ممکن است گاهی کار را برای او دشوار کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Resident Evil 2 عنوانی بازسازی شده از یک بازی قدیمی ترسناک در سبک بقا است. بازیکن در نقش یکی از دو شخصیت اصلی قرار می‌گیرد و باید تلاش کند تا از محیطی که در آن قرار گرفته و پر از زامبی‌های وحشی است، جان سالم به در ببرد. بازی از زاویه‌ی سوم‌شخص انجام می‌گیرد و گیم‌پلی‌ آن شامل فرار از دست دشمنان، حل کردن بعضی پازل‌های محیطی، صحبت با شخصیت‌ها و البته مبارزه با زامبی‌ها می‌شود. بازی بسیار خشن و ترسناک است. زامبی‌هایی با ظاهر ترسناک، بسیار وحشیانه به بازیکن حمله می‌کنند و او را گاز می‌گیرند. صحنه‌های شامل درگیری همگی با نمایش مقدار زیادی خون و تصاویر خشونت‌آمیز همراه‌اند. کشتن این زامبی‌ها تنها با شلیک چندباره به سر آن‌ها انجام می‌شود که خون زیادی هم در این مواقع نشان داده می‌شود. صحنه‌های خشونت‌آمیز و اذیت‌کننده‌ی زیادی مانند بدن‌های تکه‌‌تکه‌شده‌ی انسان‌ها، هیولاهای چندش‌آور، اجساد روی هم افتاده و... در طول بازی به‌دفعات نشان داده می‌شوند. فضای بازی در کل بسیار ترسناک و اضطراب‌آور است. در مکالمات چندین بار از کلمات توهین‌آمیز به زبان انگلیسی استفاده می‌شود و در صحنه‌ای کوتاه هم دو تا از شخصیت‌ها یکدیگر را می‌بوسند. گرافیک این بازی بسیار واقع‌گرایانه است که تأثیرگذاری‌ صحنه‌های آن را بیشتر می‌کند.

  چکیده داستان

  دو شخصیت اصلی در این بازی حضور دارند که بازیکن می‌تواند به‌جای هر دوی آن‌ها بازی و داستان‌شان را جداگانه پیگیری کند. لئون کندی، پلیسی جوان و تازه‌کار، و کِلِر ردفیلد، زن جوانی که به دنبال برادرش می‌گردد. در ابتدای بازی هر دوی این‌ها طی اتفاقاتی در یک ایستگاه پلیس در شهر راکون گیر می‌افتند. شهری که به دلیل آزمایشات شرکت آمبرلا و پخش شدن ویروسی خطرناک، پر از زامبی شده است. هر کدام از این دو شخصیت باید بتوانند تا در موقعیتی که در آن قرار گرفته‌اند زنده بمانند و البته سعی کنند تا دلیل این حادثه و هویت مسببان آن را هم کشف کنند.

  کیفیت

  بازی Resident Evil 2 از هر لحاظ یکی از بهترین بازسازی‌هایی است که از روی عناوین کلاسیک و قدیمی انجام شده است. بازی کاملاً به نسخه‌ی اصلی وفادار بوده و گرافیک و کنترل‌های بهتر، آن را تبدیل به یک بازی مدرن و قابل دسترس کرده است. داستان دقیقاً شبیه به عنوان اصلی است و حتی بعضی مکالمات در آن تکرار شده‌اند، محیط و شخصیت‌ها هم تغییری پیدا نکرده‌اند و فقط به واسطه‌ی گرافیک قوی‌، زیباتر نمایش داده شده‌اند. فضای مخوف، زامبی‌های ترسناک و خشونت زیاد، بازیکن را در موقعیتی اضطراب‌آور قرار می‌دهند که ویژگی خاص این مجموعه به حساب می‌آید. گیم‌پلی بازی، درست مانند عناوین کلاسیک Resident Evil، شامل فرار از دست دشمنان، مبارزه، حل پازل‌های محیطی و مدیریت دارایی‌ها می‌شود. شاید برای بعضی بازیکنان جوان‌تر که به بازی‌های پیچیده‌ی جدید عادت دارند، چنین عنوانی ساده و معمولی به نظر بیاید اما برای قدیمی‌ترها یا علاقه‌مندان به عناوین کلاسیک،‌ Resident Evil 2 بسیار سرگرم‌کننده و رضایت‌بخش خواهد بود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ خشونت در این بازی، بسیار واقع‌گرایانه و شدید نشان داده می‌شود. می‌توانید درباره‌ی تأثیری که مواجهه با این خشونت روی بازیکن می‌گذارد صحبت کنید. آیا صحنه‌هایی از بازی بود که برای خود شما اذیت‌کننده باشد؟ ـ گیم‌پلی این بازی بر خلاف سایر عناوین جدید، پیچیدگی چندانی ندارد و نسبتاً سرراست است. شما کدام را ترجیح می‌دهید؟ بازی‌هایی با مکانیک‌های پیچیده یا مثل این بازی، با گیم‌پلی‌های ساده‌تر؟ چرا؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر خشونت زیاد، نمایش خون و تصاویر خشونت‌آمیز اذیت‌کننده، استفاده از کلمات توهین‌آمیز سنگین
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۶۰
  تولید کننده Capcom
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۹