Riders Republic

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی ورزشی آنلاین بدون خشونت و با بخش‌های متنوع گیم‌پلی و برخی مشکلات فنی
سال: 2021
  بررس متن: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکن در طول ماجراجویی خود، به گشت‌وگذار در محیط‌های مختلف و کشف رمز و رازهای متنوع تشویق می‌شود. قرار گرفتن در محیط کاملاً آنلاین بازی و مشاهده‌ی دیگر بازیکن‌ها که در حال انجام ماموریت‌های مختلفند نیز باعث می‌شود که بازیکن این حس را داشته باشد که عضوی هر چند کوچک اما تاثیرگذار از یک گروه اجتماعی است.
  در متون بسیاری از آهنگ‌های موجود در بازی، ارجاعاتی به مواد مخدر، روابط جنسی و خشونت وجود دارد.
  اگرچه پیام‌های آموزشی ملموسی در بازی دیده نمی‌شود، اما بازیکن به تلاش، تمرین و تکرار و ناامید نشدن تشویق می‌شود.
  نقشه‌ی بزرگ و وسیع بازی از هفت محیط اصلی تشکیل شده است. این مناطق با الهام از هفت پارک ملی جنگلی و برفی در ایالات متحده طراحی شده‌اند و شبیه به نسخه‌هایی مجازی و شبیه‌سازی‌شده از این پارک‌ها به نظر می‌رسند.
  کنترل‌های بازی نسبتاً ساده است و مراحل ابتدایی، از بخش‌های تمرینی و آموزشی مختلف برای توضیح و تشریح مکانیسم‌های مختلف حرکتی و گیم‌پلی تشکیل شده‌اند. بازیکن می‌تواند از بین چندین مدل کنترلی (مثل نحوه‌ی فرود آمدن یا میزان حساسیت مکانیسم‌های حرکتی)، مدل متناسب خود را انتخاب کند. همچنین، چندین درجه‌بندی مختلف برای میزان سختی هر مسابقه وجود دارد. البته برنده شدن در مسابقات آنلاین، نیازمند مهارت و تجربه‌ی بازیکن است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Riders Republic عنوانی در سبک ورزشی است که بازیکن در آن، در چند رشته‌ی ورزش‌های پرخطر به رقابت با دیگران می‌پردازد. این ورزش‌ها عبارتند از: مسابقات دوچرخه‌های کوهستانی، مسابقات پروازی، اسکی (با چوب و با برد) روی برف. بازیکن در محیط وسیع جهان‌باز، به رقابت با دیگر بازیکن‌های آنلاین و هوش مصنوعی می‌پردازد. هیچ‌نوع خون و خشونتی در بازی وجود ندارد. البته شخصیت بازیکن ممکن است روی زمین پرتاب شود و سقوط ظاهراً دردناکی داشته باشد اما او دوباره بلند می‌شود و مصدومیتی به او وارد نخواهد شد. در بسیاری از قطعات موسیقی و آهنگ‌های بازی، ارجاعاتی به مواد مخدر، خشونت و روابط جنسی وجود دارد.

  چکیده داستان

  اگرچه بازی از یک خط داستانی و برخی مراحل روایی بهره می‌برد، اما این داستان نسبتاً ناقص چیزی نیست جز بهانه‌ای برای تشویق بازیکن به انجام مسابقات بیشتر. بازیکن در بخش‌های مختلف و متنوع، به رقابت با دیگر بازیکن‌های آنلاین یا بازیکن‌های کنترل‌شده توسط هوش مصنوعی می‌پردازد. شلوغ‌ترین و هیجان‌انگیزترین بخش بازی، یک مسابقه با حضور 64 بازیکن آنلاین است که بازیکن‌ها در آن، باید در بخش‌های مختلف یک نقشه و با استفاده از وسیله‌های مختلف مثل دوچرخه و اسکی روی برف، برای کسب یکی از سه رتبه‌ی اول با یکدیگر رقابت کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  کیفیت

  اولین ویژگی برجسته‌ی بازی Riders Republic که مخاطب را به خود جذب می‌کند، مناظر چشم‌نواز و محیط‌های پویای آن است. گرافیک بازی کاملاً واقع‌گرایانه نیست اما هفت محیط اصلی آن که با الهام از پارک‌های ملی بزرگ و وسیعی در ایالات متحده ساخته شده‌اند، جزئیات بسیاری دارند و زیبا طراحی شده‌اند. گیم‌پلی بازی مفرح و هیجان‌انگیز است و تعویض ناگهانی و سریع بین دو رشته با وسیله‌های متفاوت (مثل تعویض دوچرخه‌ی کوهستانی با اسکی روی برف) اگرچه در واقعیت شدنی نیست، اما در این بازی با سرعتی مثال‌زدنی رخ می‌دهد و منجر به لذت‌بخش شدن گیم‌پلی می‌شود. البته بازی خالی از مشکلات فنی نیست. به غیر از سرورهای شلوغی که وارد شدن به آن‌‌ها ممکن است چندین دقیقه طول بکشد، بازی از باگ‌ها و مشکلات فنی قابل‌توجهی رنج می‌برد. این مشکلات حتی در نسخه‌های نسل هشتمی بازی (پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس) نیز دیده می‌شوند و در مواقعی، ممکن است منجر به مستاصل شدن بازیکن شوند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  می‌توانید درباره‌ی موضوع ایمنی و سلامت در ورزش‌های پرخطر صحبت کنید. هنگام تجربه‌ی هر کدام از این ورزش‌ها در دنیای واقعی، باید چه نکات ایمنی را مدنظر قرار داد؟ هر کدام از این رشته‌های ورزشی، به چه تجهیزات مخصوصی برای ایمنی بیشتر شرکت‌کنندگان نیاز دارند؟ می‌توانید درباره‌ی موضوع خریدهای درون‌برنامه‌ای صحبت کنید. آیا شما حاضرید برای یک بازی ویدیویی که قیمت نسخه‌ی کامل آن را پرداخته‌اید، هزینه‌ی بیشتری صرف کنید؟ چرا؟ اگر این هزینه صرفاً محدود به آیتم‌های تزیینی نباشد و منجر به پیشرفت بازی شما شود چطور؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال)
  واحد پول دلار
  قیمت ۶۰
  تولید کننده Ubisoft
  دستگاه های سازگار Windows، Google Stadia، Xbox Series S، PlayStation ۴، PlayStation۵، Xbox One، Amazon Luna
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است
  سال انتشار ۲۰۲۱