Rogue Aces

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
یک بازی اکشن و آرکید، با گرافیک و خشونت کارتونی
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکنان در ابتدای هر دست بازی می‌توانند از میان خلبان زن و مرد یکی را انتخاب کنند.
  اتفاقات بازی در زمان جنگ جهانی دوم رخ می‌دهد و بازیکن دائماً در حال مبارزه است. با این حال شرح زیادی در مورد جنگ و اتفاقات آن داده نمی‌شود.
  این بازی اکشن است و بازیکن در مراحل مختلف باید با هواپیماهای جنگی، به سمت پایگاه‌ها، هواپیماها و نیروهای دشمن شلیک کند. انفجارهای زیادی دیده می‌شود که البته کارتونی‌اند. خون و تصاویر خشونت‌آمیز واقع‌گرایانه در بازی وجود ندارد.
  یاد گرفتن کنترل‌های بازی در ابتدا ممکن است کمی دشوار باشد اما با کمی تمرین راحت‌تر می‌شوند. بازیکن در هر دست بازی تنها یک جان دارد که این می‌تواند بازی را برای بازیکنان کم‌تجربه کمی دشوار کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Rogue Aces عنوانی تیراندازی و آرکید است که گرافیک دوبعدی و ساده‌ای دارد. بازیکنان باید با کنترل‌ هواپیماهای جنگی،‌ به سمت دشمنان، پایگاه‌ها و جت‌هایشان تیراندازی کنند و مأموریت‌های مختلفی را به پایان برسانند. خشونت و مبارزه محور اصلی بازی است با این حال به شکل بسیار کارتونی نمایش داده شده است. صحنه‌های زیادی از انفجار، شلیک و سقوط هواپیماها در بازی وجود دارد، اما خشونت واقع‌گرایانه و خون در آنها دیده نمی‌شود. با این که روایت چندانی در بازی وجود ندارد اما با توجه به بعضی مکالمات مشخص می‌شود که اتفاقات بازی در زمان جنگ جهانی دوم در حال رخ دادن است.

  چکیده داستان

  این بازی داستان خاصی را دنبال نمی‌کند. بازیکن در نقش یک خلبان، کنترل هواپیماهای جنگی آمریکایی را بر عهده دارد و باید با انجام مأموریت‌های مختلف، نیروهای دشمن را عقب براند. مأموریت‌هایی مانند نابود کردن پایگاه‌های دشمن، نبردهای تن به تن با هواپیماهای آنها یا از بین بردن سربازان.

  کیفیت

  این بازی تیراندازی و آرکید،‌ با وجود گرافیک و کنترل‌های ساده‌اش، گیم‌پلی سرگرم‌کننده‌ای دارد که کنار گذاشتن آن را نسبتاً دشوار می‌کند. مأموریت‌های بازی متنوع‌اند و شاید در ابتدا ساده به نظر بیایند اما با جلو رفتن، دشوارتر می‌شوند. ضمن این که طراحی پس‌زمینه‌های آنها هم تنوع خوبی دارد. چندین حالت مختلف برای بازی کردن در Rogue Aces وجود دارد که هر کدام چالش جدیدی را پیش روی بازیکن قرار می‌دهند. به جز حالت کمپین که بازیکن با تنها داشتن یک جان و سه هواپیما باید تا جایی که می‌تواند مأموریت‌های مختلف را پشت سر هم انجام دهد، حالت‌های frontline، survival و hot potato هم در بازی قرار داده شده‌اند که در هر کدام متغیر جدیدی اضافه شده است. البته نبود حالت آنلاین و چند نفره یکی از نکات ضعف بازی است که می‌توانست هیجان آن را بیشتر کند. با وجود این، Rogue Aces با داشتن چندین حالت مختلف، کنترل‌ها و گیم‌پلی ساده و مراحل چالش‌برانگیز، یک بازی تیراندازی آرکید سرگرم‌کننده و با خشونت کم است که می‌تواند برای بازیکنان کم‌سن علاقه‌مند به این سبک هم مناسب باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ این بازی اکشن، از عناوینی است که خشونتش کارتونی نمایش داده می‌شود.. می‌توانید در مورد خشونت این بازی و تفاوت آن با سایر بازی‌های مرتبط با جنگ جهانی دوم صحبت کنید. ـ می‌توانید در مورد جنگ جهانی دوم، اتفاقات مرتبط با آن و نقش ایران در این جنگ صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر خشونت فانتزی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۱۲
  تولید کننده Infinite State Game
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸