Rusty Lake Paradise

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی ماجراجویانه و معمایی با فضا و داستانی ترسناک و گاهی هم اذیت‌کننده
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت‌ها هنگام خوردن غذا شراب می‌نوشند و بعضی از آن‌ها هم داروهایی برای مصارف پزشکی استفاده می‌کنند. داستان بازی دارای مفاهیم بزرگسالانه‌ای مانند روابط میان افراد خانواده، قتل، قربانی کردن و وقوع اتفاقات عجیب است که احتمالاً برای مخاطبان کم‌سن نامفهوم خواهند بود.
  پازل‌ها و معماهای بازی می‌تواند تفکر تحلیلی و قدرت حل مسئله‌ی بازیکن را تقویت کند.
  گرافیک بازی کارتونی و دوبعدی است، با این حال صحنه‌های ترسناک، خشن و ناراحت‌کننده‌ی بسیار در آن وجود دارد؛ مانند صحنه‌هایی از کشتن یا زخمی کردن حیوانات، زخمی شدن انسان‌ها با نمایش خون، موجودی که نیم انسان و نیم حشره است، شبح سیاهی که ناگهانی روی صفحه ظاهر می‌شود، انسان‌هایی با سر حیوانات و... در داستان بازی موضوعاتی چون کشته شدن یا حتی قربانی شدن مادر و مرگ سایر عزیزان وجود دارد که می‌تواند برای بسیاری کودکان و نوجوانان اذیت‌کننده یا حتی نامفهوم باشد.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند. پازل‌ها شبیه به تست‌های آی‌کیو‌ طراحی شده‌اند و بعضی از آن‌ها ممکن است دشوار باشند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Rusty Lake Paradise عنوانی معمایی و اشاره و کلیک است که مفاهیم بزرگسالانه‌ و فضای دلهره‌آوری دارد. بازیکن در هر مرحله باید با حل کردن پازل‌ها و معماهای مختلف، داستان بازی را پیش ببرد. شخصیت‌هایی که در بازی حضور دارند، با این‌که عضو یک خانواده‌اند اما همگی عجیب و به شکل بالقوه‌ای خطرناک‌اند. با وجود گرافیک کارتونی، بازی تصاویر خشونت‌آمیز و ناراحت‌کننده‌ی زیادی دارد مانند کشتن حیوانات کوچک، زخمی کردن انسان‌ها از روی عمد، موجوداتی که نیمه‌انسان و نیمه‌حیوان‌اند و همین‌طور شبح سیاهی که به طور ناگهانی روی صفحه ظاهر می‌شود. در داستان موضوعاتی چون مرگ مادر یا قربانی کردن او و همین‌طور اتفاقات عجیب و غیرقابل درکی مطرح می‌شود که ممکن است برای کودکان و نوجوانان نامفهوم باشد.

  چکیده داستان

  بازیکن در این بازی در نقش مرد جوانی بازی می‌کند که بعد از مرگ مادرش به جزیره‌ی پارادایز، محل زندگی خانوادگی‌شان، بازگشته است. در آن‌جا با پدر، عمو، مادربزرگ، خواهر و برادرانش روبه‌رو می‌شود که همگی رفتار‌های عجیبی دارند و انگار به نوعی در مردن مادرش نقش داشته‌‌اند. بازی ۱۰ فصل دارد که نام و اتفاقات هر کدام با داستان تورات در مورد ۱۰ بلای مصر مرتبط‌اند. داستان کلی این بازی نسبتاً عجیب است و نمی‌توان دقیقاً آن را تعریف کرد. بازیکن با مجموعه‌ای از روایت‌های عجیب و ناراحت‌کننده روبه‌رو می‌شود و هر کس می‌تواند در ذهن خود به نوعی آن‌ها را به هم ارتباط دهد.

  کیفیت

  بازی Rusty Lake Paradise سومین عنوان پولی این مجموعه به حساب می‌آید که در ادامه‌ی داستان‌های عجیب و غریب و نسبتاً ترسناک سایر عناوین آن ارائه شده است. بازی به نظر بی‌خطر شروع می‌شود: با گرافیک دوبعدی، شخصیت‌های کارتونی با طراحی ساده، موسیقی آرام و ورود به جزیره‌ای خانوادگی به نام پارادایز. اما این فضای آرام خیلی زود تبدیل به یک کابوس ترسناک می‌شود. فضای بازی کاملاً شبیه به سایر عناوین این مجموعه است و همان ترس و دلهره‌ی خاص در آن وجود دارد. پازل‌ها شاید به خاصی بازی‌های قبلی نباشند اما از همان منطق پیروی می‌کنند و بیشتر شبیه به تست‌های آی‌کیو‌ طراحی شده‌اند. شخصیت‌ها بی‌روح، سرد و بی‌رحم‌اند و با این‌که همه‌ی آن‌ها اعضای یک خانواده‌اند اما از اِعمال خشونت نسبت به یکدیگر هم ابایی ندارند. بازی‌های مجموعه‌ی Rusty Lake احتمالاً برای همه مناسب نباشند. فضا و داستان خاص آن با سایر بازی‌های معمایی متفاوت است و ممکن است حتی برای عده‌ای اذیت‌کننده باشد. اما برای کسانی که از باقی بازی‌های این مجموعه لذت برده‌اند، Rusty Lake Paradise عنوانی به همان اندازه عجیب و جالب است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی سوگواری و مرور خاطرات صحبت کنید. هنگامی که شخص عزیزی را از دست می‌دهید، یادآوری خاطرات آن شخص چه حسی به شما می‌دهد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB NR (بدون رتبه‌بندی)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۴
  تولید کننده Rusty Lake
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸