Sekiro: Shadows Die Twice

thumbnail
۱۸ سال به بالا
عنوانی در سبک اکشن ماجراجویانه، بسیار دشوار، با خشونت زیاد و خونین
سال: 2019
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازیکن می‌تواند با جمع‌آوری مشروبات الکلی، آن‌ها را به شخصیت‌های مختلف بدهد و نظرشان را درباره‌ی آن‌ها بپرسد.
  چندین اشاره به باورهای بودایی و مجسمه‌های بودا در طول بازی وجود دارد. یکی از شخصیت‌هایی که بازیکن با او چندین بار برخورد می‌کند، کارش ساخت این مجسمه‌ها است و اعتقادات بودایی دارد. همچنین فضای بازی با الهام از ژاپن قرن ۱۶ میلادی طراحی شده است و معماری و سبک لباس پوشیدن آن زمان در بازی مشهود است.
  بخش قابل توجهی از بازی شامل مبارزه با انسان‌ها، موجوداتی شبه‌انسانی و حیوانات اساطیری می‌شود. این مبارزه‌ها اکثراً با شمشیر انجام می‌شوند و بسیار خشونت‌آمیز‌ند. در بسیاری مواقع مقدار بسیار زیادی خون به شکل اغراق‌آمیزی به اطراف می‌پاشد و بعضی مبارزه‌ها هم با قطع شدن اعضای بدن همراه‌اند. در صحنه‌های سینمایی و غیرتعاملی بازی هم صحنه‌های خشونت‌آمیز از نزدیک و با جزئیات بیشتری نمایش داده می‌شوند، مانند فرو رفتن شمشیر در بدن اشخاص یا بریده شدن گلوی آن‌ها.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند اما گیم‌پلی و مبارزه‌ها بسیار دشوار طراحی شده‌اند. بازیکن برای شکست دادن دشمنان به‌ویژه غول‌های‌ آخر نیاز به تمرین زیاد و انجام استراتژی‌های مختلفی دارد که می‌تواند برای بازیکنان کم‌تجربه خسته‌کننده شود. دشواری بازی قابل تنظیم نیست.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Sekiro: Shadows Die Twice یک عنوان اکشن ماجراجویانه است که بازیکن در آن در نقش یک نینجا قرار می‌گیرد. اتفاقات بازی در دنیای خیالی و با الهام از دوران سنگوکو در ژاپن رخ می‌دهد. گیم‌پلی آن شامل ماجراجویی در دنیای بازی، صحبت با شخصیت‌های مختلف و مبارزه با دشمنان می‌شود. مبارزه‌های بازی با شمشیر انجام می‌شوند و بسیار خشن و خونین‌اند. با هر ضربه‌ی بازیکن مقدار قابل توجهی خون به اطراف می‌پاشد و در ضربه‌های نهایی و در مبارزه‌ با دشمنان دشوارتر، این نمایش خون بیشتر و اغراق‌آمیز‌تر می‌شود. صحنه‌های غیرتعاملی بازی هم شامل صحنه‌های خشونت‌آمیز می‌شوند. این بازی بسیار دشوار است و حتی بازیکنان حرفه‌ای هم برای موفق شدن در آن نیاز به تلاش زیادی دارند.

  چکیده داستان

  اتفاقات این بازی در دوران سنگوکو در ژاپن رخ می‌دهد، زمانی که جنگ‌های داخلی و کشمکش‌های سیاسی زیادی در این کشور در جریان بوده است. در میانه‌ی قرن ۱۶ میلادی، یکی از اربابان به نام ایشین آشینا، طی یک کودتای خونین، کنترل سرزمین آشینا را به دست می‌گیرد. در جریان این کودتا پسر یتیمی توسط نینجایی ملقب به «جغد» به سرپرستی گرفته می‌شود. او نام این پسر را «گرگ» می‌گذارد و به او آموزش‌های لازم را برای تبدیل شدن به یک نینجا می‌دهد. سالیان بعد گرگ بزرگ شده است و در پی نجات اربابش است که توسط خاندان آشینا دزدیده شده است.

  کیفیت

  بازی Sekiro: Shadows Die Twice عنوان دیگری از FromSoftware است که درست مانند دیگر عناوین، دشواری زیاد و چالش‌برانگیز بودن از خصوصیات اصلی آن به حساب می‌آید. بازیکن در این بازی به دنیایی خیالی از ژاپن قرن ۱۶ پا می‌گذارد و باید در نقش یک نینجای جوان بازی کند که می‌خواهد اربابش را از دست دشمنان نجات دهد. با این حال این مأموریت نجات خیلی زود تبدیل به ماجرایی بزرگ‌تر و البته عجیب‌تر می‌شود. داستان این عنوان را می‌توان یکی از نقاط قوت آن برشمرد که کشش خوبی دارد و بازیکن را تا انتها مشتاق نگاه می‌دارد. گیم‌پلی بازی اما مهم‌ترین ویژگی‌ آن است: مبارزه‌های چالش‌برانگیز، با دشمنانی قوی که بازیکن برای شکست دادن آن‌ها باید استراتژی‌های مختلفی را پیاده کند. اضافه شدن طناب قلابی که به بازیکن اجازه می‌دهد به مناطقی که در حالت عادی به آن‌ها دسترسی ندارد هم پا بگذارد، از نکاتی است که استراتژی‌های مبارزه‌ها را متنوع‌‌تر کرده است. تنها نکته‌ای که در این بازی ممکن است اذیت‌کننده باشد، به‌خصوص برای بازیکنان کم‌تجربه، دشواری بیش از حد آن است. با این حال عناوین گذشته‌ی این سازندگان ثابت کرده که دشواری زیاد به این معنی است که موفقیت در آن‌ها با احساس رضایت خاصی همراه خواهد بود که در بازی‌های دیگر به سختی پیدا می‌شود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ در این بازی اشاره‌هایی به بودا و آیین‌های بودایی می‌شود. می‌توانید درباره‌ی این آیین و اطلاعاتی که از آن دارید، صحبت کنید. ـ این بازی بسیار دشوار است و در مواقعی می‌تواند برای بازیکن خسته‌کننده باشد. این دشواری برایتان اذیت‌کننده بود یا باعث می‌شد برای موفق شدن بیشتر تلاش کنید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر خشونت، نمایش خون و تصاویر خشونت‌آمیز اذیت‌کننده
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۶۰
  تولید کننده FromSoftware
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۹