Sinner Sacrifice for Redemption

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی اکشن و مبارزه‌ای، با مراحل دشوار و خشونت زیاد

سال: 2018
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  قهرمان بازی در تلاش است تا تقاص گناهان گذشته‌ی خود را پس دهد. او برای این کار به جنگ هفت گناه کبیره می‌رود و با این‌که می‌داند برای هر مبارزه باید بخشی از مهارت‌هایش را فدا کند، اما دست از هدف خود نمی‌کشد و به راهش ادامه می‌دهد.
  بازیکن در تمامی مراحل باید با یک شمشیر و سلاح‌های ابتدایی دیگر، با دشمنان و هیولاهای مختلفی مبارزه کند و به آن‌ها ضربه بزند. ضربه‌ها معمولاً با جلوه‌های بصری همراه‌اند و خشونت واقع‌گرایانه یا اذیت‌کننده در مبارزه‌ها دیده نمی‌شود. با این حال در چند صحنه مقداری خون نشان داده می‌شود. هیولاهای بازی معمولاً بسیار غول‌پیکرند و ظاهر نسبتاً ترسناکی دارند.
  کنترل‌های بازی دشواری چندانی ندارند و با تمرین می‌توان آن‌ها را یاد گرفت. مراحل و هیولاهایی که بازیکن با آن‌ها رو‌به‌رو می‌شود بسیار دشوارند و شکست دادن آن‌ها نیاز به تلاش زیادی دارد. ضمن این‌که با جلو رفتن در بازی خط سلامتی بازیکن کوچک و کوچک‌تر می‌شود که کار را برای او سخت‌تر خواهد کرد. موفق شدن در این بازی نیازمند صبر و تلاش زیادی است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Sinner Sacrifice for Redemption عنوانی اکشن است که در آن بازیکن باید از زاویه‌ی سوم‌شخص در ۸ مرحله با هیولاهایی که هر کدام نشانگر یکی از گناهان کبیره‌اند مبارزه کند. با این‌که کنترل‌ها چندان دشوار نیستند اما شکست دادن این هیولاها کار بسیار سختی است و بازی با جلو رفتن در آن دشوار و دشوارتر هم می‌شود.
  خشونت محور اصلی بازی است و بازیکن در تمام مدت باید با شمشیر با دشمنانش مبارزه کند. ضربه‌ها با جلوه‌های بصری همراه‌اند و با این‌که گاهی هم در بعضی از آن‌ها خون نمایش داده می‌شود اما در مجموع خشونت واقع‌گرایانه و اذیت‌کننده‌ای در آن‌ها وجود ندارد.

  چکیده داستان

  داستان این بازی در مورد شوالیه‌ای به نام آدام است که از گناهانی که در گذشته انجام داده پشیمان شده و می‌خواهد برای جبران آن‌ها با هفت گناه کبیره مبارزه کند. این گناهان هر کدام شمایلی هیولایی دارند که بازیکن در هر مرحله با یکی از آن‌ها روبه‌رو می‌شود و در مرحله‌ی آخر هم با هیولایی با نام خودش یعنی آدام مبارزه خواهد کرد.

  کیفیت

  بازی Sinner Sacrifice for Redemption یکی از دیگر عناوینی است که در سبک مجموعه‌ی Souls قرار می‌گیرد و با الهام از آن‌ها ساخته شده است. عنوانی نقش‌آفرینی با دشمنان بسیار قوی که شکست دادن‌شان نیاز به تلاش زیادی دارد. بازیکن در این بازی با شروع هر مرحله مجبور است بخشی از مهارت‌ها و توانایی‌هایش را هم فدا کند که این کار مبارزه‌ها را بسیار چالش‌برانگیزتر می‌کند. هیولاها هر کدام مهارت‌های خاصی دارند و مبارزه با آن‌ها نیازمند استراتژی‌های مختلف است. البته بازیکن با وجود از دست دادن بعضی مهارت‌ها، در پایان هر مبارزه ویژگی‌ یا آیتم جدیدی هم به دست می‌آورد که در ادامه به کمکش خواهد آمد. با وجود مراحل چالش‌برانگیز و هیولاهای مختلفی که در بازی وجود دارد، چندین مورد باعث شده که این عنوان نتواند به خوبی سایر بازی‌های این سبک باشد. یکی از آن‌ها گرافیک ضعیف محیط است. تمامی مبارزه‌ها در محیط‌هایی رخ می‌دهند که اطراف آن‌ها را تصاویر تیره و مبهم پوشانده است و هیچ جزئیاتی از محیط مشخص نیست. مشکلِ دیگر نبود یک روایت و داستان جالب است. بازیکن تنها از مرحله‌ای به مرحله‌ی دیگر می‌رود بدون این‌که دلیل قانع‌کننده‌ای برای انجام این مبارزه‌ها یا ندامت قهرمان بازی گفته شده باشد. با در نظر گرفتن این مشکلات، می‌توان گفت Sinner Sacrifice for Redemption هنوز راه زیادی دارد تا به یک بازی کامل و جان‌دار در سبک نقش‌آفرینی و شبیه به مجموعه‌ی Souls تبدیل شود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  دشواری این بازی و انجام مبارزه‌های آن چه حسی به شما می‌داد؟ آیا باعث شد بازی را رها کنید یا تلاش خود را برای موفقیت در آن‌ها بیشتر کردید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر خشونت و نمایش خون
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Dark Star
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸