Skylanders SuperChargers

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

عنوانی در سبک اکشن ماجراجویانه با خشونت فانتزی زیاد و مصرف‌گرایی بالا

سال: 2015
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  اسکای‌لندرها با این که در مجوع اهداف خوب و مثبتی مانند نجات زندانیان، کمک به نیازمندان و برقراری صلح دارند، اما برای پیشبرد اهداف‌شان فقط از خشونت استفاده می‌کنند و به نظر گاهی هم از آن لذت می‌برند.
  برای رد کردن بسیاری از قسمت‌های بازی، بازیکن نیاز به استفاده از استراتژی و تاکتیک متناسب با هر موقعیت را دارد و باید بتواند اسکای‌لندر مناسب هر شرایط را انتخاب کند. این می‌تواند به بهتر شدن تفکر استراتژیک و قدرت حل مسئله‌ی بازیکنان کمک کند.
  بازی خشونت فانتزی نسبتاً زیادی دارد. اسکای‌لندرها با استفاده از تفنگ‌های فانتزی، پنجه‌ها، سلاح‌های ابتدایی و انواع ماشین‌ها با دشمنان غیرانسانی‌شان مبارزه می‌کنند. ماشین‌های متنوعی در بازی وجود دارد که می‌توان با آن‌ها با سرعت زیاد رانندگی کرد. شخصیت‌های شکست‌خورده با جلوه‌های نوری ناپدید می‌شوند. خود اسکای‌لندرها هیچ گاه نمی‌میرند، فقط به زمین می‌افتند و بعد از چند ثانیه دوباره ظاهر می‌شوند.
  یادگیری کنترل ماشین‌های مختلف بازی ممکن است کمی طول بکشد با این حال چندان سخت نیستند و بازیکن می‌تواند بعد از چند بار امتحان کردن به آن‌ها عادت کند. بازی دارای چهار درجه دشواری است و هرچه درجه‌ی دشواری بیشتر باشد، بازیکن باید استراتژی‌های پیچیده‌تری را برای مبارزه‌ها انتخاب کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Skylanders SuperChargers عنوانی در سبک اکشن ماجراجویانه است که شخصیت‌های آن اسباب‌بازی‌های واقعی‌اند (هم شخصیت‌ها و هم ماشین‌ها) و بازیکنان می‌توانند با این اسباب‌بازی‌ها در دنیای دیجیتال بازی کنند. بازی مبارزه‌محور است و بیشتر زمان آن به جنگیدن با دشمنان می‌گذرد.
  بازی دارای خشونت فانتزی نسبتاً زیادی است و بازیکنان در آن با تفنگ‌ها و سلاح‌های فانتزی با دشمنان غیرانسانی‌شان مبارزه می‌کنند. دشمنانی که شکست می‌خورند با جلوه‌های نوری ناپدید می‌شوند با این حال شخصیت خود بازیکن هیچ وقت نمی‌میرد و در صورت ضربه خوردن روی زمین می‌افتد و بعد از مدت کوتاهی به بازی برمی‌گردد. این اولین بازی مجموعه Skylanders است که حالت آنلاین دارد و بازیکنان می‌توانند دونفره آن را انجام دهند، اما قابلیت مکالمه فقط بین بازیکنان و فهرست دوستان‌شان وجود دارد، به این معنی که نمی‌توانند با افراد غریبه صحبت کنند. نکته‌ی دیگر بازی این است که مقدار زیادی آیتم، شخصیت و ماشین در آن برای خرید وجود دارد و با توجه به مدل بازی که از روی اسباب‌بازی‌ها ساخته شده و ماهیت کلکسیونی آن، بازیکنان ممکن است ترغیب به خرید این آیتم‌ها شوند که می‌تواند هزینه‌ی بالایی را به خانواده‌ها تحمیل کند.

  چکیده داستان

  داستان بازی درباره‌ی شخصیت شرور معروف این مجموعه، یعنی کوآس است که بسیاری از شخصیت‌های مهم Skyland را زندانی کرده و می‌خواهد کنترل دنیا را به دست بگیرد. بازیکنان در نقش اسکای‌لندرها باید برای نجات دنیا با کوآس و سربازان او مبارزه کنند.

  کیفیت

  مهم‌ترین تفاوتی که Skylanders SuperChargers با عناوین گذشته‌ی این مجموعه دارد، اضافه شدن امکان رانندگی با ماشین در سطوح مختلف است. این ویژگی نه تنها بازی را سرگرم‌کننده‌تر کرده است، بلکه به گیم‌پلی آن هم عمق بیشتری داده و بازیکن می‌تواند استراتژی‌های متنوع‌تری را در آن پیاده کند. کنترل‌ این ماشین‌ها شاید در ابتدا کمی گیج‌کننده باشد اما در ادامه و با یادگیری آن‌ها، تبدیل به هیجانی‌ترین بخش بازی می‌شود. نکات مثبت دیگری هم در این عنوان وجود دارد مانند اضافه شدن مینی‌پازل‌های جدید، بازی‌های کارتی متنوع و همین‌طور حالت آنلاین که برای اولین بار در این مجموعه اتفاق می‌افتد. البته در کنار این‌ها به مصرف‌گرایی زیاد این عنوان هم باید اشاره کرد. بازی در موقعیت‌های مختلف بازیکن را تشویق به خرید شخصیت‌ها و ماشین‌های اضافه می‌کند و با توجه به این که بازیکن بازی را با تعداد شخصیت و ماشین‌های بسیار محدودی شروع می‌کند احتمال این که مجبور به خرید آن‌ها باشد زیاد است. به غیر از این مورد،‌ می‌توان گفت Skylanders SuperChargers یکی از بهترین بازی‌های اسباب‌بازی‌محور موجود در بازار است و می‌تواند برای بسیاری سرگرم‌کننده باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ می‌توانید در خانواده درباره‌ی خریدهای درون‌برنامه‌ای این بازی صحبت کنید. اگر به هر دلیلی نتوانید شخصیت‌های مختلف بازی را از داخل خود بازی به دست بیاورید، آیا حاضرید آن‌ها را با پول واقعی خریداری کنید؟ به نظرتان چرا شرکت‌های سازنده با این که پول زیادی در ابتدا برای بازی آن‌ها پرداخت می‌شود این گزینه را هم درون بازی قرار می‌دهند؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر خشونت فانتزی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۷۵
  تولید کننده Activision
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۵