Starlink: Battle for Atlas

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

بازی ماجراجویی و اکتشاف در فضا و سیارات با مقداری خشونت فانتزی

سال: 2018
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بُعد اکتشافی بازی، پیدا کردن دنیاهای جدید در آن و شگفتی‌هایی که بازیکن با آن‌ها روبه‌رو می‌شود می‌تواند در دنیای کودکان و نوجوانان قابل درک و معنادار باشد.
  بازی دارای چندین شخصیت متنوع با نژادها و پیشینه‌های مختلف است و حتی بعضی از آن‌ها موجودات فضایی‌اند. هر کدام از این شخصیت‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و متفاوت از دیگری‌اند با این حال تفاوت‌های یکدیگر را قبول دارند و مانند یک خانواده با هم زندگی می‌‌کنند. ضمن این‌که همه‌ی‌ آن‌ها آماده‌اند تا در صورت نیاز به یاری دیگر اعضای گروه بروند.
  این بازی بازیکن را تشویق می‌کند تا برای پیشرفت خودش و سایرین به دیگر بازیکنان کمک کند و مأموریت‌ها را به صورت تیمی انجام دهد. این نکته می‌تواند باعث تقویت مهارت‌های بازیکن در کار گروهی شود.
  بازیکن با سفینه‌ی فضایی‌اش می‌تواند به ربات‌ها و دیگر سفینه‌ها شلیک کند. سلاح‌هایی که در اختیار بازیکن قرار دارد هم متنوع‌اند و بازیکن می‌تواند دشمنانش را با یخ، آتش یا لیزر هدف قرار دهد. صحنه‌های زیادی از تیراندازی و انفجار در بازی وجود دارد اما چندان واقع‌گرایانه نیستند و خونریزی و تصاویر خشونت‌آمیز اذیت‌کننده در آن‌ها دیده نمی‌شود.
  بازی کنترل‌های ساده‌ای دارد و با وجود گیم‌پلی متنوع آن که شامل پرواز، تیراندازی، اکتشاف و... می‌شود، بازیکنان با کمی تمرین می‌توانند تمامی آن‌ها را یاد بگیرند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Starlink: Battle for Atlas عنوانی در سبک اکشن ماجراجویانه است که در‌ آن بازیکنان سوار بر یک سفینه‌ی فضایی در فضا و میان سیارات کاوش می‌کنند، با دشمنان‌شان می‌جنگند و مأموریت‌های مختلفی را انجام می‌دهند. بازی تأکید زیادی روی جستجو در محیط بازی و همچنین شرکت در کارهای تیمی می‌کند.
  گیم‌پلی بازی شامل مبارزات و خشونت فانتزی هم می‌شود. بازیکنان می‌توانند با سلاح‌های مختلفی به سمت دشمنان‌شان که ربات‌ها یا سفینه‌های دیگری‌اند شلیک کنند. با این که تیراندازی و انفجارهای زیادی در بازی رخ می‌دهد اما خون و تصاویر خشن اذیت‌کننده در آن دیده نمی‌شود. ضمن این‌که این بازی یکی از عنوان‌های مجموعه‌ی Toys to Life یا «اسباب‌بازی‌های زنده» است و اسباب‌بازی‌های تعاملی بازی به صورت فیزیکی یا دیجیتال قابل خریدن‌اند و می‌توان آن‌ها را هنگام بازی استفاده کرد. این نکته می‌تواند این بازی را بسیار گران‌تر از حالت اولیه‌ی آن کند.

  چکیده داستان

  داستان این بازی در آینده‌ و در سامانه‌ی ستاره‌ای اتلس اتفاق می‌افتد. در ابتدای بازی، اکوئینکس، سفینه‌ی شخصیتی که بازیکن نقش آن را بازی می‌کند، توسط «لژیون فراموش‌شده» مورد حمله قرار می‌گیرد و در یک سیاره‌ی ناشناخته سقوط می‌کند. در طی این حمله کاپیتان اکوئینکس گروگان گرفته می‌شود. فرمانده‌ی لژیون که گراکس نام دارد، می‌خواهد تکنولوژی یک نژاد منقرض شده را به دست بیاورد و از آن در جهت منافع خودش استفاده کند. گراکس شخصیت شرور اصلی بازی به حساب می‌آید و بازیکن تا پایان باید با او و نیروهایش مبارزه کند.

  کیفیت

  بازی Starlink: Battle for Atlas داستان و گیم‌پلی سرگرم‌کننده‌ای دارد و به‌راحتی می‌تواند ساعت‌ها بازیکن را در دنیای خود غرق کند. بازیکن می‌تواند در ۷ دنیای مختلف در سامانه‌ی ستاره‌ای اتلس و فضاهای میان آن‌ها سفر کند. هر کدام از این دنیاها به واسطه‌ی طراحی خاص و با جزئیاتی که دارند، کاملاً زنده به نظر می‌رسند و بازیکن می‌تواند در آن‌ها ماجراجویی و اکتشاف کند. داستان بازی کشش مناسبی دارد و شخصیت‌های متنوعی که در آن حضور دارند آن را سرگرم‌کننده‌ کرده‌اند. تنها ایرادی که می‌توان به این بازی گرفت، تکراری بودن بعضی از قسمت‌های گیم‌پلی آن است که در مأموریت‌ها و سیارات مختلف تکرار می‌شود. در واقع بازیکن در تمام آن‌ها باید از یک سیستم تکراری استفاده کند که این قضیه تا حدی مبارزه‌ها را خسته‌کننده می‌کند. مصرف‌گرایی بالا هم نکته‌ی منفی دیگری است که می‌توان به آن اشاره کرد. بازی دارای اسباب‌بازی‌های تعاملی است که می‌توان از آن‌ها در بازی استفاده کرد که بازی را بسیار گران‌تر از بسته‌ی اولیه‌ی آن می‌کنند. البته برخلاف دیگر عناوین مجموعه‌ی «اسباب‌بازی‌های زنده»، اسباب‌بازی‌های این بازی را می‌تواند به صورت دیجیتال هم خریداری کرد که قیمت پایین‌تری خواهند داشت.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ در داستان این بازی شخصیت‌های بسیار متنوعی در یک گروه با هم همکاری می‌کنند. فکر می‌کنید چه نوع تفکری باعث می‌شود افرادی با این میزان تفاوت بتوانند در کنار هم کار کنند؟ آیا در زندگی خودتان هم موقعیتی پیش آمده که بخواهید با افرادی همکاری کنید که تفاوت‌های زیادی با هم داشته‌اید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر خشونت فانتزی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۷۵
  تولید کننده Ubisoft
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸