Steep

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی شبیه‌سازی از ورزش‌های زمستانی با انجام حرکات نسبتاً خطرناک، شخصیت‌های جسور و گیم‌پلی دشوار
سال: 2016
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت‌هایی که در بازی حضور دارند از قومیت‌ها و جنسیت‌های مختلف و به نظر خوش‌قلب و شوخ‌اند با این حال بسیار نترس‌اند و حرکات خطرناک و جسورانه‌ای انجام می‌دهند.
  یکی از شخصیت‌ها از کلمه s…t استفاده می‌کند.
  تصادف کردن در حین اسکی، اسنوبورد و پرواز با پاراگلایدر باعث می‌شود بدن کاراکتر در موقعیت‌های نامعمولی قرار بگیرد. این صحنه‌ها بسیار واقع‌گرایانه نشان داده می‌شوند اما شخصیت بازیکن همیشه می‌تواند بدون این‌که جراحتی برداشته باشد، بلند شود و به کارش ادامه دهد.
  یاد گرفتن کنترل‌های هر بازی چندان سخت نیست اما حرفه‌ای شدن در آن و رد کردن مراحل دشوار نیازمند تمرین زیادی است. ضمن این‌که به دلیل دنیای باز و وسیعی که دارد می‌تواند برای بازیکنان کم‌تجربه، نسبتاً پیچیده باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Steep عنوانی شبیه‌سازی از چهار ورزش زمستانی شامل اسکی، اسنوبورد، پاراگلایدر و پرواز با لباس بالدار است. بازی دارای دنیای باز است و بازیکنان می‌توانند آزادانه در آن پیاده‌روی یا کوهنوردی کنند و ورزش‌های مختلف را انجام دهند. بازی بسیار واقع‌گرایانه است و سعی شده ورزش‌ها کاملاً شبیه به خودشان در آن پیاده‌سازی شوند. این واقع‌گرایی در زمان تصادف یا پرت شدن بازیکن از بلندی هم وجود دارد که البته با جراحت و زخمی شدن همراه نیست. مثلا ورزشکاران با لباس بالدار ممکن است در هنگام پرواز به کوه برخورد کنند، قل بخورند و به پایین بیفتند، اما به‌راحتی از جایشان بلند می‌شوند و به کارشان ادامه می‌دهند. چندین بار به بازیکن هشدار داده می‌شود که هیچ کدام از حرکات نباید در دنیای واقعی تقلید شوند با این حال ورزشکاران بازی کاملاً نترس و در مقابل آسیب مصون‌اند. بازی دارای چندین اسپانسر از شرکت‌های واقعی مانند ردبول، سالومون و نورت‌فیس است که لوگوی آن‌ها در رویدادها، لباس بازیکنان و محل مسابقات دیده می‌شود.

  چکیده داستان

  این بازی حالت داستانی ندارد و دست بازیکن در انجام فعالیت‌های مختلف در‌ آن کاملاً باز است. جهان باز آن در میان کوه‌های آلپ قرار دارد و بازیکنان می‌توانند از بین چهار ورزش اسکی، اسنوبورد، پاراگلایدر و پرواز با لباس بالدار هر کدام که خواستند را در هر زمانی انجام دهند. صدها رویداد، کمپ‌های ورزشی و مناطق جالب در سرتاسر نقشه‌ی بازی وجود دارند و بازیکنان به محض این‌که آن‌ها را پیدا کنند می‌توانند به آن‌جا رفت‌و‌آمد داشته باشند.

  کیفیت

  بازی Steep توانسته هیجان انجام ورزش‌های زمستانی را در میان کوه‌های آلپ برای مخاطبانش شبیه‌سازی کند. دنیای بازی بسیار وسیع، زیبا و پر از رویدادهای مختلف است و بازیکن از گشتن در آن خسته نمی‌شود. جهان باز آن به این معناست که بازیکن هیچ‌ گاه محدود یا مجبور به انجام کاری نمی‌شود و می‌تواند در هر زمان از بازی از میان فعالیت‌های مختلف موجود در آن هر کدام را انجام دهد. ورزش‌ها بسیار واقع‌گرایانه شبیه‌سازی شده‌اند و از راه رفتن روی برف تا سر خوردن روی آن و پرواز با پاراگلایدر همگی حس واقعی و فوق‌العاده‌ای را به بازیکن می‌دهند. با این حال لذت بردن از این بازی بسیار بستگی به این دارد که بازیکن تا چه حد به ورزش‌ها و فعالیت‌های ارائه شده در آن علاقه داشته باشد. Steep برای علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی و گشت‌و‌گذار در کوهستان‌های پربرف، تجربه‌ای متفاوت و لذت‌بخش خواهد بود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ ورزشکارانی که در این بازی نشان داده می‌شوند همگی بی‌پروا و جسورند. می‌توانید درباره‌ی این ویژگی شخصیتی و نکات مثبت و منفی آن صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر استفاده از کلمات توهین‌آمیز
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۰
  تولید کننده Ubisoft
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۶