Strafe

thumbnail
۱۸ سال به بالا

بازی تیراندازی بسیار خشن و خونین،‌ نسبتاً دشوار با گرافیک قدیمی

سال: 2017
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این یک بازی تیراندازی بسیار خشن است که در آن بازیکنان باید با انواع تفنگ به سمت دشمنان انسانی و فضایی خود شلیک کنند. خونریزی بسیار زیادی در تمام مراحل نمایش داده می‌شود و زمین در هر مرحله به سرعت غرق در خون و اجساد دشمنان خواهد شد. دشمنان که موجودات فضایی و ربات‌اند بعد از کشته شدن بدن‌شان منفجر می‌شود، خون زیادی از آن به اطراف می‌پاشد و در مواقعی هم در حالی که خون از بدن‌شان در حال فواره زدن است روی زمین می‌افتند. با هر بار مردن بازیکن، تعداد دشمنانی که کشته و مقدار خونی که ریخته (چند گالون خون) اعلام می‌شود. با وجود گرافیک ساده، خشونت در این بازی بسیار زیاد و تحسین‌شده نمایش داده می‌شود.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند، با این حال مبارزه با دشمنان زیاد هر مرحله نسبتاً دشوار است و با جلو رفتن در بازی سخت‌تر هم می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Strafe عنوانی در سبک تیراندازی اول‌شخص است که گرافیک قدیمی و کلاسیکی دارد. بازیکن در طول بازی باید با استفاده از انواع تفنگ‌ها و در مراحل مختلف به دشمنان فضایی و رباتی‌ شلیک کند و آن‌ها را بکشد. با این که کنترل‌های بازی ساده‌اند اما مبارزه‌ها و روبه‌رو شدن با تعداد زیادی دشمن در هر مرحله، بازی را نسبتاً دشوار کرده است.
  خشونت بازی با وجود گرافیک ساده و کارتونی آن بسیار زیاد و خونین است. با هر بار تیر خوردن دشمنان و کشته شدن آن‌ها، مقدار بسیار زیادی خون به اطراف، روی دیوارها و زمین ریخته می‌شود که تا پایان روی نقشه باقی خواهد ماند. به همین دلیل هم در مواقعی قسمت‌های زیادی از زمین خونین خواهد بود. ضمن این‌که دشمنان بازی ممکن است با سلاح‌های مختلف منفجر شوند که تکه‌های بدن‌شان به اطراف پخش خواهد شد. خشونت این بازی بسیار خونین و تحسین‌شده نمایش داده می‌شود.

  چکیده داستان

  در این بازی، بازیکن در نقش یک اوراق‌کننده قرار می‌گیرد که برای اوراق آشغال‌ها به یک ایستگاه فضایی به نام ایکاروس فرستاده می‌شود اما با رسیدن به این سفینه، متوجه می‌شود که هیولاها و موجودات فضایی خشنی آن‌جا را به تصرف خود درآورده‌اند. بازیکن باید در عین جمع‌آوری آشغال‌ها (که مانند ارز داخل بازی عمل می‌کنند و می‌توان با آن‌ها سلاح‌ها و آیتم‌های جدید خریداری کرد) با این دشمنان هم مبارزه کند و سعی کند که تا پایان مراحل زنده بماند.

  کیفیت

  بازی Strafe نه یک عنوان بی‌نقص، اما بازی تیراندازی نسبتاً سرگرم‌کننده‌ای است که بیشتر برای بازیکنان باتجربه‌تر مناسب خواهد بود. گرافیک آن ساده و به سبک بازی‌های قدیمی است. شاید همین نکته کمی برای بازیکنان جوان که به گرافیک‌های واقع‌گرایانه عادت دارند، پس‌زننده باشد و در عوض برای بازیکنان قدیمی‌تر، خاطره‌برانگیز. مشکلات فنی کوچکی در بازی وجود دارد که گاهاً اتفاق می‌افتند و می‌توانند تا حدودی بازیکن را اذیت کنند. مانند بارگذاری نشدن کامل مراحل زمانی که بازیکن در حال تیراندازی است یا شلیک کردن دشمنان به بازیکنان از پشت دیوار. گیم‌پلی بازی هم تنوع چندانی ندارد و تیراندازی به سمت دشمنان ممکن است بعد از مدتی برای بازیکن خسته‌کننده شود. با این‌همه Strafe را حتی با وجود این مشکلات می‌توان یک بازی تیراندازی سرگرم‌کننده به حساب آورد که دشواری‌اش بازیکن را ترغیب می‌کند تا آن را بیشتر و بیشتر امتحان کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ گرافیک این بازی نسبت به بازی‌های امروزی بسیار ساده است و در عین حال خشونت زیادی در آن نمایش داده می‌شود. می‌توانید درباره‌ی تفاوت خشونتی که در این عنوان نمایش داده شده با خشونت بازی‌های واقع‌گرایانه‌تر صحبت کنید. تجربه‌ی هر کدام چه تفاوتی برای شما دارد؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر خشونت، نمایش خون و تصاویر خشن اذیت‌کننده
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Devolver Digital
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۷