Super Smash Bros. Ultimate

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

بازی مبارزه‌ای با خشونت کارتونی بسیار زیاد و ده‌ها شخصیت‌ مختلف از سایر بازی‌های نینتندو

سال: 2018
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بعضی از شخصیت‌های زن در بازی لباس‌های بدن‌نما به تن دارند.
  بازی مبارزه‌ای است و خشونت بخش زیادی از گیم‌پلی آن را تشکیل می‌دهد. بازیکنان برای مبارزه با حریفان‌شان از سلاح‌های کارتونی، مشت و لگد، مهارت‌های خاصی که دارند یا اشیایی که در محیط است استفاده می‌کنند. بازی بسیار پر زدوخورد است و صحنه‌های مبارزه پر است از جلوه‌های نوری و بصری برای نشان دادن شدت ضربه‌ها. با این حال هیچ گاه خون و خشونت واقع‌گرایانه در بازی نشان داده نمی‌شود و حالت کارتونی شخصیت‌ها تا حدودی از جدیت و تأثیرگذاری خشونت آن کم کرده است.
  کنترل‌های بازی ساده‌اند اما حرفه‌ای شدن در به‌کارگیری آن‌ها هنگام مبارزه دشوار خواهد بود. زدن هر دکمه هنگام مبارزه، نیاز به زمانبندی و دقت دارد و نمی‌توان تنها با فشار دادن بی‌هدف دکمه‌ها در مبارزه‌ها پیروز شد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Super Smash Bros. Ultimate عنوانی مبارزه‌ای است که به طور اختصاصی برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه شده است. بازیکنان در بازی با انتخاب از میان بیش از ۷۰ شخصیت، در زمین‌های مختلف با حریفان‌شان مبارزه می‌کنند تا زمانی که یکی از آن‌ها بتواند دیگری را از زمین مسابقه بیرون کند و برنده شود. شخصیت‌های بازی همگی از بازی‌های قدیمی و جدیدند و در میان آن‌ها قهرمانان و افراد شرور زیادی وجود دارند.
  محور اصلی این بازی مبارزه است و خشونت کارتونی در آن بسیار دیده می‌شود. بازیکنان با استفاده از انواع سلاح‌های کارتونی، مهارت‌های خاصی که دارند، مشت و لگد و… با حریف‌شان مبارزه می‌کنند. صحنه‌های مبارزه در بازی پر است از جلوه‌های نوری و بصری که شدت و برخورد ضربه‌ها را نشان می‌دهد. با این حال خون و خشونت واقع‌گرایانه در آن‌ها وجود ندارد. بازی محتوای بزرگسالانه‌ی خاصی ندارد و تنها بعضی از شخصیت‌های زن در آن لباس‌های بدن‌نما به تن دارند. ضمن این‌که این بازی به دلیل نمایش بسیاری شخصیت‌های معروف از بازی‌های دیگر و همچنین محتویات جدیدی که برای آن عرضه می‌شود، مصرف‌گرایی نسبتاً بالایی دارد.

  چکیده داستان

  در حالت داستانی، شخصیت بازیکن متوجه می‌شود که تمام شخصیت‌های دیگر بازی (به‌جز کربی) توسط دشمنی به نام گالیم زندانی شده‌اند و او تمام آن‌ها را به عروسک تبدیل کرده است. بازیکن باید در دنیای بزرگی سفر کند و برای نجات هر شخصیت در شرایط خاص و مختلفی با دشمنان مبارزه کند (مانند مبارزه در زمین آتشی، یا مبارزه در حالی که سلامتی‌اش دائماً کم می‌شود).

  کیفیت

  این بازی جدید از مجموعه‌ی Smash محتوا و شخصیت‌های بسیار زیادی دارد و مبارزه‌های آن برای طرفداران این سبک بازی‌ها می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده باشد. همانند سایر عناوین این مجموعه، این بازی هم شبیه به تجدید خاطره‌ای با شخصیت‌های محبوب بازی‌های نینتندو و حتی سایر بازی‌های پرطرفدار است. بازی بیش از ۷۰ شخصیت و بیش از ۱۰۰ زمین‌ مبارزه‌ی مختلف دارد که هر کدام طراحی منحصربه‌فردی دارند. همچنین چندین حالت مختلف برای مبارزه وجود دارد که آن را بسیار متنوع کرده است. می‌توان در این بازی تک به تک، گروهی، با قوانین خاص و… مبارزه‌ها را انجام داد، در حالت تک‌نفره داستان بازی را پیش برد یا در حالت آنلاین با دیگر بازیکنان رقابت کرد. Super Smash Bros. Ultimate بازی موفقی است که توانسته انتظارات بازیکنان از این بازی را به علاوه‌ی بسیاری محتویات دیگر در خود داشته باشد و آن‌ها را در قالب مناسبی به مخاطب عرضه کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ خشونت این بازی با این‌که واقع‌گرایانه نیست اما زیاد نمایش داده می‌شود. می‌توانید درباره‌ی احساس خود هنگام انجام مبارزه‌ها صحبت کنید. آیا بخش‌هایی از بازی بود که برایتان اذیت‌کننده باشد؟
  ـ می‌توانید درباره‌ی شخصیت‌های آشنایی که در این بازی حضور داشتند صحبت کنید. کدام یک از آن‌ها بیشتر از همه برایتان خاطره‌برانگیز بود؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر خشونت کارتونی، وجود محتوای بزرگسالانه
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۶۰
  تولید کننده Nintendo
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸