The Bridge

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی خلاقانه‌ی معمایی و بدون خشونت با مراحل دشوار
سال: 2013
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  پازل‌های بازی بر اساس قانون جاذبه و پرسپکتیو طراحی شده‌اند و حل کردن آن‌ها می‌تواند قدرت تفکر تحلیلی و حل‌ مسئله‌ی بازیکن را تقویت کند. ضمن این‌که طراحی بازی بازیکن را با آثار نقاش هلندی، موریس اشر، آشنا خواهد کرد.
  بازی خشونت خاصی ندارد. یک توپ سنگی بزرگ در بازی وجود دارد که چهره‌ی دلقک‌مانندی دارد (که ممکن است برای کودکان ترسناک باشد) و شخصیت بازیکن در صورت برخورد به آن می‌میرد که در آن زمان هم رنگ فیگور شخصیت سیاه می‌شود. ضمن این‌که در بازی گزینه‌ی باختن وجود ندارد و بازیکن می‌تواند در صورت اشتباه دکمه‌ای را نگه دارد و بازی را به عقب برگرداند تا دوباره امتحان کند. یک قسمت گرداب‌مانند در بعضی قسمت‌های بازی وجود دارد که بازیکن ممکن است به داخل آن کشیده شود. در مجموع طراحی ساده و نقاشی‌مانند بازی تأثیر خشونت اندک آن را هم بسیار کم کرده است.
  بازی کنترل‌های چندان دشواری ندارد و با وجود جدید بودن آن‌ها، سریع می‌توان آن‌ها را یاد گرفت. با این حال پازل‌های بازی به‌خصوص در مراحل پایانی دشوارند. ضمن این‌که بازی گزینه‌ی راهنمایی ندارد و بازیکن در نهایت خودش باید پازل‌ها را حل کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی The Bridge عنوانی معمایی است که پازل‌های آن بر اساس قانون جاذبه و استفاده از پرسپکتیو‌های مختلف طراحی شده‌‌اند. بازیکن باید با حل کردن پازل‌ها مراحل را پشت سر بگذارد و روایت کوتاه آن را پیش ببرد. بازی خشونت خاصی ندارد، تنها یک توپ سنگی بزرگ وجود دارد که بازیکن نباید به آن برخورد کند و البته در بعضی مراحل باید مراقب باشد که از لبه‌های زمین به پایین نیفتد و اگر هم این اتفاق بیفتد باید زمان بازی را به عقب برگرداند تا مراحل را دوباره امتحان کند. بسیاری از پازل‌های بازی بر اساس آزمون‌و‌خطا پیش می‌روند و در مواقعی هم بسیار دشوارند. ضمن این‌که گزینه‌ی راهنمایی در مراحل وجود ندارد و این می‌تواند بعضی بازیکنان را خسته کند. بازی محتوای نامناسب و بزرگسالانه‌ای ندارد.

  چکیده داستان

  در این بازی بازیکن در نقش مردی با ظاهر اشر، نقاش هلندی، قرار می‌گیرد که البته نامی از آن در بازی برده نمی‌شود. در ابتدای بازی شخصیت اصلی زیر یک درخت نشسته و بعد از این‌که سیبی روی سرش می‌افتد به سمت خانه‌اش می‌رود و آن‌جا با چندین در روبه‌رو می‌شود. پشت هر کدام از این در‌ها مراحل مختلفی وجود دارد که باید آن‌ها را حل کرد. کنترل‌های اصلی بازی شامل چرخاندن صفحه‌ی بازی و عوض کردن پرسپکتیو آن می‌شود. بازیکن در هر مرحله باید با این کنترل‌ها و چرخاندن صفحه و البته قانون جاذبه، قهرمان بازی را به سمت دری که در تصویر وجود دارد هدایت کند. گاهی اوقات برای درها کلیدی هم وجود دارد که باید پیش از رسیدن به در آن را به دست آورد.

  کیفیت

  اگر آیزاک نیوتون با م.س. اسکر ملاقات کند، چه اتفاقی می‌افتد؟ به نظر می‌رسد این سؤال اصلی بازی The Bridge است. اگر با نقاشی‌های موریس اشر، نقاش هلندی، آشنا باشید با نگاه اول به بازی احتمال می‌دهید که در حال نگاه کردن به دفتر نقاشی‌های این هنرمندید. مراحل بازی بسیار شبیه به آثار اشر طراحی شده‌اند، ضمن این‌که قهرمان بازی هم ظاهری شبیه به خود این هنرمند دارد. فضای سیاه‌و‌سفید و هندسی، گرافیک خاص و موسیقی آرام و متناسب بازی همگی نوید یک عنوان پازلی متفاوت را می‌دهند. مکانیک‌های پازل‌ها منحصربه‌فرد و متفاوت‌اند و احتمالاً در ابتدا کمی بازیکن را گیج کنند اما بعد از یک یا دو مرحله می‌توان به آن‌ها عادت کرد. پازل‌های بازی خلاقانه و چالش‌برانگیزند. تنها نکته‌ی منفی‌ای که وجود دارد می‌تواند نبود گزینه‌ی راهنمایی باشد. ضمن این‌که بازی هیچ توضیحی درباره‌ی کنترل‌ها به بازیکن نمی‌دهد. به‌جز این موارد، The Bridge را می‌توان یک بازی معمایی خاص و متفاوت به حساب آورد که پازل‌هایش کاملاً بازیکن را درگیر خود خواهد کرد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید درباره‌ی هنرمندی که پازل‌های بازی بر اساس آثارش ساخته شده صحبت کنید: موریش اشر. آیا این هنرمند را می‌شناسید؟ گفته می‌شود که هنر اشر در زمان خودش چندان مورد توجه قرار نگرفته است. هنرمندان زیادی بوده‌اند که هنرشان در زمان خودشان مورد توجه قرار نمی‌گرفته، به نظرتان دلیل این اتفاق چیست؟ ـ بعضی پازل‌های این بازی بسیار دشوارند و نیاز به آزمون‌و‌خطای زیادی دارند. آیا این ویژگی بازی برایتان اذیت‌کننده بود؟ رفتار شما در مقابل دشواری بازی چطور بود؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E (همه‌ی افراد)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۱۰
  تولید کننده The Quantum Astrophysicists Gulid
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۳