The Council

thumbnail
۱۸ سال به بالا

یک بازی ماجراجویانه و داستان‌محور، با نمایش خشونت و طرح موضوعات بزرگسالانه

سال: 2018
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  یکی از شخصیت‌های اصلی زن، همیشه لباس نامتعارفی به تن دارد که بخش زیادی از سینه‌هایش را نمایش می‌دهد. اشاره‌های مستقیم و غیرمستقیمی به روابط جنسی وجود دارد. در چند صحنه شخصیت اصلی و یک زن یکدیگر را می‌بوسند و در یکی از این صحنه‌ها قهرمان، زن را روی تخت همراهی می‌کند و این طور به نظر می‌رسد که با هم رابطه‌ی جنسی خواهند داشت اما پیش از نشان دادن آن، صفحه سیاه می‌شود. در مکالمات اشاراتی به تجاوز، مواد مخدر و نوشیدنی‌های الکلی وجود دارد. موضوع کلی بازی سیاست و مناسبات بزرگسالانه است. همچنین در قسمت‌هایی از داستان اشاره‌های زیادی به مسیحیت، عیسی مسیح و تورات می‌شود.
  کلمات s..t و hell به دفعات در مکالمات استفاده می‌شود.
  اتفاقات بازی در قرن ۱۸ میلادی رخ می‌دهد و بعضی از شخصیت‌های واقعی مربوط به این دوره‌ی تاریخی هم در بازی حضور دارند. مانند جورج واشنگتن، رئیس‌جمهور وقت آمریکا یا ناپلئون بوناپارت فرمانده‌ی فرانسوی. در طول بازی بازیکن با نقاشی‌هایی از نقاش‌های واقعی قرن ۱۷ و ۱۸ میلادی مواجه می‌شود که با نام اثر و نقاش به بازیکن معرفی می‌شوند. آثاری از هنرمندانی مانند گویا، کاراواجیو، ریبرا و جنتیلسکی (اولین نقاش زن دوره‌ی رنسانس) روی دیوارها دیده می‌شود و قهرمان به آن‌ها اشاره می‌کند.
  چند شخصیت تاریخی واقعی مانند جورج واشنگتن، یکی از رؤسای جمهور آمریکا و همین طور ناپلئون بناپارت در بازی حضور دارند. چندین تابلو از نقاشان معروف قرن ۱۷ و ۱۸ مانند کاراواجیو، گویا و جنتیلسکی روی دیوارها دیده می‌شود که قهرمان بازی در مورد آن‌ها صحبت می‌کند.
  با توجه به انتخاب‌های بازیکن، ممکن است صحنه‌های خشونت‌آمیز مختلفی در طول بازی پیش بیاید. این صحنه‌ها شامل شلیک با تفنگ به سمت اشخاص، خودکشی با شلیک به سر و خفه کردن شخصیت توسط قهرمان می‌شود. بازیکن چندین بار در طول بازی با جسد اشخاص مختلف روبه‌رو می‌شود که یکی از آن‌ها زنی است که با ضربات چاقو به قتل رسیده و خون بسیار زیادی از او جاری شده است. در همین صحنه بازیکن باید بدن مقتول را از نزدیک و با نگاه کردن به جزئیات بررسی کند که می‌تواند اذیت‌کننده باشد چرا که بدنش خونین و پر از زخم‌های جدید و عمیق و آثار قدیمی شکنجه است. چندین شخصیت در طول بازی با صورت زخمی، کبود و چشم‌های خونین نشان داده می‌شوند. یکی از شخصیت‌ها در بیشتر قسمت‌ها در حالی دیده می‌شود که یکی از دست‌هایش از مچ قطع شده و پارچه‌ای خونین دور آن بسته شده است. با توجه به روند بازی، بعضی از اعمال خشونت‌آمیز ممکن است توسط قهرمان بازی انجام شوند.
  بازی بدون در نظر گرفتن این که بازیکن چه انتخابی می‌کند پیش می‌رود و باختن در آن معنا ندارد. با این حال با توجه به انتخاب‌های بازیکن مکالمه‌ها ممکن است موفقیت‌آمیز یا ناموفق پیش بروند. این عنوان بسیار داستان‌محور و به زبان انگلیسی است. به همین دلیل هم برای فهم داستان آن بازیکن باید آشنایی خوبی با این زبان داشته باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  The Council یک بازی ماجراجویانه‌ی داستان‌محور، با عناصری از بازی‌های نقش‌آفرینی است. بازیکن در نقش مرد جوانی به نام لویی دوریشه قرار می‌گیرد که به عمارتی در انگلستان دعوت شده و در آنجا به دنبال مادرش می‌گردد که به تازگی ناپدید شده است. گیم‌پلی بازی شامل ماجراجویی در قسمت‌های مختلف آن، صحبت با شخصیت‌ها و تلاش برای متقاعد کردن آن‌ها در مکالمات می‌شود. همچنین با پیشرفت در بازی قهرمان ویژگی‌ها و مهارت‌های مختلفی هم کسب می‌کند که به توانایی او در گفتگو و مکالمه با دیگران کمک خواهد کرد. داستان بازی با توجه به تصمیماتی که بازیکن در موقعیت‌های مختلف می‌گیرد ممکن است مسیر و پایان‌های گوناگونی داشته باشد.
  با توجه به انتخاب‌های بازیکن، ممکن است صحنه‌های خشونت‌آمیز مختلفی در بازی پیش بیاد. صحنه‌هایی چون تیراندازی به سمت اشخاص مختلف، خودکشی با شلیک تیر به سر یا مردی که زنی را خفه می‌کند. در طول بازی بازیکن چندین بار با اجساد مختلف روبه‌رو می‌شود. یکی از این اجساد زن جوانی است که با ضربات چاقو کشته شده و بازیکن باید بدن خونین و بسیار زخمی او را از نزدیک بررسی کند که انجام آن می‌تواند اذیت‌کننده باشد. محتوای بزرگسالانه‌ی قابل توجهی در بازی وجود دارد. به جز داستان اصلی که در مورد سیاست و روابط میان بزرگسالان است، اشارات مستقیم و غیرمستقیمی به روابط جنسی وجود دارد. شخصیت اصلی، زنی را در تخت می‌بوسد و این طور القا می‌شود که آن دو با هم رابطه‌ی جنسی خواهند داشت با این که تصویری از آن نشان داده نمی‌شود. اشاره‌هایی به مصرف افراطی مواد مخدر و الکل وجود دارد. همچنین یکی از شخصیت‌های اصلی زن، همیشه با لباسی بسیار باز دیده می‌شود که قسمت‌هایی از سینه‌ی او را نشان می‌دهد.

  چکیده داستان

  اتفاقات بازی در سال ۱۷۹۳ و در جزیره‌ای در انگلستان رخ می‌دهد. شخصیت اصلی مرد جوانی به نام لویی دوریشه است. او و مادرش سارا دوریشه هر دو عضو انجمنی مخفی هستند که به این جزیره دعوت شده‌اند. در همان ابتدای بازی لویی متوجه می‌شود که مادرش چند هفته است که در جزیره ناپدید شده و به دنبال او می‌گردد. اما خیلی زود ماجرا پیچیده‌تر و عجیب‌تر از چیزی می‌شود که او در ابتدا حدس می‌زده. شخصیت‌های مختلفی در این عمارت حضور دارند که هر کدامشان به نظر در حال مخفی کردن اسرار خاصی هستند و لویی تلاش می‌کند تا ضمن پیدا کردن مادرش، در مورد آن‌ها هم اطلاعات به دست بیاورد.

  کیفیت

  این بازی در ۵ اپیزود منتشر شده است و در همه‌ی‌ آن‌ها بازیکن روایت خاص خود را پیش می‌برد، با تصمیم‌ها و انتخاب‌هایی که هر کدام عواقب خود را خواهند داشت. سه اپیزود ابتدایی این بازی به طور مشخصی با دو اپیزود پایانی متفاوت‌اند؛ هم از نظر کیفیت و هم مدت زمان طولانی بودن آن‌ها. در اپیزود‌های ابتدایی روایت بازی درگیرکننده است و بازیکن را مشتاق اطلاعات بیشتر نگه می‌دارد. دو اپیزود پایانی بسیار کوتاه‌اند و داستان در آن‌ها روند عجیبی را پیش می‌گیرد که ممکن است برای همه جذابیت کافی نداشته باشد. همچنین گرافیک این دو اپیزود کیفیت پایین‌تری نسبت به ابتدای بازی دارد و روی‌هم‌افتادگی تصاویر و حرکت نکردن لب شخصیت‌ها در حین صحبت به دفعات رخ می‌دهد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ می‌توانید درباره‌ی مهارت‌های گفت‌و‌گو کردن صحبت کنید. به نظر شما چه راه‌هایی وجود دارد برای این که افراد بتوانند مکالمه‌های سازنده و بهتری با یکدیگر داشته باشند؟
  ـ انتخاب‌های بازیکن در این بازی به طور مشخص در روند اتفاقات تأثیرگذار بودند. احساس شما نسبت به این ویژگی بازی چه بود؟ آیا تصمیمی بود که از گرفتن آن پشیمان شده باشید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر خشونت، نمایش خونریزی، استفاده از مواد مخدر، استفاده از کلمات توهین‌آمیز، موضوعات جنسی و بزرگسالانه
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۵
  تولید کننده Big Bad Wolf
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸