The King’s Bird

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک ماجراجویی شاعرانه و زیبا در ژانر سکوبازی با قهرمان زن

سال: 2018
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  میل قهرمان بازی برای رسیدن به آزادی، حس استقلال او در مسیری که پیش گرفته و همین‌طور شگفتی‌هایی که در ماجراجویی خود با آن‌ها روبه‌رو می‌شود از مواردی است که می‌تواند در دنیای کودکان و نوجوانان معنادار و قابل درک باشد.
  شخصیت اصلی بازی در تمام مدت برای آزادی‌اش تلاش می‌کند. او می‌خواهد از قفسی (جسمی و روحی) که در آن زندانی است فرار کند و در این راه هیچ مانعی نمی‌تواند او را از تصمیمش منصرف کند.
  بازی هیچ مبارزه‌ای ندارد. با این حال بازیکن باید از موانع مختلفی که در مسیرش وجود دارد بگذرد. مردن در بازی چنان معنا ندارد و اگر شخصیت به مانعی برخورد کند، صفحه سیاه می‌شود و بازیکن می‌تواند از آخرین چک‌پوینت دوباره شروع کند.
  عادت کردن به کنترل‌های بازی ممکن است کمی طول بکشد اما بعد از یاد گرفتن آن‌ها به‌راحتی می‌توان جلو رفت و از موانع مختلف عبور کرد. انجام کنترل‌ها با دسته‌ی بازی راحت‌تر از صفحه‌کلید است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی The King’s Bird عنوانی در سبک ماجراجویانه و سکوبازی است. بازیکن با حرکاتی چون پریدن، دویدن و سُر خوردن شخصیت اصلی را در مراحل مختلف پیش می‌برد. داستان بازی از طریق جلوه‌های صوتی و بصری و بدون هیچ‌گونه مکالمه‌ای روایت می‌شود.
  با این‌که بازیکنان باید در راه از موانع مختلفی عبور کنند، «مردن» آن‌طور که در بازی‌های دیگر وجود دارد، نشان داده نمی‌شود. اگر بازیکن به مانعی برخورد کند، صفحه سیاه می‌شود و بعد می‌تواند از نزدیک‌ترین چک‌پوینت مرحله را ادامه دهد. هیچ محتوای بزرگسالانه‌ای در بازی وجود ندارد.

  چکیده داستان

  در این بازی بازیکن کنترل دختر جوانی را در دست دارد که می‌خواهد از دنیایی که در آن زندانی شده آزاد شود. او با سرپیچی از دستور شاه و با تکیه بر مهارت‌هایی که دارد ماجراجویی خود را در مسیر آزادی آغاز می‌کند. در راه و در حین کشف بخش‌های مختلفی از این دنیا، متوجه می‌شود که شاه تمام این مدت در حال پنهان کردن چه چیزی بوده است و این‌که این اسرار چطور به او و سرنوشت دنیایی که در آن حضور دارد ارتباط پیدا می‌کنند.

  کیفیت

  بازی The King’s Bird یک ماجراجویی زیبا و آرام‌بخش است که در عین سادگی، مهارت‌های بازیکن را در صبور بودن و دقت داشتن به چالش می‌کشد. بازی گرافیک و موسیقی باکیفیتی دارد که بازیکن را کاملاً در دنیای خود غرق می‌کنند. کنترل‌ها نسبتاً ساده‌اند و بخشنده بودن بازی هم باعث شده تا بازیکنان تا هر کجا که نیاز داشته باشند با آن‌ها تمرین کنند. یکی از نکات جالب در مورد این بازی نحوه‌ی روایت داستان آن است. به جز یک متن شاعرانه که در ابتدای آن دیده می‌شود، بازی در ادامه از هیچ مکالمه و نوشتاری برای روایت داستانش استفاده نمی‌کند. همه چیز با تصویر و موسیقی به بازیکن نشان داده می‌شود. تماشای این داستان می‌تواند واقعاً لذت‌بخش و حتی درگیرکننده باشد. The King’s Bird یک ماجراجویی شاعرانه است، با گرافیک و موسیقی فوق‌العاده که بعید است کسی از تجربه‌ی آن پشیمان شود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ می‌توانید در خانواده درباره‌ی راه‌های مختلف برقراری ارتباط صحبت کنید. به غیر از گفتگو چه راه‌هایی برای روایت یک داستان وجود دارد؟ بدون کلام چطور می‌توانید احساسات و ایده‌های مختلف را به کسی منتقل کنید؟
  ـ هدف اصلی قهرمان بازی رسیدن به آزادی است و برای به دست آوردن آن هر کاری انجام می‌دهد. می‌توانید درباره‌ی میل ذاتی انسان به آزادی و دلایل آن صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB NR (بدون رتبه‌بندی)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Graffiti Entertainment
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸