The Order: 1886

thumbnail
۱۸ سال به بالا

یک بازی اکشن ماجراجویانه‌ی خشن با گرافیک بسیار واقع‌گرایانه

سال: 2015
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  یکی از مراحل بازی داخل یک فاحشه‌خانه رخ می‌دهد که در آن زنانی بدون بالاتنه دیده می‌شوند. در این مرحله زنان با حالتی اغواگرایانه با شخصیت اصلی یا شخصیت‌های مرد دیگر صحبت می‌کنند و اشاره‌های زیادی به روابط جنسی می‌شود. قهرمان وارد اتاقی می‌شود که زن و مردی در حال انجام رابطه‌ی جنسی هستند که صحنه‌هایی از آن هم نشان داده می‌شود. بالاتنه‌ی زن برهنه است و بدن برهنه‌ی مرد هم از روبه‌رو برای لحظه‌ی کوتاهی دیده می‌شود. قهرمان بازی و شخصیت‌های فرعی، در چندین موقعیت نوشیدنی‌های الکلی مصرف می‌کنند و سیگار می‌کشند.
  در مکالمات بازی از کلمات توهین‌آمیز انگلیسی مانند f..k و s..t به دفعات استفاده می‌شود.
  بازیکن می‌تواند با معماری، شهر‌سازی،‌ پوشش و سبک زندگی لندن عصر ویکتوریایی آشنا شود.
  لندن عصر ویکتوریایی و قرن ۱۹ میلادی با جزئیات زیاد و مطابق با واقعیت در بازی بازسازی شده است. لباس‌‌ها، معماری و شهرسازی آن زمان بازنمایی نسبتاً دقیقی دارد.
  خشونت در تمامی قسمت‌های بازی وجود دارد که به دلیل گرافیک واقع‌گرایانه‌ی‌ آن، تأثیرگذاری بیشتری هم خواهد داشت. صحنه‌‌ی ابتدایی بازی با نمایش شکنجه شدن شخصی شروع می‌شود که بازیکن در نقش او قرار دارد و از زاویه‌ی اول‌شخص اتفاقات را دنبال می‌کند. دست و پای او بسته است و نگهبانان به زور سرش را داخل آب می‌کنند. در ادامه همین شکنجه تکرار و این بار از زاویه‌ی سوم‌شخص دیده می‌شود. بازیکن با انواع و اقسام سلاح‌ها مانند پیستول، تک‌تیر، مواد انفجاری، چاقو یا دست خالی می‌تواند با دشمنانش که انسان یا گرگینه‌اند مبارزه کند. صحنه‌های مبارزه، واقعی، با نمایش خون‌ریزی و فریاد درد دشمنان همراه‌اند. تصاویری از شکستن گردن دشمنان، تیراندازی، قطع عضو، خون‌ریزی‌های شدید، اعضای داخلی بدن که بیرون ریخته و ... نمایش داده می‌شود که همگی با واقع‌گرایی بسیار بالایی همراه‌اند.
  بازی کنترل‌های ساده‌ای دارد و سه درجه دشواری در آن، کار را برای بازیکنان راحت‌تر کرده است. زبان بازی انگلیسی است و از آنجایی که داستان‌محور است، آشنایی متوسط با این زبان برای فهم داستان آن لازم است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  The Order: 1886 یک بازی اکشن ماجراجویانه‌ی سوم‌شخص است که فقط برای کنسول پلی‌استیشن ۴ طراحی شده. بازیکن در نقش مردی به نام گالاهاد بازی می‌کند که باید با شورشیان و گرگینه‌هایی که شهر را تهدید می‌کنند، مبارزه کند. گیم‌پلی بازی شامل ماجراجویی در دنیای آن، صحبت با شخصیت‌های مختلف و مبارزه با دشمنان می‌شود.
  خشونت بازی بسیار زیاد و واقع‌گرایانه است. صحنه‌های متعددی از تیراندازی، خون‌ریزی، شکستن گردن دشمنان، اجسادی که روی زمین افتاده‌اند و … در طول بازی نشان داده می‌شود. همچنین در قسمت‌هایی شکنجه، قطع عضو و تصاویر با جزئیاتی از مجروح شدن افراد وجود دارد. بازیکن از زاویه‌ی سوم‌شخص با دشمنانش مبارزه می‌کند و این کار را با سلاح‌هایی چون پیستول، تک‌تیر، مواد انفجاری و … انجام می‌دهد. قسمت‌هایی از بازی در یک فاحشه‌خانه رخ می‌دهد که در آن‌جا چندین زن بدون بالاتنه و صحنه‌ی کوتاهی از دو نفر در حال برقراری رابطه‌ی جنسی نشان داده می‌شوند. شخصیت‌های مختلف من‌جمله قهرمان، در چندین موقعیت نوشیدنی الکلی مصرف می‌کنند و سیگار می‌کشند.

  چکیده داستان

  اتفاقات بازی در نسخه‌ی جایگزینی از لندن و در سال ۱۸۸۶ رخ می‌دهد. قهرمان بازی مردی به نام گالاهاد و یکی از اعضای گروهی موسوم به order است. وظیفه‌ی این گروه، محافظت از شهر در مقابل شورشیان و موجوداتی به نام گرگینه‌هاست که به نظر دوباره قدرت گرفته‌اند و دست به فعالیت‌هایی می‌زنند.

  کیفیت

  The Order: 1886 از نظر گرافیکی یکی از بهترین بازی‌هایی است که در سبک اکشن ماجراجویانه ساخته شده است. از طراحی دقیق و کاملاً واقعی ساختمان‌ها گرفته تا جزئیات درون مغازه‌ها و ایستگاه‌های زیرزمینی، پیاده‌سازی بافت‌های مختلف و چهره‌ی شخصیت‌ها، همه چیز زنده و واقعی به نظر می‌رسد. متأسفانه این تجربه‌ی بصری فوق‌العاده با یک گیم‌پلی ضعیف و داستان نسبتاً تکراری همراه شده است. داستان با این که در ظاهر جدید به نظر می‌رسد اما پر از کلیشه است و بازیکنان به احتمال زیاد می‌توانند بسیاری از اتفاقات آن را حدس بزنند. در گیم‌پلی بازی خلاقیتی وجود ندارد و تکیه‌ی بیش از حد آن به رویدادهای سریع یا Quick Time Events که در آن‌ها بازیکن باید دکمه‌ای را به سرعت فشار دهد، می‌تواند خسته‌کننده باشد. از طرفی به تیراندازی‌های سوم‌شخص هم چندان پرداخته نشده است. پیستول‌ها به نظر بیش از حد قدرتمندند و سلاح‌های دیگر هم آن طور که انتظار می‌رود عمل نمی‌کنند. The Order: 1886 تنها در ارائه‌ی بصری خود قوی عمل کرده و داستان و گیم‌پلی آن در بسیاری مواقع خسته‌کننده است با این حال می‌تواند برای کسانی که به گرافیک اهمیت می‌دهند و از انجام QTE خسته نمی‌شوند تا حدودی سرگرم‌کننده باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ گرافیک بسیار قوی این بازی توانسته خشونت آن را تا حد بسیار زیادی واقع‌گرایانه نشان دهد. آیا شما موافق نمایش خشونت با واقع‌گرایی بسیار زیاد در بازی‌هایید؟ چرا؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر خشونت زیاد، نمایش خون و تصاویر خشونت‌آمیز، نمایش برهنگی، موضوعات جنسی و بزرگسالانه، استفاده از کلمات توهین‌آمیز، مصرف نوشیدنی‌های الکلی و موادمخدر
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۵۱
  تولید کننده Ready at Dawn
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۵