The Swindle

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی کوتاه مخفی‌کاری با خشونت فانتزی و مراحل نسبتاً دشوار

سال: 2015
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  انجام مأموریت‌ها نیاز به پیاده کردن استراتژی‌های مختلف دارد. بازیکن در طول بازی باید با توجه به زمانی که برایش باقی مانده و مهارت‌های مختلفی که شخصیت‌های تحت کنترلش دارند، تاکتیک‌های متنوعی را اجرا کند. این ویژگی‌ها در بازی می‌تواند مهارت‌های بازیکن در تفکر تحلیلی و استراتژیک را تقویت کنند.
  بازیکن در طول بازی ممکن است تیر بخورد، روی تیغه‌‌های کشنده بیفتد، توسط پلیس کشته شود، منفجر شود و یا با شعله‌های آتش بمیرد. با این حال تمامی این‌ها،‌ با گرافیکی کارتونی نمایش داده می‌شوند و واقع‌گرایانه نیستند. ضمن این که خون و خون‌ریزی در بازی وجود ندارد.
  انجام مأموریت‌های بازی بازه‌ی زمانی مشخصی (۱۰۰ روزه) دارد که ممکن است برای بعضی بازیکنان کم‌تجربه دشوار باشد. مراحل بازی هم نسبتاً دشوارند و موانع زیادی پیش روی بازیکن قرار می‌گیرد که رد کردن آنها می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی The Swindle عنوانی اکشن و مخفی‌کاری است که در آن بازیکنان باید با هدایت گروهی از سارقان، مخفیانه وارد خانه‌های مختلفی شوند و پول‌های آنها را به سرقت ببرند. شخصیت‌های بازی با وجود ظاهر بامزه‌ای که دارند، سارقانی‌اند که با پلیس مبارزه می‌کنند و نمی‌توانند الگوهای شخصیتی خوبی برای بازیکن باشند. این بازی نسبتاً دشوار است به دلیل محدودیت زمانی که برای بازیکن در نظر می‌گیرد و گیم‌پلی دشواری که دارد، می‌تواند برای بازیکنان کم‌تجربه، چالش‌برانگیز باشد.
  خشونت بازی با این که کارتونی است اما به روش‌های مختلفی نشان داده می‌شود. شخصیت بازیکن با دیگران مبارزه نمی‌کند اما می‌تواند با افتادن روی تیغه، تیر خوردن، مشت خوردن یا منفجر شدن کشته شود. البته هیچ گونه خون و خون‌ریزی در بازی وجود ندارد و گرافیک آن واقع‌گرایانه نیست.

  چکیده داستان

  اتفاقات این بازی در لندن قرن ۱۹ میلادی رخ می‌دهد و بازیکن هدایت عده‌ای سارق را بر عهده خواهد داشت. پلیس اسکاتلندیارد به زودی به یک هوش مصنوعی برای شناسایی سارقان دست پیدا خواهد کرد که این سارقان را با مشکل مواجه می‌کند. بازیکن باید قبل از این که پلیس اسکاتلندیارد به هدفش برسد، تا جایی که می‌تواند مخفیانه وارد خانه‌های زیادی شود و با سرقت پول‌، آنها را خرج ضربه زدن به پلیس کند.

  کیفیت

  بازی The Swindle عنوانی مخفی‌کاری با استایل و طراحی خاص است که می‌تواند با گیم‌پلی چند لایه و عمیقش، بازیکن را به چالش بکشد. گرافیک دوبعدی بازی، با پالت رنگی نسبتاً تیره‌ای که دارد آن را کاملاً نسبت به عناوین دیگر متمایز کرده است. موسیقی و صداگذاری هم کیفیت خوبی دارند که به تأثیرگذاری بهتر جو و فضای آن کمک کرده‌اند. گیم‌پلی بازی با گزینه‌های مختلفی که در آن وجود دارد، دست بازیکن را در انتخاب استراتژی‌های مختلف باز می‌گذارد. ضمن این که محدوده‌ی زمانی ۱۰۰ روزه و قابلیت بازیکن در کسب مهارت‌های جدید و ارتقا دادن آنها، بازیکن را وادار می‌کند که دائماً استراتژی‌های خود را تغییر دهد و به فکر راه‌های سریع‌تری برای رد کردن مراحل باشد. این بازی نسبتاً چالش‌برانگیز است و همین می‌تواند آن را برای بسیاری بازیکنانی که به دنبال یک بازی مخفی‌کاری متفاوت با قابلیت به چالش کشیدن توانایی‌هایشان می‌گردند،‌ بسیار مناسب کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ در این بازی،‌ بازیکن کنترل گروهی از سارقان را بر عهده دارد که باید از خانه‌های زیادی دزدی کنند. می‌توانید در مورد قرار دادن شخصیت‌های خلافکار به جای قهرمانان بازی صحبت کنید. شما با این تصمیم سازندگان موافقید یا مخالف؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB NR (بدون رتبه‌بندی)
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۱۵
  تولید کننده Size Five Games
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۵