The Witcher 3: Wild Hunt - Complete Edition

thumbnail
۱۸ سال به بالا

یک بازی نقش‌آفرینی و اکشن با داستانی حماسی و محتوای خشن و بزرگسالانه

سال: 2015
  بررس بازی: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  فاحشه‌خانه‌هایی در بازی وجود دارند که گرالت می‌تواند داخل آن‌ها برود و از بین افرادی که آن‌جا کار می‌کنند، یکی را انتخاب کند. در این صورت، صحنه‌ی آمیزش جنسی این دو به شکلی نه کاملاً شفاف به نمایش گذاشته می‌شود. بدن لخت زن دیده و صداهای تحریک‌آمیز و ناله‌مانند او نیز شنیده می‌شود. علاوه بر شخصیت‌های زن موجود در فاحشه‌خانه، گرالت می‌تواند با یک یا چند شخصیت اصلی و داستانی بازی نیز رابطه داشته باشد. گرالت همچنین می‌تواند نوشیدنی‌های الکلی مصرف کند و در صورت مصرف بیش از حد آن، صفحه شروع به لرزیدن و تکان خوردن می‌کند. شخصیت‌های مست دیگری هم در بازی حضور دارند. در بخشی از بازی، گرالت برای به دست آوردن اطلاعات مجبور می‌شود که وارد یک بازی نوشیدن شود و حجم زیادی از نوشیدنی‌های الکلی یک میخانه را مصرف می‌کند.
  کلمات توهین‌آمیز بسیاری در مکالمه‌های بازی شنیده می‌شوند. از برخی از آن‌ها مثل f..k و s..t به صورت مکرر استفاده می‌شوند.
  بازیکن از انواع و اقسام سلاح‌های سرد، جادو و ترکیبات مختلف برای از بین بردن دشمنان خود استفاده می‌کند. انسان‌ها، حیوانات و غول‌های مختلف از دشمنان اصلی موجود در بازی هستند. غول‌ها ممکن است کوچک و یا بسیار بزرگ و اندازه‌ی اژدها باشند. ضربات شمشیر به دشمنان انسانی، با جیغ کشیدن آن‌ها از درد، پخش شدن خون در هوا و افتادن بدن آن‌ها روی زمین همراه است. صحنه‌های سینماتیک بازی نیز پر از محتوای خشن و درگیری است. در یکی از این صحنه‌ها، سر یکی از جنگجویان از بدن او قطع می‌شود.
  اگرچه درجه‌های سختی مختلفی در بازی وجود دارد اما بازی The Witcher 3 از جمله عناوین نسبتاً سخت است. کنترل‌های بازی نیز کمی پیچیده است و آشنایی کامل با آن‌ها، نیازمند زمان زیادی است. بخش بسیار زیادی از بازی از متون و کتاب‌های انگلیسی تشکیل شده است. به همین خاطر برای آشنایی کامل با داستان، اتفاقات و جهان بازی، تسلط به زبان انگلیسی لازم است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition عنوانی سوم‌شخص در سبک نقش‌آفرینی و اکشن است که بر اساس مجموعه‌ رمانی لهستانی با همین نام ساخته شده است. در این نسخه که کامل‌ترین نسخه‌ی بازی است، دو بسته‌ی الحاقی هم قرار گرفته‌اند. شخصیت اول آن، یک شکارچی هیولاها به نام «گرالت» است که در فضای جهان‌باز بازی به دنبال دخترخوانده‌ی خود سفر می‌کند. داستان بازی کمی پیچیده و طولانی است و تمام کردن آن، نیازمند زمان و انرژی زیادی است. علاوه بر مأموریت‌های اصلی، حجم قابل‌توجهی از فعالیت‌های جانبی نیز وجود دارد و به همین خاطر، این بازی یکی از پرمحتواترین عناوین بازی‌های رایانه‌ای است.
  خشونتِ بازی زیاد است. بازیکن با انواع سلاح‌ها می‌تواند با دشمنان انسانی و فانتزی مبارزه کند. این مبارزه‌ها با خونریزی، فریاد درد دشمنان و گاهی هم قطع عضو همراه‌اند. حجم محتوای بزرگسالانه در بازی بسیار بالاست چون اصولاً مجموعه The Witcher نه برای بازیکنان کودک و نوجوان، بلکه برای مخاطبان بالغ ساخته شده است. گرالت می‌تواند به فاحشه‌خانه برود و هر شخصیت زنی را که دوست داشته باشد برای رابطه‌ی جنسی انتخاب کند. اگرچه فقط چند ثانیه از این رابطه به نمایش گذاشته می‌شود اما در همین چند ثانیه هم بدن برهنه‌ی زنان دیده می‌شود و صدای ناله‌ی آن‌ها نیز شنیده می‌شود. در چندین صحنه‌ی غیرتعاملی بازی هم زنان به صورت برهنه دیده می‌شوند. در مکالمات به‌دفعات از کلمات توهین‌آمیز به زبان انگلیسی استفاده می‌شود. گرالت می‌تواند با خوردن نوشیدنی‌های الکلی نیز مست شود که در این صورت، صفحه می‌لرزد و حالت راه رفتن او نیز تلوتلوخوران می‌شود.

  چکیده داستان

  این بازی که ادامه‌دهنده‌ی داستان‌های دو بازی پیشین مجموعه The Witcher است، تلاش گرالت برای پیدا کردن دختر پادشاه یعنی «سیری» را روایت می‌کند. سیری به‌نوعی دخترخوانده‌ی خود گرالت نیز محسوب می‌شود و او به همین خاطر، بسیار مصمم برای اتمام موفقیت‌آمیز مأموریتش است. گرالت باید برای پیدا کردن سیری به سرزمین‌های مختلفی سفر کند و کارهای بسیاری را انجام دهد تا بتواند اطلاعات بیشتری از آخرین محل دیده‌شدن سیری پیدا کند.

  کیفیت

  نسخه‌ی Complete Edition این بازی شامل 16 DLC یا بسته‌ی الحاقی است که دو بسته‌ی آن‌ها، داستانی هستند و نزدیک به 50 ساعت به بازی اصلی اضافه می‌کنند. گرافیک بازی چشم‌نواز و جذاب و موسیقی آن عالی و حماسی است. بازی The Witcher 3: Wild Hunt بارها «بهترین بازی نسل هشتم» عنوان شده است و حتی در یک نظرسنجی، توانسته عنوان «بهترین بازی رایانه‌ای تاریخ» را هم کسب کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  گرافیک این بازی بسیار واقع‌گرایانه و خشونت آن نیز بسیار شدید است. به نظرتان در حال حاضر خط قرمزی برای نمایش خشونت یا محتوای بزرگسالانه در بازی‌های ویدیویی وجود دارد؟ اگر چنین محدودیتی وجود ندارد، فکر می‌کنید اِعمال آن ضروری است؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر وجود خون و خون‌ریزی، خشونت شدید، برهنگی، فحاشی و عبارات توهین‌آمیز، محتوای شدید جنسی، استفاده از نوشیدنی‌های الکلی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۵۰
  تولید کننده CD Projekt RED
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۵