The Wonderful 101: Remastered

thumbnail
۱۴ حداقل سن
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نسخه‌ی بازسازی‌شده از یک بازی اکشن ابرقهرمانی با خشونت نسبتاً کم و فانتزی

سال: 2020
  بررس بازی: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ابرقهرمانان بازی به دنبال محافظت از انسان‌ها و مقاومت در برابر نیروهای شرور فضایی‌اند. آن‌ها فداکار و شجاع هستند اما فقط با استفاده از خشونت به اهداف خود می‌رسند. هر کدام از 100 ابرقهرمان گروه نیز داستان مخصوص خود را دارند اما به علت زیاد بودن آن‌ها، زمان چندانی برای عمیق شدن روی این داستان‌ها وجود ندارد.
  برخی از ابرقهرمانان زن بازی، لباس‌های باز و تنگی به تن دارند. در برخی از مکالمات نیز ارجاعاتی به نوشیدنی‌های الکلی وجود دارد و یکی از ابرقهرمانان در حال مصرف این نوشیدنی‌ها دیده می‌شود.
  تشویق به کار تیمی و اعتماد کردن به دیگر هم‌تیمی‌ها از جمله پیام‌های بازی است. گیم‌پلی نیز تفکر خلاقانه را تشویق می‌کند چون خود بازیکن باید تصمیم بگیرد که برای مبارزه با هر گروه از دشمنان بازی، باید از کدام سلاح یا قابلیت استفاده کند.
  بازیکن با جمع کردن 100 شخصیت ابرقهرمان در کنار یکدیگر، می‌تواند آن‌ها را به سلاح‌هایی مثل شمشیر، شلاق یا یک مشت قدرتمند تبدیل کند. آن‌ها همچنین می‌توانند از هنرهای رزمی خود استفاده کنند تا دشمنان را از بین ببرند. دشمنان بازی از موجودات فضایی و ربات‌های کوچک و بزرگ تشکیل شده‌اند و ممکن است پس از ضربه خوردن، فریاد بکشند و خون سبز یا بنفش از آن‌ها جاری شود.. بازیکن در پایان هر مرحله نیز باید غول آخر آن را از بین ببرد. ظاهر عظیم‌الجثه‌ی برخی از هیولاها و غول‌های آخر مراحل ممکن است برای بازیکن‌های حساس، آزاردهنده یا ترسناک باشد. خشونت بازی اگرچه از نوع فانتزی است، اما گیم‌پلی آن بسیار سریع و هیجان‌انگیز و پر از صحنه‌های انفجار است.
  کنترل‌های بازی نسبتاً ساده و راحت است اما نبود بخش‌های آموزشی کامل و دقیق ممکن است برای برخی از بازیکن‌های تازه‌وارد به این سبک، پیچیده و گیج‌کننده باشد. از بین بردن غول‌های آخر هر مرحله نیز با آزمون و خطای بسیاری همراه خواهد بود چون بازی هیچ اطلاعاتی از نقاط ضعف و نحوه‌ی برخورد با آن‌ها ارائه نمی‌دهد. چندین درجه سختی مختلف در بازی وجود دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی The Wonderful 101: Remastered عنوانی در سبک اکشن ماجراجویانه است که بازیکن در آن کنترل گروهی از ابرقهرمانان کوچک را بر عهده می‌گیرد تا در برابر حمله نیروهای فضایی به زمین، مقاومت کرده و از انسان‌ها دفاع کنند. بازی از مراحل و مأموریت‌های خطی تشکیل شده و بازیکن در بین آن‌ها می‌تواند به ارتقای تجهیزات و خرید مهارت‌ها و قابلیت‌های جدید بپردازد.
  بازیکن از زاویه‌ی دید از بالا به مبارزه با دشمنان می‌پردازد. ابرقهرمان‌ها از هنرهای رزمی و قدرت‌ها و سلاح‌های کارتونی خاص خود (مثل شمشیر یا شلاق) استفاده می‌کنند تا موجودات فضایی و ربات‌ها را از بین ببرند. البته این سلاح‌ها در واقع خود ابرقهرمانان هستند که با متصل شدن به یکدیگر، به یک سلاح بزرگ تبدیل می‌شوند. دشمنان ممکن است پس از ضربه خوردن، خونریزی کنند. خون آن‌ها قرمز رنگ نیست و به شکلی فانتزی ، در رنگ‌های سبز یا بنفش نمایش داده می‌شود.. معمولاً هر مرحله با مبارزه با «غول آخر» که یک هیولا یا ربات بزرگ است، پایان می‌یابد. برخی از ابرقهرمان‌های زن، لباس‌های باز و تنگی به تن دارند. در برخی از مکالمات بازی، ارجاعاتی به نوشیدنی‌های الکلی شنیده می‌شود و یکی از قهرمانان نیز در یکی از صحنه‌های در حال مصرف نوشیدنی‌های الکلی است.

  چکیده داستان

  بازیکن در این بازی، کنترل گروهی 100 نفره از ابرقهرمانان را بر عهده دارد. وظیفه آن‌ها مقاومت در برابر حمله نیروها و موجودات فضایی به زمین و محافظت از انسان‌ها است. در واقع بازیکن، صد و یکمین قهرمان این گروه محسوب می‌شود و باید قدرت آن‌ها را کنترل و مدیریت کند.

  کیفیت

  بازی The Wonderful 101 اولین بار در سال 2013 و برای کنسول WiiU عرضه و به یکی از بازی‌های اکشن جذاب و محبوب این پلتفرم تبدیل شد. سازندگان آن پس از هفت سال تصمیم گرفتند که نسخه‌ای بازسازی‌شده با برخی بهبودهای گرافیکی و فنی کوچک (از جمله بارگذاری سریع‌تر) و کنترل‌های راحت‌تر را برای کنسول‌های امروزی و رایانه‌های شخصی عرضه کنند. گیم‌پلی اکشن بازی بسیار مفرح است و اگرچه کمپین داستانی آن چندان طولانی نیست، اما به دلیل تنوع بسیاری که در مکانیسم‌های گیم‌پلی وجود دارد، می‌توان آن را دوباره هم تجربه کرد. قطعات موسیقی ساخته‌شده برای آن هیجان‌انگیزند و گرافیک بازی نیز اگرچه اصلاً قابل‌مقایسه با عناوین امروزی نیست، اما همچنان زیبا و دوست‌داشتنی محسوب می‌شود. داستان بازی در نگاه اول شاید شبیه به اکثر بازی‌های ابرقهرمانی به نظر برسد، اما پر از پیچش‌های مختلف و لحظات هیجان‌انگیز است. به غیر از نسخه نینتندو سوییچ که در برخی از صحنه‌های شلوغ دچار افت شدید نرخ فریم می‌شود، مشکل خاصی در نسخه‌های رایانه‌های شخصی و پلی استیشن 4 دیده نشده است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  می‌توانید درباره‌ی نوع خشونت موجود در بازی صحبت کنید. از بین بردن موجودات فضایی و ربات‌ها که خون بنفش و سبز رنگ دارند، چه تفاوتی با از بین بردن انسان‌ها در دیگر بازی‌های اکشن دارد؟
  می‌توانید درباره‌ی ایده‌ی تعامل با موجودات فضایی صحبت کنید. دلیل محبوبیت این ایده در فیلم‌های سینمایی و بازی‌های ویدیویی چیست؟ به نظر شما، اگر در آینده امکان برقراری ارتباط با موجودات فضایی احتمالی سیاره‌های دیگر مسجل شود، این نوع تعامل از نوع صلح‌آمیز خواهد بود یا خیر؟ چرا؟

  مشخصات بازی

  رتبه اسرا ۱
  واحد پول ریال
  قیمت ۴۰
  تولید کننده PlatinumGames
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است
  سال انتشار ۲۰۲۰