Titan Souls

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی اکشن با مراحل متنوع و دشوار همراه با خشونت و نمایش مقداری خون

سال: 2016
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  مقداری خشونت در بازی نمایش داده می‌شود، با این حال گرافیک ساده و پیکسلی آن، از تأثیرگذاری این خشونت تا حدی کم کرده است. شخصیت اصلی ممکن است توسط دشمنانش، که معمولاً هیولاهای بزرگی‌اند، خرد شود و هنگامی که می‌میرد چند قطره خون روی زمین ریخته می‌شود. در بعضی از صحنه‌ها این هیولاها ممکن است چندین بار خود را روی شخصیت اصلی پرتاب کنند.
  بازی کنترل‌های ساده‌ای دارد با این حال پازل‌ها و مراحل آن نسبتاً دشوارند. شخصیت اصلی با یک ضربه می‌تواند کشته شود، که این برای دشمنانش هم صادق است. نکته‌ی دیگری که می‌تواند بازی را دشوار کند این است که در طول مراحل تنها یک تیر برای پرتاب در دست بازیکن است و با هر بار پرتاب آن، برای استفاده‌ی بعدی باید دوباره به دست آورده شود. بازی چند درجه دشواری دارد که بازیکنان می‌توانند با توجه به مهارت‌شان هر کدام را انتخاب کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Titan Souls عنوانی در سبک ماجراجویانه‌ی اکشن و معمایی است که در آن بازیکن باید مجموعه‌ای از چالش‌ها و معماها را پشت سر بگذارد. بازی هیچ مکالمه‌ای ندارد و قهرمان بازی باید با یک تیر به جنگ دشمنانش، که هیولاهای بسیار بزرگی‌اند، برود.
  بازی گاهی اوقات با خشونت غیرواقع‌گرایانه‌ای همراه می‌شود. قهرمان بازی می‌تواند توسط دشمنانش له شود و هنگامی که می‌میرد چند قطره خون روی زمین ریخته می‌شود. ضمن این‌که بعضی از دشمنان چندین بار پشت سر هم به او ضربه می‌زنند. چالش‌های بازی در مجموع دشوارند و می‌توانند بازیکنان کم‌تجربه را خیلی زود خسته کنند.

  چکیده داستان

  داستان این بازی در مورد مرد جوانی است که یک تیر همراه کمانش دارد و در سرزمینی مشغول ماجراجویی و جمع کردن روح است. در طول بازی او با موجودات بزرگی برخورد می‌کند که باید آن‌ها را شکست دهد و روح‌شان را به دست آورد.

  کیفیت

  بازی Titan Souls اکشن ماجراجویانه‌ی نسبتاً متفاوتی است که در آن بازیکن خودش باید پیش‌قدم حمله به دشمنان شود. در واقع کل ماجراجویی بازی هم به همین منظور است: پیدا کردن دشمنان بیشتر و شکست دادن آن‌ها. چالش‌های پیش روی بازیکن ممکن است برای عده‌ای جالب باشند، به‌ویژه کسانی که از عناوین دشوار لذت می‌برند. گرافیک و موسیقی بازی فضای خاصی را شکل داده‌اند و کاملاً در هماهنگی‌ با هم‌ کار می‌کنند. بازی داستان خاصی ندارد و بازیکن در آن تنها به دنبال دشمن و جمع کردن روح می‌گردد اما مشخص نیست که آن‌ها را برای چه کاری می‌خواهد. در این زمینه سازندگان می‌توانستند بهتر عمل کنند و با ارائه‌ی یک روایت محدود اشتیاق بازیکن را برای ادامه‌ی بازی هم بیشتر می‌کردند. Titan Souls بیشتر برای کسانی مناسب است که می‌خواهند مهارت‌های خود را در رد کردن مراحل دشوار بسنجند و بازیکنانی که دشواری زیاد برایشان خسته‌کننده است بهتر است سراغ عناوین دیگری باشند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ می‌توانید درباره‌ی میزان دشواری این بازی صحبت کنید. این سطح دشواری برایتان جالب بود یا این که شما را خسته کرد؟ تکنیک شما برای رد کردن مراحل سخت بازی‌ها چیست؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر خشونت و نمایش مقداری خون
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۱۰
  تولید کننده Devolver Digital
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۶