Tom Clancy's The Division 2

thumbnail
۱۸ سال به بالا
یک بازی تیراندازی سوم‌شخص نسبتاً دشوار، با خشونت زیاد و واقع‌گرایانه
سال: 2019
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  داستان اصلی بازی در مورد یک جنگ داخلی است که در زمانی در آینده و پس از شیوع یک بیماری کشنده، میان نیروهای مختلف شهر واشنگتن رخ می‌دهد. بازیکن در تمام مدت باید مأموریت‌هایی را برای مبارزه با نیروهای مخالف انجام دهد و استراتژی‌های جنگی را پیاده کند. همچنین در طول بازی اشاره‌هایی به بعضی مواد مخدر تخیلی می‌شود.
  در مکالمات از انواع و اقسام کلمات توهین‌آمیز به زبان انگلیسی مانند f..k، s..t، damn و ... به دفعات استفاده می‌شود.
  این بازی را می‌توان به صورت گروهی (چه با بازیکنان دیگر و چه با هوش مصنوعی) انجام داد که تجربه‌ی بازی در این حالت می‌تواند مهارت‌های بازیکن در کار گروهی و همچنین ارتباطات اجتماعی او را تقویت کند.
  بازیکنان با سلاح‌های مختلف مانند انواع تفنگ‌ها، مواد انفجاری، تفنگ‌های ماشینی و ... در طول بازی به سمت دشمنان انسانی شلیک و تیراندازی می‌کنند. صدای اسلحه‌ها، فریاد درد افراد و صحنه‌های مبارزه به شکل واقع‌گرایانه‌ای طراحی‌ شده‌اند. اکثر زمان‌های بازی به مبارزه و تیراندازی می‌گذرد که شامل نمایش خون هم می‌شوند. در صحنه‌های سینمایی و غیرتعاملی، خشونت بیشتری نشان داده می‌شود، مانند شخصی که از فاصله‌ی نزدیک تیر می‌خورد یا تصاویری از زدوخورد‌های خشونت‌آمیز.
  با این که کنترل‌های بازی ساده‌اند و مانند اکثر عناوین تیراندازی طراحی شده‌اند اما مبارزه‌ با دشمنان در آن نسبتاً دشوار است و با پیشروی در بازی سخت‌تر هم می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Tom Clancy's The Division 2 عنوانی در سبک تیراندازی سوم‌شخص است که در ادامه‌ی بازی دیگری به همین نام منتشر شده است. بازیکن در نقش یک مأمور دولتی قرار می‌گیرد که باید با در شهر واشنگتن، در برابر گروه‌های غیرقانونی و خلافکاری که قصدشان به دست گرفتن کنترل شهر است، مبارزه کند. اکثر زمان‌های بازی به ماجراجویی در شهر و مبارزه با دشمنان می‌گذرد. خشونت و مبارزه در تمام طول بازی وجود دارد. بازیکن با استفاده از انواع سلاح‌ها، مانند تفنگ‌های مختلف، مواد انفجاری، تفنگ ماشینی و ... با دشمنان انسانی‌ مبارزه می‌کند و آنها را می‌کشد. صحنه‌های مبارزه شامل نمایش خون می‌شود، ضمن این که تیراندازی‌ها، صدای سلاح‌ها و فریاد درد افراد به شکل واقع‌گرایانه‌ای طراحی شده است که اعمال خشونت را برای بازیکن واقعی‌تر می‌کند. در صحنه‌های سینمایی، خشونت بیشتری هم نشان داده می‌شود. در مکالمات به دفعات از کلمات توهین‌آمیز سنگین به زبان انگلیسی استفاده می‌شود، همچنین این بازی را می‌توان به صورت گروهی و آنلاین تجربه کرد که در این حالت بازیکنان می‌توانند با هم مکالمه داشته باشند و امکان به کار بردن کلمات توهین‌آمیز از سمت دیگر بازیکنان وجود دارد.

  چکیده داستان

  اتفاقات این بازی هفت ماه بعد از ماجرای عنوان اول رخ می‌دهد. در بازی اول داستان در مورد یک حمله‌ی بیولوژیکی و تروریستی در شهر نیویورک بود که باعث به وجود آمدن هرج و مرج و همچنین شکل‌گیری نیروهای نظامی مختلف در شهر شده بود. در این بازی، این فاجعه به واشنگتن هم سرایت کرده و بازیکن در نقش مأموری قرار می‌گیرد که باید با نیروهای خلافکار و آشوبگر مبارزه کند.

  کیفیت

  بازی The Division 2 قسمت دومی کامل و با کیفیت است که طرفداران عنوان اول این مجموعه را حتماً راضی خواهد کرد. تمامی ویژگی‌های مثبت بازی اول در The Division 2 تکرار و حتی بهتر شده‌اند. داستان، با این که در ادامه‌ی عنوان قبلی است اما شخصیت‌ها و اتفاقاتی که در آن می‌افتند جالب‌تر شده‌اند و بیشتر در یاد بازیکن می‌مانند. مکانیک‌های تیراندازی کیفیت بالایی دارند و دست بازیکن در انجام تاکتیک‌ها و استراتژی‌های مختلف باز است. سیستم جمع‌آوری غنائم هم پیشرفت خوبی داشته و راضی‌کننده است. دنیای باز این عنوان به همراه گرافیک عالی، تصاویری متفاوت و به‌یادماندنی از واشنگتن را به بازیکن نشان می‌دهند که می‌تواند او را به سادگی به قلب شهری متروکه و نابود شده ببرد. ضمن این که بازی ارزش دوباره بازی کردن زیادی دارد و فعالیت‌های جانبی و همچنین محتوای اضافه‌ای که برای آن عرضه شده، بسیار زیاد است. تنها نکته‌ای که در بازی وجود دارد دشواری آن است که می‌تواند برای بازیکنان کم‌تجربه کمی خسته‌کننده باشد. با این حال همین دشواری هم در مواردی می‌تواند بازیکن را تشویق به تلاش بیشتر کند که در نهایت و با موفق شدن در مأموریت‌ها، برای او رضایت‌بخش خواهد بود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ خشونت در این بازی، زیاد و واقع‌گرایانه نمایش داده می‌شود. می‌توانید در مورد تأثیری که این خشونت روی بازیکنان، هر چند بزرگسال، می‌گذارد صحبت کنید. ـ این بازی را می‌توان به صورت آنلاین و با همکاری بازیکنان دیگر تجربه کرد. می‌توانید در مورد روش‌های مقابله با محتوای توهین‌آمیزی که از سوی دیگر بازیکنان مطرح می‌شود صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB M (افراد بالای ۱۷ سال) به خاطر خشونت شدید، نمایش خون، اشاره به مواد مخدر، استفاده از کلمات توهین‌آمیز سنگین
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۶۰
  تولید کننده Ubisoft
  نحوه انجام بررسی بررسی بازی با تماشای ویدئوی بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۹