Torchlight II

thumbnail
۱۵ حداقل سن
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی فانتزی نسبتاً خشن با گیم‌پلی مفرح و داستان ضعیف

سال: 2012
  بررس بازی: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برخی از شخصیت‌های زن، لباس‌های تنگ و باز به تن دارند.
  بازیکن با استفاده از انواع و اقسام سلاح‌های سرد و گرم مثل شمشیر، تبر، تیروکمان، تپانچه و همچنین حملات جادویی، دشمنان خود را از بین می‌برد. آن‌ها پس از دریافت ضربه، ممکن است فریاد بکشند و کمی خونریزی کنند. حجم خون آن‌ها در صورت کشته شدن، بیشتر خواهد شد. اگرچه گرافیک بازی واقع‌گرایانه نیست و حالتی کارتونی دارد، اما بازیکن تقریباً تمام وقت خود را صرف مبارزه و از بین بردن دشمنان و هیولاها می‌کند. به غیر از موجودات فانتزی و تخیلی بازی، بخشی از دشمنان از انسان‌ها تشکیل شده‌اند.
  کنترل‌های بازی نسبتاً راحت است و یادگیری آن‌ها به زمان چندانی نیاز دارد. البته با پیشرفت و کسب مهارت‌های بیشتر، کلیدهای موردنیاز بازیکن برای اجرای هر کدام از این مهارت‌ها و قابلیت‌ها نیز بیشتر می‌شود و کنترل نحوه‌ی مبارزه شخصیت اصلی نیز کمی سخت‌تر خواهد شد. برخی از غول‌های آخر مراحل و هیولاهای بازی، به شکلی ناگهانی سخت‌تر از بقیه مرحله می‌شوند و از بین بردن آن‌ها ممکن است به چندین بار تلاش و آزمون و خطا نیاز داشته باشد. با این حال، چندین درجه‌بندی سختی مختلف در بازی وجود دارد و در صورت بیش از حد سخت بودن مراحل، بازیکن می‌تواند میزان درجه سختی را کم‌تر کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Torchlight II عنوانی در سبک نقش‌آفرینی اکشن است که بازیکن در آن کنترل یک ماجراجوی مبارز از یک کلاس خاص (مثل تیرانداز، جادوگر و شمشیرزن) را بر عهده می‌گیرد. او به دنبال بیرون راندن نیروهای شیطانی از سرزمین خیالی «ویلدران» است. بازیکن از زاویه‌ی دید از بالا به گشت‌وگذار در محیط‌های مختلف می‌پردازد، با دشمنان و موجودات فانتزی مختلف مبارزه می‌کند و سلاح‌ها و مهارت‌های خود را ارتقا و گسترش می‌دهد.
  بازیکن با استفاده از شمشیر، تبر، تیروکمان، سلاح‌های گرم و حملات جادویی، دشمنان خود را از بین می‌برد. شخصیت‌ها پس از دریافت چند ضربه، مصدوم می‌شوند و کمی خونریزی می‌کنند و وقتی که کشته می‌شوند، خون بیشتری از آن‌ها دیده می‌شود. برخی از سلاح‌ها، قابلیت‌های دیگری مثل تکه‌تکه کردن دشمنان یا منفجر کردن آن‌ها را دارد. علاوه بر موجودات و هیولاهای فانتزی، دشمنان انسانی بسیاری نیز در مراحل وجود دارند. برخی از شخصیت‌های زن، لباس‌های باز و تنگی پوشیده‌اند. .

  چکیده داستان

  این بازی درباره‌ی سرزمین خیالی ویلدران است که نیروهای شیطانی در حال حمله به آن هستند. بازیکن با سفر در این سرزمین، دشمنان مختلف را از بین می‌برد و هدف نهایی او، رسیدن به شخصیتی به نام «کیمیاگر» است که توسط یک ماده‌ی جادویی به نام «امبر» زخمی شده و اکنون به دنبال نابودی انسان‌ها و سرزمین آن‌ها است.

  کیفیت

  بازی Torchlight II در سال 2012 برای رایانه‌های شخصی عرضه شد و موفقیت آن به حدی بود که سازندگان این عنوان تصمیم گرفتند که پس از چندین سال، آن را برای کنسول‌های امروزی نیز عرضه کنند. اگرچه این نسخه بهبودهای فنی و گرافیکی بسیاری داشته است، اما نمی‌توان گرافیک آن را با عناوین نقش‌آفرینی اکشن چند سال اخیر مقایسه کرد. با این حال، مجموعه Torchlight همیشه به خاطر گیم‌پلی مفرح و هیجان‌انگیزی که داشته معروف بوده و قسمت دوم آن نیز از همین قاعده تبعیت می‌کند. کلاس‌های مختلف نقش‌آفرینی و مهارت‌های بسیاری که هر کدام از آن‌ها دارند و امکان تجربه‌ی بازی به صورت چندنفره آنلاین باعث مهیج شدن گیم‌پلی شده‌اند.. تنوع دشمنان بسیار بالاست و هیولاها و موجودات مختلفی در آن دیده می‌شوند. داستان بازی بر خلاف بسیاری از بازی‌های موفق و محبوب نقش‌آفرینی، ضعیف و کلیشه‌ای و از نقاط ضعف آن است. موسیقی و صداگذاری هم صرفاً در حد قابل‌قبول است. به غیر از افت شدید نرخ فریم در صحنه‌های خیلی شلوغ، مشکل فنی خاص دیگری در بازی مشاهده نشده است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  می‌توانید درباره‌ی نوع خشونت موجود در بازی صحبت کنید. کارتونی بودن گرافیک بازی و خشونت فانتزی آن چه تفاوتی در میزان اثرگذاری محتوای خشن بازی ایجاد کرده است؟
  می‌توانید درباره‌ی امکان تجربه‌ی بازی به صورت چندنفره صحبت کنید. هنگام بازی آنلاین با افراد دیگر، باید به چه نکاتی توجه داشت؟ بازی چندنفره چه تفاوت‌هایی در مقایسه با تجربه‌ی تک‌نفره یک بازی دارد؟

  مشخصات بازی

  رتبه اسرا ۱
  واحد پول ریال
  قیمت ۲۰
  تولید کننده Runic Games
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است
  سال انتشار ۲۰۱۲