Two Point Hospital

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
بازی شبیه‌سازی و مدیریت بیمارستان، با کنترل‌های ساده و تعدادی شوخی‌های سطحی
سال: 2018
  بررس متن: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کسانی که در بیمارستان کار می‌کنند، مانند پرستارها، دکترها و نظافت‌چی‌ها، از جنسیت‌ها و نژادهای مختلف‌اند.
  در طول بازی بعضی شوخی‌های سطحی مانند شوخی‌هایی که مربوط به دستشویی می‌شود، قابل شنیدن است.
  این بازی می‌تواند مهارت‌های بازیکن در مدیریت منابع و حل مشکل را تقویت کند.
  بیماران گاهی اوقات ممکن است بمیرند که در این حالت به زمین می‌افتند و ناپدید می‌شوند. در بعضی قسمت‌های بازی، خدمه‌ی بیمارستان به سمت کرم‌هایی که روی دیوارها حرکت می‌کنند شلیک می‌کنند که باعث می‌شود لکه‌ی خونی از آنها باقی بماند. گاهی اوقات هم روح‌های سرگردانی وارد بیمارستان می‌شوند که خدمه باید آنها را دنبال کنند. با این حال این تصاویر بسیار کارتونی‌اند و خشونت واقع‌گرایانه در آنها نشان داده نمی‌شود. ضمن این که در طول بازی زیاد رخ نمی‌دهند.
  کنترل‌های اصلی بازی بسیار ساده‌اند و تنها با کلیک موس می‌توان آنها را انجام داد. فهم دستورات و توضیحات بازی که به زبان انگلیسی است، ممکن است برای بازیکنانی که با این زبان آشنایی ندارند، دشوار باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بازی Two Point Hospital عنوانی شبیه‌سازی از مدیریت یک بیمارستان است. بازیکن مدیریت و مسئولیت یک بیمارستان را بر عهده دارد و باید بخش‌های مختلف آن را بسازد، پرستار و دکتر استخدام کند و وضعیت کلی بیمارستان را تحت نظر داشته باشد. کنترل‌های بازی ساده‌اند و با کلیک موس می‌توان آنها را انجام داد با این حال دستورات و راهنمایی‌هایی که به بازیکن داده می‌شود، همگی به زبان انگلیسی‌اند. خشونت بازی بسیار کم و کارتونی است. بیماران گاهی اوقات می‌میرند که در این حالت به زمین افتاده و ناپدید می‌شوند. در قسمت‌هایی از بازی خدمه‌ی بیمارستان باید به سمت کرم‌هایی شلیک کنند که لکه‌ی خون از آنها به جا می‌ماند. گاهی هم باید روح‌های سرگردانی را دنبال کنند.

  چکیده داستان

  این بازی داستان خاصی را دنبال نمی‌کند. بازیکن با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارد باید بیمارستان خودش را از ابتدا بسازد، بخش‌های مختلف آن را تجهیز کند و برای هر قسمت دکتر و پرستار استخدام کند. در طول بازی فعالیت‌هایی وجود دارد و بازیکن اگر بتواند آنها را به درستی انجام دهد امتیاز می‌گیرد که باعث می‌شود مرحله‌اش بالاتر برود. مواردی مانند رسیدگی به نیازهای بیماران و خدمه‌ی بیمارستان، درآمد و خرج‌ها، مواظبت از تجهیزات و ... . هر چه بیمارستان بهتر عمل کند، درآمد بیشتری خواهد داشت و می‌توان آن را مجهزتر و بزرگ‌تر کرد.

  کیفیت

  بازی Two Point Hospital عنوانی شبیه‌سازی است که به دلیل گیم‌پلی نسبتاً ساده‌ای که دارد برای بسیاری بازیکنان قابل دسترس است. بازی از همان ابتدا کنترل‌ها و کارهایی که باید انجام شوند را به بازیکن توضیح می‌دهد. گرافیک بازی کیفیت خوبی دارد و به خصوص رنگ‌هایی که در آن استفاده شده کاملاً با محیط معمول بیمارستان‌ها هماهنگ است. آدمک‌ها و اتاق‌ها هم هر کدام طراحی خاص و با جزئیاتی دارند. با این که انجام بعضی از دستورات بازی ممکن است کمی تکراری و خسته‌کننده شود، اما می‌توان با قرار دادن بازی در سرعت تند، از آنها گذشت. ضمن این که اتفاقاتی در این بیمارستان رخ می‌دهد که سرگرم‌کننده و حتی خنده‌دارند. مانند بیمارانی که دچار بیماری‌ «سر سبکی» می‌شوند و در بیمارستان باید سر آنها را عوض کرد. یا روح بیماران درگذشته که به بیمارستان باز می‌گردند و بیماران دیگر را دنبال می‌کنند. این بازی برای کسانی که به عناوین شبیه‌سازی و مدیریت علاقه دارند، می‌تواند گزینه‌ی مناسب و سرگرم‌کننده‌ای باشد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.
  ـ می‌توانید در مورد چالش‌های مدیریت یک بیمارستان صحبت کنید. آیا این بازی باعث شد با مشکلاتی که ممکن است در یک بیمارستان به وجود بیاید آشنا شوید؟ ـ می‌توانید از تجربیات خودتان در مراجعه به بیمارستان صحبت کنید. اگر می‌توانستید تغییری در بیمارستان محل خود ایجاد کنید، چه می‌کردید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB E+۱۰ (افراد بالای ۱۰ سال) به خاطر نمایش خون کارتونی و بعضی شوخی‌های نوجوانانه
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۳۵
  تولید کننده Sega
  نحوه انجام بررسی بازی کامل انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸