Warface

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی رایگان تیراندازی کاملاً آنلاین با چندین حالت مختلف برای بازی

سال: 2018
  بررس بازی: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در برخی از دیالوگ‌های بازی از کلماتی مثل s..t استفاده می‌شود. البته میزان این دیالوگ‌ها زیاد نیست.
  پنج کلاس مختلف در بازی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها توانایی‌های مخصوص خود را دارند. برای پیروزی در هر مسابقه، داشتن تیمی متعادل از این کلاس‌ها پیشنهاد شده است. اگرچه کار تیمی به عنوان یکی از راهکار‌ها برای پیروزی عنوان می‌شود اما بازی این مسئله را به صورت مستقیم آموزش نمی‌دهد.
  بازیکن با سلاح‌های مختلفی دشمنان خود را از بین می‌برد. مواد منفجره زیادی نیز برای انتخاب وجود دارد که در صورت استفاده از آن‌ها، صحنه‌‌ی انفجار و خونریزی زیادی دیده می‌شود. گرافیک واقع‌گرایانه بازی باعث شده که میزان خشونت و خونریزی آن، بسیار طبیعی به نظر برسد و این موضوع می‌تواند برای بازیکنان کودک و نوجوان هشداردهنده باشد.
  بازی از کنترل‌ها و مکانیسم‌های ساده و آشنایی بهره می‌برد و یادگیری آن‌ها، زمان زیادی نمی‌خواهد. با این حال، به دلیل ذات بازی که یک تجربه‌ی کاملاً آنلاین است، هر مبارزه می‌تواند کاملا متفاوت از دیگری باشد و این مهارت و تجهیزات خود بازیکن است که باعث پیروزی او و تیمش در هر مسابقه خواهد شد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی Warface یک عنوان تیراندازی اول‌شخص محسوب می‌شود و برای تجربه‌ی آن، اتصال همیشگی به اینترنت موردنیاز است. بازیکن از انواع و اقسام اسلحه‌ها و مواد منفجره برای از بین بردن دشمنان خود استفاده می‌کنند. بسته به حالتی که بازیکن انتخاب کند، این دشمنان یا دیگر بازیکن‌های آنلاین هستند و یا شخصیت‌های کنترل‌شده توسط هوش مصنوعی بازی.
  گرافیک نسبتا واقع‌گرایانه‌ی بازی باعث شده که صحنه‌های تیراندازی بازی، خشونت قابل‌توجهی داشته باشند. استفاده از مواد منفجره، منجر به صحنه‌های انفجار و خونریزی زیادی می‌شود. در برخی از مراحل PvE، بازیکن باید با کارتل‌های مواد مخدر بجنگد که البته در این مراحل، خود مواد یا استعمال آن‌ها به نمایش گذاشته نمی‌شود.

  چکیده داستان

  بازی Warface یک عنوان کاملاً آنلاین است و اگرچه همیشه محتوا و آپدیت‌های جدیدی برای آن عرضه می‌شود اما داستان خاصی ندارد. مراحل PvE شاید داستان‌های مخصوص خود را داشته باشند اما آن‌ها نیز بیشتر شبیه به مأموریت‌های مستقل یک گروه ویژه‌ی نظامی به نظر می‌رسند تا مجموعه‌ای از مأموریت‌های یکپارچه با داستانی پیوسته.

  کیفیت

  بازی Warface اولین بار در سال 2013 برای رایانه‌های شخصی و ایکس‌باکس 360 عرضه شده بود. پشتیبانی از این نسخه در سال 2015 پایان یافت اما نسخه‌ی احیاشده‌ای از آن در سال 2018 برای کنسول‌های نسل هشتم معرفی شد. پنج کلاس مختلف با توانایی‌های متفاوت در بازی وجود دارد. علاوه بر 10 حالت آنلاین بازیکن در برابر بازیکن (PvP)، چندین حالت بازیکن در برابر محیط (PvE) نیز در بازی قابل‌دسترس است. بازی در بسیاری از بخش‌های خود مثل قابلیت تعویض پوسته‌ی تزئینی اسلحه یا حالت‌های چندنفره، سعی کرده از عناوین بزرگ و پرطرفدار این سبک مثل Call of Duty و Counter Strike:GO تقلید کند و کار نسبتاً قابل‌قبول و باکیفیتی نیز انجام داده است. مزیت اصلی این بازی در برابر عناوینی چون Call of Duty، رایگان بودن آن است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ می‌توانید درباره‌ی روش‌های درآمدزایی بازی‌های رایگان صحبت کنید. این نوع بازی‌ها، از چه راه‌های جایگزینی برای کسب درآمد استفاده می‌کنند؟
  ـ همکاری تیمی و استفاده مناسب و متعادل از قدرت‌های کلاس‌های مختلف، عناصر اصلی برای بردن مسابقات در Warface محسوب می‌شوند. می‌توانید درباره‌ی کار تیمی و مزایایی که این نوع همکاری دارد، صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر وجود خون و خشونت
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول رایگان
  تولید کننده Blackwood Games
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۸