World of Tanks

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی آنلاین، استراتژیک و جنگی، با تأکید روی کار تیمی

سال: 2011
  بررس بازی: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  انجام مبارزه‌های بازی و موفقیت در آن نیاز به پیاده‌سازی استراتژی و تاکیتک‌های مختلف دارد،‌ ضمن این‌که بازیکنان باید به صورت تیمی فعالیت کنند که می‌تواند تفکر استراتژیک و مهارت‌های بازیکن در همکاری تیمی را تقویت کند. همچنین بازیکنان می‌توانند در مورد تاریخچه‌ی تانک‌ها و این که هر کدام از آن‌ها ساخت کدام کشور است هم مواردی را یاد بگیرند.
  بازیکنان با شلیک به‌وسیله‌ی تانک‌ها، تانک‌های حریف را منفجر و نابود می‌کنند. مبارزه‌ها پر است از انفجار، دود، آتش و همین‌طور ساختمان‌هایی که خراب می‌شوند. با این‌که این یک بازی جنگی به حساب می‌آید، هیچ خون و سرباز مجروحی در آن نشان داده نمی‌شود.
  بازی کنترل‌های ساده‌ای دارد که به راحتی می‌توان آن‌ها را یاد گرفت. حرفه‌ای شدن در بازی نیازمند تمرین و صبر زیادی است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی World of Tanks عنوانی آنلاین در سبک استراتژیک همزمان است که به صورت رایگان عرضه شده است. در این بازی بازیکنان با همکاری هم‌تیمی‌هایشان در یک زمین مبارزه مشغول بازی می‌شوند و هدف این است که بتوانند تانک‌های حریف را نابود کنند و یا کنترل نقاط مرکزی نقشه را به دست بگیرند.
  با این‌که این عنوان جنگی است، اما هیچ خون و انسان مجروحی در آن دیده نمی‌شود و فقط تانک‌ها آتش می‌گیرند یا منفجر می‌شوند. البته در مبارزه‌ها صحنه‌های زیادی از انفجار، آتش و تخریب وجود دارد. مکالمات میان هم‌تیمی‌ها بخش بزرگی از استراتژی بازی را شکل می‌دهد و به همین علت این احتمال وجود دارد که بازیکنان دیگر از کلمات و اشارات توهین‌آمیز استفاده کنند.

  چکیده داستان

  این بازی داستان خاصی ندارد. در آن بازیکنان کنترل پنج مدل تانک مربوط به میانه‌ی قرن بیستم را در اختیار دارند: تانک‌های سبک، معمولی و سنگین، Tank Destroyer و SPG (self-propelled guns یا توپ خودکششی). تیم‌ها تا سقف ۱۵ به ۱۵ می‌توانند با هم بازی کنند و هدف می‌تواند یا نابود کردن همه‌ی تانک‌های دشمن باشد و یا در اختیار گرفتن کنترل نقاط اصلی نقشه که در هر دو صورت می‌توان برنده‌ی بازی شد.

  کیفیت

  بازی World of Tanks ماشین‌های جنگی میانه‌ی قرن بیستم میلادی را در یک زمین بزرگ قرار داده و کنترل آن‌ها را به دست بازیکنان داده تا با هم مبارزه کنند. تلاش برای این‌که تانک‌ها تا حد ممکن مطابق با نمونه‌های واقعی‌شان ساخته شوند، مبارزه‌هایی که معمولاً در ۳۰ دقیقه به پایان می‌رسند و نیاز به داشتن استراتژی برای موفقیت همه از ویژگی‌هایی‌اند که این بازی را نسبت به سایر عناوین این سبک متمایز می‌کند. انجام بازی در ظاهر ساده است اما حرفه‌ای شدن در آن نیاز به تمرین بیشتری دارد که بازی را تا حدودی چالش‌برانگیز کرده است. ضمن این‌که بازیکنان تشویق می‌شوند تا بازی را به صورت گروهی انجام دهند که تجربه‌ی آن را سرگرم‌کننده‌تر هم می‌کند. World of Tanks شاید به نظر ساده و معمولی بیاید اما یک بازی بسیار استراتژیک، سرگرم‌کننده و در طولانی‌مدت چالش‌برانگیز است.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ حالت آنلاین این بازی را می‌توان به صورت تیمی و با همکاری دیگر بازیکنان انجام داد. می‌توانید درباره‌ی فواید کار تیمی و تفاوت نتایج آن با کار انفرادی صحبت کنید.
  ـ درباره‌ی اهمیت امنیت در فضای مجازی صحبت کنید. بازیکنان به ویژه کودکان چه چیزهایی را باید و یا نباید با غریبه‌ها در میان بگذارند؟ چطور می‌توانید از امنیت خودتان در فضای مجازی محافظت کنید؟

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر مقدار کمی خشونت
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول رایگان
  تولید کننده Wargaming.net
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۱۱