WWE 2K Battlegrounds

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی آرکید «کشتی کج» با تأکید زیاد روی خریدهای درون‌برنامه‌ای

سال: 2020
  بررس بازی: مصطفی محدث

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برخی از مبارز‌های زن، لباس‌های باز و تنگی دارند و بخش‌های مختلفی از بدن‌ آن‌ها قابل مشاهده است. برخی از حرکات شخصیت‌ها که برای رجزخوانی از آن‌ها استفاده می‌شود نیز ممکن است بار جنسی داشته باشند.
  اگرچه گرافیک بازی کارتونی است و حرکات اغراق‌شده آن بیشتر از این که خشن باشند، مسخره و خنده‌دار محسوب می‌شوند، اما خشونت و شکست دادن رقبا، همچنان از عناصر مرکزی بازی محسوب می‌شوند. شخصیت‌ها به یکدیگر مشت و لگد می‌زنند و حرکات رزمی مختلفی روی هم اجرا می‌کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند از سلاح‌هایی مثل صندلی و میله و حرکات مخصوص خود برای صدمه زدن به دیگران استفاده کنند. خون و خونریزی در هیچ‌کدام از بخش‌های بازی وجود ندارد.
  کنترل‌های بازی راحت و بسیار ساده‌تر از عناوین شبیه‌سازی WWE است و از این لحاظ، یکی از راحت‌ترین بازی‌های این مجموعه برای تازه‌واردهای عناوین WWE محسوب می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی WWE 2K Battlegrounds عنوانی در سبک مبارزه‌ای آرکید است. علاوه بر شخصیت‌های همیشگی و معروف WWE، بازیکن می‌تواند شخصیت‌های مخصوص خود را هم بسازد و به مبارزه با دشمنان در بخش‌های داستانی و آنلاین بپردازد.
  شخصیت‌ها مشت و لگد می‌زنند و یکدیگر را با حرکات رزمی مخصوصی، پرتاب می‌کنند. بازیکن همچنین می‌تواند از آیتم‌هایی مثل صندلی، میله، بشکه‌های در حال انفجار و حتی حیواناتی مثل تمساح استفاده کند. هر مبارز پس از ضربه خوردن یا پرت شدن، ناله می‌کند و ممکن است در کف رینگ مسابقه، از درد به خود بپیچد. مبارزات به طور کلی، حالتی اغراق‌آمیز دارند و خشونت آن به شکلی کارتونی و نمایشی نشان داده می‌شود. جلوه‌های صوتی و بصری مختلفی هم در طول مبارزات وجود دارد: صدای برخورد شخصیت‌ها به زمین، حرکت‌های صحنه‌آهسته و حتی صدا و نور انفجار در برخی از مراحل. در یکی از مودهای بازی، مبارزها از یک قفس بزرگ میله‌ای بالا می‌روند تا به یک کیسه پول برسند و ممکن است در این مسیر، برق آن‌ها را بگیرد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این بازی تأکید زیاد آن روی مصرف‌گرایی و پرداخت پول برای قسمت‌های مختلف آن است. بازیکن حتی برای ارتقای شخصیتی که خودش ساخته هم باید پول پرداخت کند. برخی از مبارزان زن، لباس‌های باز و تنگی دارند و سینه یا باسن آن‌ها به شکل اغراق‌آمیزی بزرگ طراحی شده‌اند. حرکات طعنه‌مانند و تمسخرآمیز مبارزها که Taunt نام دارند، ممکن است شکلی جنسی یا تحریک‌آمیز به خود بگیرند.

  چکیده داستان

  بخش کمپین تک‌نفره بازی، داستان یکی از مبارزان معروف WWE یعنی «استون کلد» را روایت می‌کند که به دنبال ستاره‌های جدید برای برند تازه WWE Battlegrounds است. این بخش البته داستان پیچیده و حتی روایت خاصی ندارد و بازیکن، صرفاً از یک مبارزه به مبارزه‌ی بعدی می‌رود و با اتمام کامل هر بخش، صحنه‌های داستانی و غیرتعاملی بازی را مشاهده می‌کند. داستان بازی در این صحنه‌ها و در قالب صفحه‌های کمیک‌مانند روایت می‌شود.

  کیفیت

  بازی WWE 2k21 به دلیل پیچیده شدن فرآیندهای تولیدی ناشی از بحران ویروس کرونا و البته به خاطر انتقادات شدیدی که به نسخه‌ی پیشین بازی (WWE 2k20) وارد شده بود، لغو شد و به جای آن بازی آرکیدی به نام WWE 2K Battlegrounds عرضه شد که با هدف فاصله گرفتن از فضای جدی و کنترل‌های پیچیده بازی‌های پیشین ساخته شده بود، اما همچنان همان مشکلات فنی آزاردهنده و رویکرد طماعانه‌ی شرکت ناشر را دارد. WWE 2K Battlegrounds ممکن است برای چند ساعت بازیکن را سرگرم کند، اما گیم‌پلی تکراری، استفاده بیش از حد از خریدهای درون‌برنامه‌ای و مشکلات شدید فنی باعث شده‌اند که بازی هیچ ویژگی به یادماندنی یا جذابی نداشته باشد. مبارزهای زیادی در بازی وجود دارند، اما فقط تعداد کمی از آن‌ها به شکل رایگان قابل‌انتخاب هستند و برای باز کردن باقی شخصیت‌ها، باید ارز درون بازی را خریداری کرد. حتی ارتقای شخصیتی که خود بازیکن هم می‌سازد با پرداخت همین ارز انجام می‌شود. گرافیک و ویژگی‌های بصری بازی و حتی بخش داستانی آن هم حرف خاصی برای گفتن ندارند و در بهترین حالت، می‌توان همه‌ی آن‌ها را «معمولی» توصیف کرد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  ـ می‌توانید درباره نوع خشونت موجود در بازی صحبت کنید. خشونت این بازی کارتونی اما بسیار اغراق‌آمیز است. انجام این اعمال خشونت‌آمیز چه احساسی به شما می‌داد؟
  ـ یکی از موانع اصلی بازیکن برای لذت بردن از این بازی، وجود «دیوارهای پرداختی» (Pay-Wall) برای پیشرفت، خرید شخصیت‌های جدید و حتی شخصی‌سازی مبارزهای ساخته‌شده است. می‌توانید درباره‌ی رویکرد مصرف‌گرایانه‌ی این نوع عناوین صحبت کنید.

  مشخصات بازی

  رتبه ESRB T (نوجوانان بالای ۱۳ سال) به خاطر وجود خشونت کارتونی و موضوعات تحریک‌آمیز جزئی
  رتبه اسرا ۱
  واحد پول دلار
  قیمت ۴۰
  تولید کننده Saber Interactive
  نحوه انجام بررسی بخش هایی از بازی انجام شده است.
  سال انتشار ۲۰۲۰