بال‌ها ۲

(Wings 2)

thumbnail
۹ سال به بالا
۷ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فیلمی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی اتحاد هواپیماها برای نجات زمین از دست بیگانگان و همکاری آن‌ها با بیگانگان برای کمک به زمین

سال: 2021
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  رابطه‌ی شوالیه با خانواده‌اش، نارضایتی همسر و دخترش از او و همکاری آن‌ها برای هدفی مشترک می‌تواند برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  شوالیه، میکایان و بقیه‌ی هواپیماها با هم متحد می‌شوند تا زمین را نجات دهند. میکایان تلاش می‌کند به شوالیه یادآوری کند که قبلا قهرمان بوده و الان هم زمین به او نیاز دارد. شوالیه نمی‌خواهد ربات‌ها را از بین ببرد و تلاش می‌کند با آن‌ها ارتباط برقرار کند تا با هم همکاری کنند.
  میکایان عاشق دختر شوالیه می‌شود و نگاه‌های معناداری بین‌شان رد و بدل می‌شود.
  از کلمات و عبارات توهین‌آمیزی استفاده شده: قلم چرخاتو خورد می‌کنم، نادون، غول‌تشن، احمق، بی‌خاصیت، خل‌وضع، بکش کنار، دست‌وپاچلفتی، به‌دردنخور، سوراخ سوراخت می‌کنم، کله‌خر، مسخره، غلط خوردم، چه خاکی به سرم بریزم، یه روده‌ی راست تو شکمت نیست، قراضه، خنگ، بدریخت، بدذات.
  ربات‌های بیگانه به زمین حمله کرده‌اند و با سلاح‌های الکتریکی سعی در نابودی ساکنان زمین دارند. مردم از ترس بیگانه‌ها فرار می‌کنند. بین شوالیه و بیگانه‌ها تعقیب و گریزهایی شکل می‌گیرد. بیگانه‌ها همسر شوالیه را می‌گیرند و زندانی می‌کنند. میکایان و دختر شوالیه بین ربات‌ها گیر می‌افتند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  فیلم بال‌ها 2 انیمیشنی سه‌بعدی که در ادامه‌ی قسمت اول آن ساخته شده، درباره‌ی زمانی است که شوالیه و بقیه‌ی هواپیماهایی که از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌‌کنند کنار گذاشته شده‌اند و هواپیماهایی با سوخت الکتریکی جایگزین آن‌ها شده‌اند. زمانی که ربات‌های بیگانه به زمین حمله می‌کنند، دوباره به تجربه‌ی هواپیماهای قدیمی احساس نیاز می‌شود. شوالیه با همکاری هواپیمای جوانی از چین، سعی می‌کنند بقیه‌ی هواپیماها را راضی کنند تا به جنگ ربات‌ها بروند. آن‌ها با هم متحد می‌شوند و موفق می‌شوند ربات‌ها را شکست بدهند، اما آن‌ها را از بین نمی‌برند. هواپیماها با ربات‌ها ارتباط برقرار می‌کنند تا با همکاری آن‌ها برای زمین انرژی تولید کنند. فیلم سعی دارد نشان بدهد که نجات زمین به اتحاد همه‌ی موجودات نیاز دارد و حذف و نابودی دیگران مشکلی را حل نمی‌کند.
  فیلم صحنه‌های خشن و ترسناک چندانی ندارد به جز تعقیب و گریزهایی بین ربات‌ها و هواپیماها و گیر افتادن همسر شوالیه توسط ربات‌ها. مسئله‌ی اصلی فیلم، داستان بدون کشش و اتفاقات بی‌معنایی است که ارتباط برقرار کردن بین آن‌ها کار ساده‌ای نیست. احتمالا کودکان از تماشای این فیلم خسته شوند و برایشان سخت باشد که از داستان آن سردربیاورند. تماشای این فیلم برای کودکان کوچک‌تر از ۷ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۷ تا ۹ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی بزرگ‌ترها تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  وقتی زمین مورد حمله‌ی ربات‌های بیگانه‌ای قرار می‌گیرد که به دنبال انرژی هستند، هواپیماهای قدیمی که با ورود تجهیزات جدید از رده خارج شده‌اند، دوباره با هم متحد می‌شوند تا مردم را نجات دهند. شوالیه یکی از این هواپیماهاست که با همکاری هواپیمای جوانی از چین به نام میکایان، تلاش می‌کنند هواپیماهای قدیمی را از خطر ربات‌های بیگانه باخبر کنند و مرزهای هوایی را از آن‌ها پس بگیرند. همسر و دختر شوالیه هم درگیر این ماجرا می‌شوند و بین میکایان و دختر شوالیه رابطه‌ای عاشقانه شکل می‌گیرد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  داستان فیلم را متوجه شدید؟ به نظرتان ربات‌های بیگانه از کجا آمده بودند؟ آن‌ها به دنبال چه چیزی به زمین حمله کرده بودند؟
  فکر می‌کنید چرا شوالیه ربات‌ها را نابود نکرد؟ ربات‌ها چه کمکی می‌توانند به هواپیماها بکنند؟
  قسمت اول بال‌ها را دیده‌اید؟ کدام قسمت داستان جالب‌تری دارد؟ به نظر شما چرا قسمت دوم آن ساخته شده است؟

  مشخصات فیلم و انیمیشن

  کارگردان واج سارگسیان Vage Sargsyan
  مدت زمان ۸۳
  کشور سازنده روسیه
  استادیو Touch FX Animation Studio
  بازیگران ایگور بوگومازوف، ویاچسلاو دانکوف، یولیا پروسکوریاکوا
  سال انتشار ۲۰۲۱