بیبو کریسمس را نجات می‌دهد

(Beebo Saves Christmas)
thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

انیمیشنی کمدی درباره‌ی موجوداتی فانتزی، ماجراجویی آن‌ها برای برگرداندن بابانوئل و نجات کریسمس همراه با تجربه‌ی سفر

سال: 2021
  بررس فیلم: زیبا طاهری‌نسب

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بیبو و دوستانش ماجراجویی را برای کمک به بابانوئل و نجات کریسمس آغاز می‌کنند آن‌ها با پی‌بردن به تواناهایی‌های خود، و با تجربه‌ی دوستی احساس شجاعت می‌کنند. بیبو و دوستانش در تمام موقعیت‌ها با یکدیگر همکاری می‌کنند و بعد از پشت سر گذاشتن ناامیدی‌ها و درگیری‌ها، پیروزی و امید را تجربه می‌کنند.
  تلاش‌های بیبو برای برگرداندن بابانوئل و کریسمس، می‌تواند الگو مناسبی برای کودکان باشد که اهمیت و ارزش تلاش را درک کنند. آن‌ها در این مسیر به مفهوم تفاوت‌های فردی و تفاوت‌ در تجربه‌های افراد مختلف پی‌پی‌برند. بیبو شخصیتی مسئولیت‌پذیر، توانا و تلاش‌گر است.
  بیبو و دوستانش برای حل مسائل و مشکلات از روش‌های خلاقانه‌ای استقاده می‌کنند.
  کریسمس و کارهایی که مردم در زمان کریسمس انجام می‌دهند، در فیلم پررنگ شده است.
  در فیلم رباتی که جثه‌ی بزرگی دارد، پس از اینکه خراب می‌شود به دنیای اطرافش آسیب‌هایی می‌زند. در یکی از موقعیت‌ها نیز انفجاری رخ می‌دهد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  انیمیشن بیبو کریسمس را نجات می‌دهد، درباره‌ی نجات کریسمس است. الفی تصمیم می‌گیرد که کریسمس را بدون بابانوئل برگزار کند. بیبو و دوستانش به قطب شمال سفر می‌کنند تا به کشف آنچه واقعا کریسمس را معنادار می کند، کمک کنند. آن‌ها در این سفر به اهمیت دوستی پی می‌برند؛ زیرا این دوستی و همراهی با یکدیگر است که به آن‌ها توانایی می‌دهد. آن‌ها گاهی درگیر احساس ناامیدی می‌شوند، اما دست از تلاش برنمی‌دارند تا اینکه پیروزی را تجربه می‌کنند. مسئولیت‌پذیری بیبو در مورد کریسمس، تلاش او برای نجات آن و همچنین پی بردن به این موضوع که کریسمس برای هر شخص معنای خاصی دارد ممکن است برای کودکان الهام‌بخش باشد. در انیمیشن موضوعاتی مانند دوستی، تلاش، احترام و مسئولیت‌پذیری پررنگ شده است.

  چکیده داستان

  انیمیشن بیبو کریسمس را نجات می دهد درباره‌ی الفی است که تصمیم می‌گیرد کریسمس را بدون بابانوئل برگزار کند، بیبو و دوستانش به قطب شمال سفر می‌کنند تا به کشف آنچه واقعا کریسمس را معنادار می‌کند، کمک کنند. آن‌ها بعد از پشت سر گذاشتن اتفاقات بسیار بابانوئل را پیدا می‌کنند و به کارگاه خود بر می‌گردانند و به بابانوئل کمک می‌کنند کریسمس را مثل هر سال برگزار کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما دلیل علاقه‌ی زیاد بیبو به کریسمس چیست و کریسمس برای او چه معنایی دارد؟
  شما به کدام‌یک از مناسبت‌ها علاقه دارید و این مناسبت برای شما چه معنی دارد؟
  به نظر شما چرا بابا نوئل ناامید شده و کارگاه خود را رها کرده بود؟ بیبو چگونه توانست امید را به بابانائول برگرداند؟

  مشخصات فیلم و انیمیشن

  کارگردان patrick jojo ramos
  رتبه MPAA G
  مدت زمان ۴۲
  کشور سازنده آمریکا
  استودیو Berlanti production warner bros animation
  بازیگران ایوت نیکول براون، بنجامین دیسکین، کیت فرگوسن
  سال انتشار ۲۰۲۱