باندپیچ ۲

(Under Wraps 2)
thumbnail
۱۲ سال به بالا
۱۰ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فیلمی ماجراجویانه درباره‌ی سه دوست نوجوان و تلاش آن‌ها برای نجات دو مومیایی از شر یک مومیایی بدجنس، همراه با نمایش مراسم ازدواج دو مرد هم‌جنس‌گرا

سال: 2022
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  مارشال احساس می‌کند امی و گیلبرت خیلی با هم جورند و او را تحویل نمی‌گیرند. او مدتی با این تصور سر و کله می‌زند و سرانجام احساس‌اش را به زبان می‌آورد. گیلبرت و امی از این‌که باعث رنجش او شده‌اند حس بدی دارند و متوجه می‌شوند که حواس‌شان به مارشال نبوده است. گیلبرت که قبلا از همه چیز می‌ترسید، حالا جرات پیدا کرده موقعیت‌های ترسناک را امتحان کند و از این بابت احساس قدرت می‌کند و دوست دارد این حس را با دیگران به اشتراک بگذارد. تجربه‌ها و احساسات سه نوجوان می‌تواند برای مخاطبان هم‌ذات‌پندارانه و معنادار باشد.
  بچه‌ها خوش‌رفتار و حمایتگرند و وقتی متوجه اشتباهشان می‌شوند سعی می‌کنند رفتارشان را تغییر دهند. آن‌ها نسبت به مومیایی‌ها احساس دوستی و مسئولیت می‌کنند و برای نجات آن‌ها از خودشان مایه می‌گذارند. رفتار نوجوان‌ها با دیگران هم محترمانه و همراه با همدلی است.
  هارولد و سوبک عاشق رز هستند و بر سر او با هم رقابت دارند. پدر امی عاشق یک مرد است و مراسم ازدواج آن‌ها با جزئیات نمایش داده می‌شود. آن‌ها در پایان مراسم هم را می‌بوسند. این بخش‌ها در نسخه‌ی دوبله حذف شده‌اند؛ هرچند رابطه‌ی صمیمانه‌ی آن‌ها مشخص است.
  از کلمات و عبارات توهین‌آمیزی استفاده شده: گنده‌بک، مزخرف، روانی، احمق، گند زدیم، فاسد و ابله.
  فیلم به مراسم هالووین و جشن و آیین‌های آن اشاره دارد.
  در بازدید بچه‌ها، موجودات ترسناکی آن‌ها را دنبال می‌کنند و آن‌ها وحشت می‌کنند. مومیایی شروری زنده می‌شود و می‌خواهد هارولد را از بین ببرد. او ظاهر ترسناک و رفتار خشنی دارد. سوبک نگهبانش را طلسم و طلافروش را تهدید می‌کند. او رز را می‌دزدد و با خود می‌برد. مراسم ازدواج پدر امی خراب می‌شود و امی دمق می‌شود. بچه‌ها نگهبان سوبک را می‌گیرند و دست‌ها و دهان او را می‌بندند. مومیایی‌های خیلی بزرگی زنده می‌شوند و با بچه‌ها درگیر می‌شوند. سوبک می‌خواهد هارولد و رز را نابود کند. بچه‌ها با پس فرستادن اشعه‌ی سوبک، خود او را خاموش می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این فیلم سینمایی که در ادامه‌ی قسمت اول آن ساخته شده و در فارسی، تحت پوشش هم نام گرفته، درباره‌ی سه نوجوان به نام‌های مارشال، گیلبرت و امی است که در این قسمت درگیر ماجرایی تازه با مومیایی‌ها می‌شوند. هارولد و رز که دو مومیایی عاشق و معشوق هستند، دوباره زنده می‌شوند و متوجه می‌شوند که رقیب عشقی‌شان که یک مومیایی شرور است نیز زنده شده و می‌خواهد رز را از هارولد بگیرد. از طرف دیگر، بچه‌ها درگیر برگزاری مراسم ازدواج پدر امی هستند که می‌خواهد با مردی که عاشق اوست ازدواج کند. بعد از درگیری‌های زیاد، هم پدر امی و زوجش به هم می‌رسند و هم هارولد و رز از دست مومیایی شرور نجات پیدا می‌کنند و کنار هم می‌مانند.
  فیلم صحنه‌ها و موقعیت‌های ترسناک و خشنی دارد. باز هم شخصیت‌های ترسناک هالووینی حضور دارند و بچه‌ها را می‌ترسانند. مومیایی شرور، ظاهر و رفتار خشنی دارد و می‌خواهد هارولد و رز را از بین ببرد. موضوع قابل توجه در این قسمت این است که پدر امی عاشق یک مرد شده و می‌خواهد با او ازدواج کند. مراسم ازدواج آن‌ها در کلیسا برگزار می‌شود و آن‌ها یکدیگر را می‌بوسند. این صحنه‌ها در نسخه‌ی دوبله حذف شده‌اند، ولی مشخص است که بین آن‌ها ارتباط صمیمانه‌ای وجود دارد.

  چکیده داستان

  مارشال، گیلبرت و امی سه دوست نوجوان‌اند که در قسمت قبل و در روزهای منتهی به هالووین، با یک مومیایی به نام هارولد که به طور اتفاقی زنده شده بود، آشنا شدند و در پایان، او را در کنار تابوت معشوقش در موزه قرار دادند. در این قسمت، امی که در حال تدارک مراسم ازدواج پدرش در شب هالووین است، مارشال و گیلبرت و هارولد و معشوقش را هم با خود به مراسم می‌برد. از طرف دیگر، رقیب هارولد که او هم یک مومیایی است و به خون او تشنه است، زنده می‌شود و با طلسم کردن نگهبانش، از موزه بیرون می‌آید تا هارولد را پیدا کند و معشوقش را از او بگیرد. آن‌ها در پایان فیلم یکدیگر را ملاقات می‌کنند و پس از درگیری سختی، هارولد موفق می‌شود معشوقش را پیش خود نگه دارد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  این قسمت برایتان جالب‌تر بود یا قسمت قبل؟ به نظرتان هدف از ساخت این قسمت چه بود؟ چه ماجرای جالبی داشت؟
  احساس مارشال برایتان قابل درک بود؟ شما تابه‌حال در موقعیت او یا در موقعیت گیلبرت و امی بوده‌اید؟ چطور از پس همچین چالشی برآمده‌اید؟
  به نظرتان چرا موضوع هالووین در فیلم‌های مختلف و زیادی به نمایش درآمده است؟ تصور می‌کنید هدف از سازندگان این فیلم‌ها چیست؟

  مشخصات فیلم و انیمیشن

  کارگردان Alex Zamm
  مدت زمان ۸۳
  کشور سازنده آمریکا
  استودیو Brightlight Pictures، MarVista Entertainment
  بازیگران سوفیا هامونز، کریستین جی. سیمون، مالاچی بارتون
  سال انتشار ۲۰۲۲