حیوانات بیسکویتی

(Animal Crackers)
thumbnail
۱۰ سال به بالا
۸ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فیلم انیمیشنی درباره‌ی راز بزرگ سیرک موفق، تبدیل‌شدن انسان‌ها به حیوانات همراه با تلاش و همدلی شخصیت‌ها برای نجات سیرک

سال: 2017
  بررس فیلم: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  اوون از کودکی به فرزندخواندگی پذیرفته‌شده است. او از بودن و کار کردن در سیرک خوشحال است و ماجراجویی در دنیای جادویی سیرک او را هیجان‌زده می‌کند. سال‌ها بعد اوون برای ازدواج با زویی مجبور به ترک سیرک می‌شود و این اتفاق به او احساس ناامیدی و تنهایی می‌دهد. کشف راز موفقیت سیرک شگفتی و امید را در اوون زنده می‌کند و همراه با همسرش سیرک را راه‌اندازی می‌کنند. هوراشیو نسبت به اوون حسادت و خشم دارد و با او لجبازی می‌کند. تلاش اوون و همسرش برای ساختن سیرک و موفقیت آنان ممکن است برای کودکان معنادار و نوید بخش باشد.
  زویی خواسته‌ی واقعی اوون که بازگشت به سیرک است را درک می‌کند و با همدلی، همکاری و حضور در لحظه‌های دشوار تلاش می‌کند او را به سیرک بازگرداند. همچنین زمانی که اوون به حیوانات مختلفی تبدیل‌ می‌شود، خانواده و دوستانش در این مسیر از او حمایت می‌کنند و همراه او هستند. دوستی شکل‌گرفته بین کارکنان سیرک و اوون دلیل پیروزی آن‌ها مقابل هوراشیو است. زویی با تلاش و پشتکاری که دارد، موفق به افتتاح سیرک جدید می‌شود.
  اوون و زویی در سن کودکی و در اولین دیدار خود به یکدیگر علاقمند می‌شوند و نگاه‌ها معنادار بین آن دو رد و بدل می‌شود.
  در نسخه‌ی دوبله از کلمات و عبارات توهین‌آمیز استفاده است؛ احمق خر و … . شخصیت‌ها در فیلم با لحنی تحقیرآمیز با یکدیگر صحبت می‎کنند. علاوه‌بر آن در نسخه‌ی دوبله برای شخصیت‌ها از لهجه‌های مختلف استفاده شده که لحنی توهین‌آمیز دارند.
  در این فیلم تخیل پررنگ شده است و همراه با تماشای آن کودکان با اهمیت تلاش، دوستی، همدلی، مهارت حل مسئله آشنا می‌شوند.
  اوون با خوردن بیسکویت ناگهان به موشی کوچک تبدیل می‌شود، او که از این اتفاق شوکه شده، ترس زیادی را تجربه‌ می‌کند. او بیسکویتی که با آن می‌تواند دوباره به انسان تبدیل شود را گم می‌کند و تصور این موضوع که تا همیشه حیوان باقی بماند او را ناامید، تنها و دل‌زده می‌کند. هوراشیو با خشم زیاد و با خوردن چندین بیسکوئیت به‌صورت هم‌زمان به حیوانی ترسناک و عجیب تبدیل می‌شود که با حمله کردن به افراد قصد دارد به آن‌ها آسیب بزند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  حیوانات بیسکویتی فیلمی انیمیشنی و درباره‌ی سیرکی جادویی است که اجرای حیوانات مختلف باعث شهرتش شده است. اوون پسربچه‌ای است که توسط صاحبان سیرک به فرزندخواندگی پذیرفته‌شده است. هوراشیو عموی اوون از ابتدای داستان با حسادت و خشم سعی در برهم زدن زندگی برادرش و کشف راز موفقیت او دارد. سال‌ها بعد اوون برای ازدواج با زویی مجبور به ترک سیرک می‌شود. او که در یک حادثه‌ی آتش‌سوزی پدر و مادرش را از دست داده، در مراسم سوگواری جعبه بیسکویتی دریافت می‌کند و ناگهان با خوردن یکی از آن‌ها تبدیل به موش می‌شود.
  او ترس زیادی را تجربه می‌کند، اما با همدلی همسرش امنیت و آرامش را تجربه می‌کند و درنهایت متوجه می‌شود این راز موفقیت سیرک پدرش بوده است. زویی در این مسیر با تلاش و همکاری با دوستانش موفق می‌شود سیرک را دوباره افتتاح کند تا اوون خوشحالی و امید را تجربه کند. همدلی و همکاری اوون، زویی و دوستانشان با یکدیگر دلیل موفقیت آن‌ها و پیروزی در مقابل هورا شیو و نقشه‌هایش است.
  در فیلم موقعیت‌های ترسناک و خشنی وجود دارد. اوون با گم‌کردن بیسکویت مجبور می‌شود مدت زیادی حیوان باقی بماند و این موضوع او را ناامید می‌کند. همچنین هوراشیو با خوردن چندین بیسکویت هم‌زمان به یک هیولای وحشتناک تبدیل می‌شود. در فیلم از عبارت‌های توهین‌آمیز استفاده‌شده است و در برخی از صحنه‌ها موقعیت‌های عاشقانه بین شخصیت زن و مرد نمایش داده می‌شود که برای کودکان قابل‌درک نخواهد بود. تماشای فیلم برای کودکان کوچکتر از 8 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 8 تا 10 سال نیز با همراهی والدین پیشنهاد می‌شود تا در صورت نیاز امکان گفت‌‎وگو داشته باشند.

  چکیده داستان

  اوون پسری است که در کودکی توسط زن و مردی که صاحب سیرک بزرگی هستند به فرزندخواندگی گرفته می‌شود. عموی خبیث او، هوراشیو، به موفقیت سیرک آن‌ها حسادت می‌کند و در تلاش است راز موفقیت آن‌ها را بفهمد. سال‌ها بعد پدر و مادر اوون در حادثه‌ی آتش‌سوزیِ سیرک از دنیا می‌روند. او برای شرکت در مراسم به سیرک می‌رود که سگی، که در واقع پدر اوون است، یک جعبه بیسکویت حیوانی به او می‌دهد. جعبه بیسکویت‌های حیوانی راز موفقیت سیرک است. زیرا با خوردن هر بیسکویت افراد به همان حیوان تبدیل می‌شوند و می‌توانند در سیرک اجراهای هیجان‌انگیز داشته باشند. هوراشیو با فهمیدن این راز تلاش می‌کند جعبه بیسکویت‌ها را به دست آورد تا دوباره سیرکش را راه‌اندازی کند. در مقابل، زویی همسر اوون، سیرک را افتتاح می‌کند و آن دو با همکاری موفق می‌شوند هوراشیو را شکست دهند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  در موقعیت‌هایی که حس حسادت را تجربه می‌کنید چگونه موفق به کنترل این حس می‌شوید؟
  به نظر شما همدلی و حمایت زویی از اوون چه تاثیری در پایان داستان گذاشته است؟
  برای همدلی با افراد در موقعیت های دشوار چه مهارت هایی لازم دارید؟

  مشخصات فیلم و انیمیشن

  کارگردان Jaime Maestro، Scott Christian Sava، Tony Bancroft
  رتبه MPAA TV-Y۷
  مدت زمان ۹۱
  کشور سازنده چین، اسپانیا، کره جنوبی، آمریکا، انگلستان
  استودیو Blue dream studios، Blue dream studios spain، Landmark Internationa، Storyoscopic Films، Mayday Movie Productions، Odin's Eye Animation
  بازیگران امیلی بلانت، جان کراسینسکی، دنی د ِ ویتو
  سال انتشار ۲۰۱۷