خارج از اداره

(Out of Office)
thumbnail
۱۸ سال به بالا

فیلمی سینمایی درباره‌ی تلاش دختری برای کسب استقلال مادی با استخدام شدن در یک شرکت، همراه با مضامینی چون دوستی، پذیرش و خودآگاهی

سال: 2022
  بررس فیلم: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  الیزا از اشتباه کردن نمی‌ترسد و در همه‌ی شرایط خود واقعی‌اش را نشان می‌دهد. خواهر الیزا سعی می‌کند با همدلی با او رفتارهای اشتباهش را به او گوشزد کند و درعین‌حال رفتار صحیح را به او بیاموزد. نیل که از همکاران الیزا است او را بابت پذیرش هویت‌اش تشویق می‌کند و به او کمک می‌کند به فرد بهتری تبدیل شود.
  این فیلم شامل موضوعاتی درباره‌ی خیانت به همسر و همچنین تشویق به خیانت برای برقراری عدالت است. افراد در مهمانی‌ها نوشیدنی الکی مصرف می‌کنند و جوک‌های جنسیتی در طول داستان شنیده می‌شود.
  در فیلم عبارات و کلمه‌های توهین‌آمیزی استفاده می‌شود. عباراتی مانند؛ بروگمشو، خیلی بی تربیتی، این زنیکه دیوونست، میزنم توی دهنت، چه مرگته، بدبخت، پیرمرد بیچاره، تو مریضی، خفه شو، عوضی. مادر الیزا دائما الیزا و شکست‌هایش را تحقیر می‌کند و خواهر الیزا را فرد موفق‌تری نسبت به او می‌داند. در فیلم یکی از شخصیت‌ها می‌گوید احترام به پدر مادر چی اصلاً هست؟ و تأکید می‌کند که نباید این کار را انجام دهیم.
  در طول فیلم صحنه‌های ترس و خشونت زیادی وجود دارد. یکی از کارمندان در جلسات کاری به رئیس خود که در حال دعوا با همسرش است می‌گوید اگر میکروفون رو نبندی یک گلوله توی پام خالی می‌کنم. الی در دعوا با کایل به او می‌گوید یه جوری می زنمت بی‌هوش بشی. در طول فیلم درگیری‌های کلامی و فیزیکی زیادی بین کایل و الی اتفاق می‌افتد، در درگیری‌ها بشقاب را به سمت هم پرت می‌کنند، الی به همسرش می‌گوید اگر خرده شیشه‌ها وارد کمد لباسم شود با همان تکه تکه‌ات می‌کنم. خانه‌ی مارجی به دلیل استفاده از کتری برقی ارزان قیمت آتش می‌گیرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  فیلم سینمایی خارج از اداره، درباره‌ی زندگی دختری به نام الیزا است. در پی مهاجرت والدین الینا به فرانسه او مجبور می‌شود با استخدام در شرکتی استقلال مالی خود را به دست آورد. الیزا در جلسات شرکت جدید متوجه وجود اختلاف و درگیری بین رئیس شرکت و همسرش می‌شود. او با دادن راهنمایی‌هایی تلاش می‌کند رئیسش در جدال با همسرش برنده شود تا الیزا همچنان در شرکت باقی بماند.الیزا دختری شاد، جسور و خلاق است. او با پذیرش خود، زندگی در لحظه را انتخاب کرده است و با وجود خرابکاری‌های زیاد از این نوع زندگی خوشحال است. نیل که به الیزا دل‌بسته است تلاش می‌کند تا علاوه بر تشویق الیزا به او کمک کند تا به انسان بهتری تبدیل شود.
  در داستان، کایل و الی در مشاجرات خود اشیا مختلفی را به سمت هم پرت می‌کنند. الی برای انتقام‌گیری از کایل با مرد همسایه به همسر خود خیانت می‌کند و الیزا، کایل را تشویق می‌کند برای برقراری عدالت او هم به همسرش خیانت کند. افراد در مهمانی‌های نوشیدنی الکلی مصرف می‌کنند و جوک‌های جنسیتی زیادی رد جلسات کاری شنیده می‌شود. تماشای این فیلم برای افراد زیر 18 سال مناسب نیست.

  چکیده داستان

  الیزا دختری 28 ساله است که همراه والدینش زندگی می‌کند. او که بارها از شرکت‌های مختلف اخراج شده است این بار و به اصرار خانواده مجبور به پیدا کردن شغلی می‌شود. خانواده‌ی الیزا برای گذراندن دوران بازنشستگی تصمیم دارند به فرانسه مهاجرت کنند و الیزا را مجبور کرده‌اند، استقلال مالی پیدا کند. الیزا با تلاش‌های زیاد در شرکتی استخدام و هم‌زمان وارد جدال رئیس شرکت و همسرش می‌شود. او برای حفظ شغلش باید به رئیس شرکت کمک کند تا در دعوا با همسرش پیروز شود و ازدواج خود را حفظ کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  آیا نحوه‌ی زندگی الیزا نیاز به اصلاح دارد؟ یا از نظر شما او زندگی در لحظه را انتخاب کرده است؟
  با کدام یک از شخصیت‌ها ارتباط بیشتری برقرار کردید؟ چرا؟
  معایب کار از راه دور چیست؟

  مشخصات فیلم و انیمیشن

  کارگردان Paul Lieberstein
  رتبه MPAA PG-۱۳
  مدت زمان ۸۶
  کشور سازنده آمریکا
  استودیو Big Breakfast، CBS Studios، CBS Television Studios، MTV Entertainment Studios، Propagate
  بازیگران جیسون الکساندر، کریس گثارد، کن جیونگ
  سال انتشار ۲۰۲۲