خانواده‌ی باروت

(Barot House)
thumbnail
۱۸ سال به بالا

فیلمی سینمایی درباره‌ی به قتل رسیدن فرزندان خانواده‌ی باروت، تلاش پلیس و خانواده برای پیدا کردن قاتل، و مواجه شدن با واقعیتی تلخ

سال: 2019
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  رابطه‌ی مالهار و پدرش خیلی خوب است. آن‌ها با هم موسیقی تمرین می‌کنند و زمان زیادی را با هم می‌گذرانند. مالهار دوست ندارد ذره‌ای از توجه پدرش به او کم شود. او برای جلب توجه کردن کارهای زیادی می‌کند.
  مادر سعی می‌کند در هر شرایطی خانواده را حفظ کند و با این‌که دو تا از دخترهایش را از دست داده، به زندگی‌اش ادامه می‌دهد. باروت بعد از این‌که متوجه می‌شود مالهار مسبب به قتل رسیدن دخترهایش و پسرِ آنتونی است، سعی می‌کند خودش و اوضاع را کنترل کند، و ماجرا را برای پلیس تعریف می‌کند.
  زمانی که برادر آمیت به جرم قتل به زندان می‌افتد، دختر جوانی به اداره‌ی پلیس می‌رود و می‌گوید آن‌ها شب را با هم بوده‌اند. در یکی از موقعیت‌ها آمیت اعتراف می‌کند که به زنش و آنتونی مشکوک بوده و فکر می‌کرده دو تا دخترش درواقع دخترهای همسرش و آنتونی هستند. در یکی از موقعیت‌ها کشیدن سیگار دیده می‌شود.
  این فیلم محصول کشور هند است. بخشی از آداب و رسوم هندی‌ها، لباس‌های محلی و گوشه‌ای از مراسم آن‌ها در عزا نمایش داده شده است.
  فیلم با صحنه‌ی به قتل رسیدن دختر بزرگ خانواده‌ی باروت آغاز می‌شود و در ادامه قتل‌های دیگری اتفاق می‌افتد. در چند موقعیت خونی که همه جا پخش شده، نمایش داده می‌شود. آمیت بعد از این‌که متوجه می‌شود مالهار قاتل است، می‌خواهد او را دار بزند. در چند موقعیت مالهار خودزنی می‌کند. پلیس برای اعتراف گرفتن از برادر آمیت و آنتونی دست به شکنجه‌ی آن‌ها می‌زند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  فیلم سینمایی خانواده‌ی باروت ماجرای مجموعه‌ای قتل است که خانواده‌ی باروت را تا مرز فروپاشی می‌رساند. آن‌ها باید متوجه شوند قاتل فرزندانشان چه کسی است. در این فیلم با خانواده‌ای مواجه می‌شویم که دو دخترشان به قتل می‌رسند. پدر و مادر به خاطر دو فرزند دیگرشان باید به زندگی ادامه بدهند. آمیت بعد از این‌که متوجه می‌شود مالهار قاتل است، سعی می‌کند هوای او را بیشتر داشته باشد. او خودش را مقصر اتفاق‌ها می‌داند، ولی بالاخره پسرش را به پلیس معرفی می‌کند.
  در این فیلم موقعیت‌های ترسناک زیادی وجود دارد. پسربچه‌ی 9 ساله‌ای دست به قتل‌های فجیعی می‌زند. پاشیده شدن خون، خودزنی و فشارهای عصبی شدید در فیلم نمایش داده می‌شود. مالهار موفق می‌شود روان‌شناس‌ها را هم فریب بدهد و پدرش را به جای قاتل واقعی جلوه بدهد. آمیت مردی است که فکر می‌کند همسرش در گذشته به او خیانت کرده است و این موضوع را به زبان می‌آورد.

  چکیده داستان

  قتل‌های وحشتناکی که در خانواده‌ی باروت اتفاق می‌افتد، باعث فروپاشی خانواده می‌شود. رابطه‌ی آمیت با پسر 9 ساله‌اش، مالهار، به هم می‌خورد. پلیس به دنبال قاتل واقعی می‌گردد. بعد از دستگیری مالهار، پلیس بار دیگر به آمیت مشکوک می‌شود. آمیت به زندان می‌افتد، ولی قتل دیگری این بار جلوی چشم‌های مادرِ مالهار رخ می‌دهد. مالهار به جرم قتل زندانی می‌شود و پدر و مادرش هرگز او را نمی‌بینند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  در پایان فیلم مشخص می‌شود مالهار بیماری شیزوفرنی داشته است. آیا درباره‌ی این بیماری اطلاعاتی دارید؟
  به نظرتان بیماری‌های جسمی و روحی چه تفاوت‌هایی دارند؟
  فکر می‌کنید مشکلات ذهنی و روانی از چه سن‌هایی می‌تواند در انسان به وجود بیاید؟

  مشخصات فیلم و انیمیشن

  کارگردان Bugs Bhargava Krishna
  مدت زمان ۸۹
  کشور سازنده هند
  استودیو Dhirajj Walks Of Art، Faizee Productions، Ten Years Younger Productions
  بازیگران آریان منگجی، آمیت ساد، مانجاری فدنیس
  سال انتشار ۲۰۱۹