خرس‌های بونی: حیات وحش

(Boonie Bears: The Wild Life)
thumbnail
۸ سال به بالا
۶ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فیلمی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی تبدیل انسان‌ها به حیوان در پارکی سرگرم‌‌کننده و احتمال تغییر هویت همیشگی آن‌ها

سال: 2020
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تبدیل شدن به حیوانات مختلف و مسابقه‌ی بین آن‌ها می‌تواند برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  ویک در این قسمت فردی مسئولیت‌پذیر و حمایتگر است. او به لئون کمک می‌کند تا سیستم تبدیل به حیوانات را از کار بیندازد و دیگران را نجات دهد. لئون وقتی متوجه اشتباه همکارش می‌شود، همه‌ی تلاش‌اش را می‌کند تا جلوی او را بگیرد و از تبدیل همیشگی انسان‌ها به حیوان جلوگیری کند.
  از کلمات و عبارات توهین‌آمیزی استفاده شده: خاک به سرم، گند بالا میاری، زهر مار، گنده‌بک، می‌کنه تو پاچه مردم، دخلشون رو بیاریم، چندش، مردک خالی‌بند، فکت رو میارم پایین، بدبخت شدیم، پست، دهنت رو ببند، احمق، بی‌عرضه، وحشی، عقلش رو از دست داده، دزد، حقه‌باز، دروغ‌گو، لجباز، خائن، زده به سرت، حریص، طمعکار.
  در مسابقه، ویک و لئون به دره‌ای پرتاب می‌شوند. ویک با لئون دعوا می‌کند. لئون می‌گوید دخترش بیمار است. بعدا می‌فهمیم دختر او مرده است. ریموند تبدیل به حیوانی وحشی می‌شود و به بالون ویک و بقیه آسیب می‌زند. بالون سقوط می‌کند. لئون را دستگیر می‌کنند. تعدادی از انسان‌ها تبدیل به حیوانات وحشی می‌شوند. حیوانات وحشی را دستگیر و زندانی می‌کنند. معلوم می‌شود دستگاه ابرتحول نقص دارد و افراد را برای همیشه تبدیل به حیوان می‌کند. تام به لئون شلیک می‌کند. ویک به تام حمله می‌کند. افراد تام به سمت حیوانات شلیک و آن‌ها را در قالب یخ، منجمد می‌کنند. یکی از انسان‌هایی که تبدیل به حیوان وحشی بزرگی شده، به لئون حمله می‌کند و ویک را به سمت دیواری پرت می‌کند. هوش مصنوعی ساخت لئون از کنترل خارج شده و اجازه نمی‌دهد لئون آن را از کار بیندازد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این فیلم انیمیشنی سه‌بعدی، قسمت دیگری از ماجراهای خرس‌های بونی و ویک است که در این قسمت، تور گردشگری دارد. او که از کارش پول کافی درنمی‌آورد، به پیشنهاد دوستش در مسابقه‌ای در سرزمین وحشی شرکت می‌کند تا جایزه‌ی بزرگ آن را ببرد. در سرزمین وحشی که اختراع دانشمندی به نام لئون است، انسان‌ها می‌توانند به حیوانات مختلف تبدیل شوند. لئون آن‌جا را برای دختر بیمارش طراحی کرده که از ناحیه‌ی پا فلج است و آرزو دارد پرواز کند. او بعدا متوجه می‌‌شود سیستم تبدیل انسان به حیوان نقصی دارد که باعث می‌شود انسان‌ها برای همیشه حیوان باقی بمانند ولی همکارش که به این مسئله بی‌توجه است، در حال برگزاری مسابقه بین انسان‌های حیوان‌نماست. لئون برای جلوگیری از ادامه‌ی فعالیت سرزمین وحشی، با ویک و بقیه متحد می‌شود و در نهایت موفق می‌‌شود دستگاه تبدیل انسان به حیوان را از کار بیندازد. فیلم نشان می‌دهد انسان‌هایی که از مشکلات زندگی روزمره خسته‌اند، به جایی نیاز دارند تا شاد باشند؛ در حالی که تبدیل شدن به حیوان، راه خوبی برای شادی نیست و ممکن است آن‌ها را برای همیشه از هویت انسانی‌شان دور کند.
  زد و خورد و تعقیب و گریز در طول فیلم در جریان است. تعدادی از انسان‌ها تبدیل به حیوانات وحشی شده‌اند و می‌خواهند به بقیه آسیب بزنند. خراب بودن سیستم تبدیل انسان به حیوان، باعث هرج و مرج و نگرانی در سرزمین وحشی می‌شود. دختر لئون بیمار بوده و از دنیا رفته است. همچنین، در فیلم از کلمات و عبارات توهین‌آمیز زیادی استفاده شده که بخشی از آن‌ها در نسخه‌ی دوبله اضافه شده‌اند. تماشای این فیلم برای کودکان کوچک‌تر از ۶ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۶ تا ۸ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی بزرگ‌ترها تماشا کنند تا هم احساس امنیت کنند و هم فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  ویک از طریق دوستش با یک پارک به نام سرزمین وحشی آشنا می‌شود که در آن، شرکت‌کننده‌ها می‌توانند از طریق مچ‌بند روی دستشان به حیوانات مختلفی تبدیل شوند و با هم مسابقه بدهند. ویک و برامبل به سرزمین وحشی می‌روند تا در مسابقه شرکت کنند. آن‌ها با مردی به نام لئون هم‌تیمی می‌شوند ولی صاحب سرزمین وحشی در حین مسابقه، لئون را دستگیر و از بازی خارج می‌کند. ویک متوجه می‌شود لئون پارک را ساخته و همکارش، با این‌که می‌دانسته دستگاهی که انسان‌ها را تبدیل به حیوان می‌کند نقص بزرگی دارد، از آن استفاده کرده است. این نقص باعث می‌شود افراد هویت انسانی‌شان را برای همیشه از دست بدهند و تبدیل به حیواناتی وحشی شوند. ویک، لئون را نجات می‌دهد و آن‌ها با همکاری هم سعی می‌کنند سیستم سرزمین وحشی را از کار بیندازند تا همه چیز به حالت عادی برگردد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  در فیلم گفته می‌شود انسان‌ها برای شاد بودن به سرزمین وحشی می‌آیند. به نظر شما سرزمین وحشی چگونه به شاد بودن افراد کمک می‌کرد؟
  فکر می‌کنید این قسمت ارتباطی با خرس‌های بونی داشت؟ به نظرتان چرا قسمت‌های مختلفی از این انیمیشن ساخته می‌شود؟
  ویک در این قسمت چه شباهتی با قسمت‌های قبل داشت؟ شخصیت او چه تغییری کرده بود؟

  مشخصات فیلم و انیمیشن

  کارگردان Leon Ding
  مدت زمان ۹۹
  کشور سازنده چین
  استودیو Fantawild Animation
  بازیگران جوزف اس. لمبرت، کایران کاتاری، کریس بویکه
  سال انتشار ۲۰۲۰