دار و دسته‌ی جنگلی‌ها

(The Jungle Bunch: The Movie)

thumbnail
۸ سال به بالا
۶ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فیلمی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی مبارزه‌ی پنگوئن‌ببری و گروهش با شیرهای دریایی و نجات پنگوئن‌ها، با مضامینی از اتحاد و خودباوری

سال: 2011
  بررس فیلم: علی نجفی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  اعتماد و همکاری حیوانات و تلاش برای پیروزی ممکن است برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  پنگوئن‌ببری از نیروی خود پنگوئن‌ها برای شکست دشمن استفاده می‌کند. او همه را متحد می‌کند. او بی‌هیچ ترسی با خطرات روبه‌رو می‌شود ولی گاهی به نظر می‌رسد زیادی اعتمادبه‌نفس دارد. گروه به توانایی‌های همه‌ی اعضا نیاز دارد.
  باتریسیا با اولین دیدار گیلبرت به او علاقه‌مند می‌شود و در طول فیلم با رفتار، گفتار و نگاه‌های معنادار سعی می‌کند به او نزدیک شود.
  پنگوئن‌ببری راه رفتن پنگوئن‌ها و پرواز نکردن‌شان را مسخره می‌کند. شیرهای دریایی را نیز چاقالو خطاب می‌کند. شیرهای دریایی در دوبله گاهی شیرماهی و گاهی حتی شیر آبی نامیده شده‌اند.
  فیلم شامل صحنه‌های متعددی از دعوا و درگیری حیوانات با مشت و لگد است. پنگوئن‌ببری دوست دارد قهرمان شکست‌ناپذیر باشد. او بارها بر اهمیت غرش تأکید می‌کند و سعی می‌کند غرش کردن را به پسرخوانده‌اش، ماهی درون تنگ، یاد بدهد. گوریل هم دوست دارد همه را بنگ‌بنگ کتک بزند. شیرهای دریایی غول‌پیکر دندان‌های نوک‌تیز و بزرگی دارند و قیافه‌ی آن‌ها ممکن است برای کوچک‌ترها ترسناک باشد. آن‌ها به پنگوئن‌ها زور می‌گویند، تخم‌هایشان (فرزندان‌شان) را گروگان می‌گیرند و تهدید به شکستن‌شان می‌کنند. در یک صحنه، مار غول‌پیکر ناگهان به سمت دوربین حمله می‌کند که ممکن است برای کودکان غافلگیرکننده و اضطراب‌آور باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  فیلم تلویزیونی دار و دسته‌ی جنگلی‌ها انیمیشنی کامپیوتری در مورد یک گروه مبارز متشکل از حیوانات جنگل به رهبری پنگوئن‌ببری است. ابتدا، پنگوئن‌ببری هنوز گروهی ندارد و وقتی پنگوئن‌ها برای پایان دادن به زورگویی شیرهای دریایی از او کمک می‌خواهند، از حیوانات مختلف می‌خواهد او را همراهی کنند تا تعدادشان با چیزی که در افسانه‌ها آمده همخوانی داشته باشد. در این فیلم، شبیه فیلم‌های ابرقهرمانی، مرزبندی روشنی بین خوب‌ها و بدها وجود دارد. پنگوئن‌ببری خودش را یک مبارز شکست‌ناپذیر قلمداد می‌کند و هرچند گاهی به نظر می‌رسد بیش از اندازه اعتمادبه‌نفس دارد اما موفق می‌شود پنگوئن‌ها را متحد کند و با استفاده از نیروی خود آن‌ها و نیز توانایی‌های خاص هر یک از اعضای گروهش شیرهای دریایی زورگو را شکست دهد.
  فیلم شامل صحنه‌های متعددی از دعوا و درگیری حیوانات با مشت و لگد است. شیرهای دریایی غول‌پیکر با قیافه‌های ترسناک و دندان‌های بزرگ به پنگوئن‌ها زور می‌گویند و تخم‌هایشان را گروگان می‌گیرند. پنگوئن‌ببری و گروهش الگوهای اخلاقی مناسبی نیستند؛ آن‌ها مبارزه و ماجراجویی دوست دارند، می‌خواهند قهرمان باشند یا به‌خاطر فرار از تنهایی با گروه همراه شده‌اند. خود پنگوئن‌ببری پنگوئن‌های دیگر را مسخره می‌کند. موضوع اصلی فیلم جنگ با شیرهای دریایی زورگوست که ممکن است اضطراب زیادی به دنیای کودکان وارد کند. به علاوه، در طول فیلم، نگاه‌ها و رفتارهای معناداری بین دو تا از شخصیت‌ها وجود دارد. تماشای فیلم برای کودکان کوچک‌تر از ۶ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۶ تا ۸ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که فیلم را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا بتوانند در مورد موارد خشن و ترسناک آن و احساسات و نگرانی‌هایشان با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  دو پنگوئن جوان در جستجوی پنگوئن‌ببری افسانه‌ای به جنگل آمده‌اند تا او به کمک هفت مبارز همراهش پنگوئن‌ها را از زورگیری شیرهای دریایی نجات دهد. او و پسرخوانده‌اش که یک ماهی درون تنگ است، به همراه حیوانات جنگل یک گروه مبارز تشکیل می‌دهند و رهسپار قطب جنوب می‌شوند. آن‌ها که تاکنون مبارزه‌ی جدی‌ای نداشته‌اند، در اولین رویارویی با شیرهای دریایی بدجوری شکست می‌خورند و شیرهای دریایی در مقابل، قانون سختگیرانه‌تری وضع می‌کنند و تخم‌های پنگوئن‌ها را گروگان می‌گیرند. مبارزان افسانه‌ای برای نجات تخم‌ها نقشه می‌کشند و سپس به کمک خود پنگوئن‌ها شیرهای دریایی را شکست می‌دهند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  علاوه بر پنگوئن‌ها، چه پرنده‌های دیگری می‌شناسید که نمی‌توانند پرواز کنند؟ به نظر شما، پنگوئن‌ها از بال‌هایشان برای چه کاری استفاده می‌کنند؟
  پنگوئن‌ببری و گروهش الگوهای اخلاقی مناسبی‌اند؟ به نظر شما، قهرمان‌ها چه خصوصیاتی باید داشته باشند؟
  گیلبرت یک شبگردان هندی است، گونه‌ای نادر و قدیمی از پستانداران. او چطور خود را خویشاوند دور میگل حساب می‌کند؟ چطور می‌توانید اطلاعاتی در این باره پیدا کنید؟

  مشخصات فیلم و انیمیشن

  مدت زمان ۵۸
  سال انتشار ۲۰۱۱