فصل‌ها

(Seasons)
thumbnail
۱۳ سال به بالا
۱۱ تا ۱۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فیلمی مستند درباره‌ی حیات‌وحش و شیوه‌های زندگی و حفظ بقای حیوانات

سال: 2015
  بررس فیلم: یکتا یونسی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  حیوانات برای حفظ بقای خود تلاش می‌کنند و در مقابل شرایط محیطی سخت، مثل بوران و شرایط جوی نامساعد، امید خود را برای دوام آوردن از دست نمی‌دهند. آن‌ها بر حسب غریزه‌ رفتار می‌کنند و فضایی امن بین اعضای خانواده و توله‌های کوچک حاکم است. پیش بردن اموری که به زندگی مربوط است، مثل تهیه‌ی غذا، رقابت با دیگر حیوانات جنگل بر سر تصاحب، مبارزه و پذیرش شکست، می‌تواند از موضوعات معنادار برای نوجوانان باشد.
  حیوانات برای حفظ بقای خود و دیگر اعضای خانواده و گله‌ تلاش می‌کنند و تسلیم شرایط جوی سخت نمی‌شوند. حیوانات والد از فرزندان خود مراقبت می‌کنند و با آموزش شیوه‌های حفظ بقا، مثل شکار و مبارزه و مهارت‌های لازم برای زندگی مستقل در حیات وحش، سعی می‌کنند فرزندانشان را قوی و شجاع بار بیاورند.
  در برخی صحنه‌ها به شکل محدود جفت‌گیری و زایمان حیوانات به تصویر کشیده است.
  این مستند می‌تواند کودکان را به مطالعه در مورد حیوانات اهلی و شکارچی در حیات‌وحش ترغیب کند.
  حیوانات در صحنه‌های مختلفی برای شکار، به حیوانات ضعیف‌تر حمله می‌کنند و پس از شکار، مشغول خوردن گوشت آن‌ها می‌شوند. همچنین شرایط جوی سخت مانند برف، بوران و خشکسالی، به بقای برخی حیوانات آسیب می‌زند و آن‌ها را در معرض خطر مرگ قرار می‌دهد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این فیلم مستند درباره‌ی زندگی حیوانات در حیات‌وحش است و شرایط زندگی انواع حیوانات اهلی و وحشی را در جنگل، کوهستان و مراتع از نزدیک و با جزئیات به تصویر می‌کشد؛ روش‌هایی برای حفظ بقا در تغییر فصول و در رقابت با دیگر جانوران. حیوانات برای حفظ بقای خود و دیگر اعضای خانواده و گله‌ تلاش می‌کنند و تسلیم شرایط سخت نمی‌شوند. حیوانات والد از فرزندان خود مراقبت می‌کنند و با آموزش شیوه‌های حفظ بقا مانند شکار، مبارزه و مهارت‌های لازم برای زندگی مستقل در حیات‌وحش، سعی می‌کنند فرزندانشان را قوی و شجاع بار بیاورند. فیلم پیام‌آور زیبایی‌ها و چالش‌های زندگی در حیات‌وحش است و می‌تواند شناخت دقیق‌تری برای مخاطب از جزئیات زندگی حیوانات فراهم کند.
  حیوانات در صحنه‌های مختلفی برای شکار، به حیوانات ضعیف‌تر حمله می‌کنند و پس از شکار، مشغول خوردن گوشت آن‌ها می‌شوند. همچنین وقوع شرایط جوی سخت مثل برف و بوران و خشکسالی، به بقای برخی حیوانات آسیب می‌زند و آن‌ها را در معرض خطر مرگ قرار می‌دهد.در برخی صحنه‌ها نیز به شکل محدود جفتگیری و زایمان حیوانات نمایش داده می‌شود. تماشای این فیلم برای کودکان زیر 11 سال پیشنهاد نمی‌شود. کودکان و نوجوانان بین 11 تا 13 سال هم بهتر است همراه با والدین خود تماشا کنند تا فرصت گفت‌وگو پیرامون مفاهیم فیلم را داشته باشند.

  چکیده داستان

  این مستند درباره ی زندگی حیوانات است و شیوه‌ی زندگی و روش‌های حفظ بقای آنان در تغییر فصول و در رقابت با دیگر جانوران را روایت می‌کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  فکر می‌کنید انسان‌ها چه آسیب‌هایی به زندگی حیوانات در حیات‌وحش وارد کرده‌اند؟
  معنی کلمه‌ی غریزه را می‌دانید؟ به نظر شما انسان‌ها هم دارای غریزه هستند یا غریزه فقط شامل حیوانات می‌شود؟
  برای زندگی در جنگل به چه مهارت‌های احتیاج است؟ چطور می‌شود راه را پیدا کرد یا چطور می‌شود آتش درست کرد؟

  مشخصات فیلم و انیمیشن

  کارگردان Alexandre Poulichot، Jacques Cluzaud، Jacques Perrin
  رتبه MPAA PG
  مدت زمان ۹۶
  کشور سازنده آلمان، فرانسه
  استودیو France ۲ Cinéma، Galatée Films، Pandora Filmproduktion، Pathé، SIF ۳۰۹ Film Music
  بازیگران مایکل جاچیمیاک
  سال انتشار ۲۰۱۵