داستان دو جادوگر میکی موس

(Mickey's Tale of Two Witches)
thumbnail
۱۰ سال به بالا
۸ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

انیمیشنی فانتزی درباره‌ی امتحان پایانی دو دوست جادوگر و تلاش‌شان برای قبولی با حفظ دوستی

سال: 2021
  بررس فیلم: یکتا یونسی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دیزی دچار کمبود اعتماد به نفس است و خودش را باور ندارد. درنتیجه، مدام خودش را می‌ترساند و در مواجه با چالش‌های مختلف گاه ضعیف عمل می‌کند. اما برخلاف او مینی واندرفول در تمام مدت به توانایی و خصلت‌های خوب دیزی باور دارد و دوستی حمایتگرانه‌ای بین‌شان برقرار است. استاد کلاربل بچه‌ها را برای رسیدن به اهداف‌شان تشویق می‌کند و هربار که دیزی در امتحانات شکست می‌خورد، استاد جادوگر و دوستش مینی به او روحیه می‌دهند و به ادامه دادن مسیر ترغیبش می‌کنند. پیت شبحی مهربان و بی‌خطر است، که همیشه دوست داشته بقیه او را جدی بگیرند، اما بقیه به دلیل همین خصلت‌ها به جای اینکه از او بترسند، با او دوست و صمیمی هستند. پیت که دوست دارد مثل بقیه‌ی شبح‌ها مردم را بترساند، با چوب جادو خودش را تغییر می‌دهد و تبدیل به هیولایی بزرگ و خشن می‌شود. اما در نهایت با همراهی و همدلی بقیه متوجه اشتباهش می‌شود و به حالت اولش بر می‌گردد.
  دیزی برای تاثیرگذاری بر استاد کلارابل تصمیمی اشتباه می‌گیرد و خود و مردم شهر را به خطر می‌اندازد، ولی به جای فرار و انکار واقعیت، با شجاعت اشتباهش را می‌پذیرد و سعی می‌کند با مسئولیت‌پذیزی خطایش را جبران کند. مینی نیز با اینکه در این ماجرا نقشی نداشته، ولی برای حمایت از دوستش وارد این ماجراجویی می‌شود. هر دو جادوگر جوان به آرامش مردم شهرشان اهمیت می‌دهند و با اتحاد نیروهای جادویی‌شان را افزایش می‌دهند و راه‌حل‌های خلاقانه مواقعیت را به حالت اول برمی‌گردانند.
  الفاظ توهین‌برانگیزی در فیلم به کار رفته است: بزدل، کله‌پوک، گنده، بدبخت، مزخرف، متقلب، گم شو
  در اثر استفاده عجولانه از چوب جادو و به اشتباه کوه ریزش می‌کند و سنگ‌ها ممکن است بر سر مردم آوار شوند که البته به کمک جادویی توسط مینی سنگ‌ها تبدیل به اشیائی بی‌خطر می‌شوند. پیت با چوب جادو خود را به هیولایی بزرگ تبدیل می‌کند و مردم شهر را می‌ترسان و تهدیدشان می‌کند. جان جادوگران در مبارزه با او در لحظاتی به خطر می‌افتد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این فیلم که به مناسبت هالوین در شبکه‌ی دیزنی جونیور به نمایش درآمد، به داستان دو جادوگر جوان به نام دیزی و مینی واندرفول می‌ژردازد که روز فارغ از تحصیلی‌شان همزمان با جشن هالوین شده است. آنها در صورتی که از پس چهار امتحان جادوگری بربیایند، می‌توانند مدرک جادوگری خود را دریافت کنند. مینی در امتحانات خوب پیش می‌رود، ولی دیزی در مرز قبولی یا رد شدن است. او برای تاثیرگذاری بر مربی جادوگری‌اش، چوب جادوی او را بدون اجازه برمی‌دارد، اما شبحی برای ترسناک شدن، چوب را از دست او می‌رباید تا تغییر ظاهر بدهد و به این ترتیب، جان مردم و جادوگران به خطر می‌‌افتد. دیزی دچار کمبود اعتماد به نفس است و خودش را باور ندارد. درنتیجه، مدام خودش را می‌ترساند و در مواجه با چالش‌های مختلف گاه ضعیف عمل می‌کند. اما برخلاف او مینی واندرفول در تمام مدت به توانایی و خصلت‌های خوب دیزی باور دارد و دوستی حمایتگرانه‌ای بین‌شان برقرار است. استاد کلاربل بچه‌ها را برای رسیدن به اهداف‌شان تشویق می‌کند و هربار که دیزی در امتحانات شکست می‌خورد، استاد جادوگر و دوستش مینی به او روحیه می‌دهند و به ادامه دادن مسیر ترغیبش می‌کنند. پیت شبحی مهربان و بی‌خطر است، که همیشه دوست داشته بقیه او را جدی بگیرند، اما بقیه به دلیل همین خصلت‌ها به جای اینکه از او بترسند، با او دوست صمیمی هستند. پیت که دوست دارد مثل بقیه‌ی شبح‌ها مردم را بترساند، با چوب جادو خودش را تغییر می‌دهد و تبدیل به هیولایی بزرگ و خشن می‌شود. اما در نهایت با همراهی و همدلی بقیه متوجه اشتباهش می‌شود و به حالت اولش بر می‌گردد و شهر به کمک جادوگران و اتحادشان دوباره به آرامش می‌رسد. فیلم به اهمیت خودباوری و پذیرش تفاوت‌ها تاکید دارد و موفقیت را برای هرکسی که اراده و تلاش کند امری میسر می‌داند.
  در اثر استفاده عجولانه از چوب جادو کوه ریزش می‌کند و سنگ‌ها ممکن است بر سر مردم آوار شوند که البته به کمک جادویی توسط مینی واندفول سنگ‌ها تبدیل به اشیائی بی‌خطر می‌شوند. پیت با چوب جادو خود را به هیولایی بزرگ تبدیل می‌کند و مردم شهر را می‌ترساند و تهدیدشان می‌کند. جان جادوگران در مبارزه با او در لحظاتی به خطر می‌افتد. برخی الفاظ توهین‌برانگیز در فیلم به کار رفته است. تماشای این فیلم برای کودکان زیر 8 سال پیشنهاد نمی‌شود. کودکان بین 8 تا 10 سال هم بهتر است با همراهی والدین خود فیلم را تماشا کنند تا در صورت لزوم امکان گفتگو برای‌شان فراهم باشد.

  چکیده داستان

  روز فارغ از تحصیلی مینی واندرفول و دوستش دیزی از مدرسه ی جادوگری است. اگر آنها بتوانند از چهار آزمون پایانی نمره‌ی قبولی کسب کنند، از استاد کلارابل جادوگر مدرک جادوگری دریافت می‌کنند. اما این روز همزمان است با جشن هالوین. مینی واندرفول از پس بیشتر امتحانات برآمده است، ولی دیزی نمراتش کمتر است و ممکن است قبول نشود. او برای تاثیرگذاری بر استادش، چوب جادوی او را برمی‌دارد، اما شبحی به نام پیت برای ترساندن مردم چوب جادو را از دست او می رباید و با آن چوب جادویی ظاهری هیولایی برای خود ایجاد می کند. بچه ها به کمک استاد جادوگر و دیگر دوستان‌شان چوب جادو را از پیت می‌گیرند و آرامش را به جشن بر می‌گردانند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما چرا دیزی تصمیم گرفت چوب جادویی استاد کلارابل را بدون اجزه‌ی او بردارد؟ کارش درست بود؟ به او حق می‌دهید؟
  اگر جای دیزی بود، با چه روش دیگری موقعیت را به نفع خود تغییر می‌دادید؟
  خصلت‌های شخصیت دیزی و مینی واندرفول رو می‌توانید توصیف کنید؟ ازکدام‌ شخصیت بیشتر خوش‌تان آمد؟

  مشخصات فیلم و انیمیشن

  کارگردان Jeff Gordon
  رتبه MPAA TV-Y
  مدت زمان ۴۶
  کشور سازنده ایالات متحده آمریکا
  استودیو Disney Television Animation
  بازیگران برت ایوان، بیل فارمر، دانیل راس
  سال انتشار ۲۰۲۱