ما می‌توانیم قهرمان باشیم

(We Can Be Heroes)
thumbnail
۱۰ سال به بالا
۸ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فیلمی اکشن درباره‌ی چند کودک ابرقهرمان و ماموریت آن‌ها برای نجات والدین‌شان، همراه با آماده شدن برای نجات دنیا

سال: 2020
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ویژگی‌های ابرقهرمانی بچه‌ها، احساس میسی از این‌که قدرتی ندارد، نگرانی بچه‌ها برای والدین‌شان و کار گروهی آن‌ها برای نجات والدین، همگی می‌توانند برای کودکان قابل ارتباط باشند.
  میسی با وجود این‌که قدرت ابرقهرمانی ندارد روحیه‌اش را از دست نمی‌دهد و برای نجات والدین پیش‌قدم می‌شود. او با توانایی رهبری‌اش به بقیه کمک می‌کند تا نیروهایشان را برای رسیدن به هدف با هم هماهنگ کنند. بچه‌ها تمام تلاش‌شان را می‌کنند تا والدین‌شان را نجات دهند. آن‌ها به میسی اعتماد می‌کنند و با هدایت او تمرین‌های آمادگی را انجام می‌دهند و در نهایت موفق می‌شوند به نتیجه برسند.
  رییس ابرقهرمانان زنی با آرایش غلیظ و حرکات و راه رفتن اغواگرانه است که لباسی با یقه‌ی خیلی باز پوشیده و بخشی از سینه‌هایش معلوم است. در نسخه‌ی دوبله سینه‌اش پوشانده شده. موضوع نجات مردم و دنیا موضوعی سنگین و بزرگسالانه است که به دنیای کودکان ارتباطی ندارد و انداختن مسئولیت این کار بر دوش بچه‌ها ممکن است برای کوچک‌ترها اضطراب‌آور باشد.
  از کلمات و عبارات توهین‌آمیز استفاده شده است؛ دورغگوی چاق، دیوونه، چه کوفتیه، مسخره‌شو درآوردی، احمق.
  در فیلم بچه‌ها در حال تمرین زد و خورد با دشمنان فرضی و مبارزه‌ی واقعی با بیگانگان هستند. پرت شدن، سقوط و برخورد با ساختمان‌ها و اشیا بارها اتفاق می‌افتد، ولی کسی آسیب نمی‌بیند. بیگانگان موجوداتی شبیه هشت‌پا هستند که پاهایشان را دور افراد می‌پیچند. آن‌ها در چندین موقعیت ناگهان ظاهر می‌شوند و بچه‌ها را می‌ترسانند. بیگانگان والدین را می‌گیرند و با خود می‌برند. معلوم می‌شود رییس‌جمهور، رییس ابرقهرمانان و یکی از بچه‌ها جاسوس و همدست بیگانگان هستند، ولی در پایان فیلم مخاطب متوجه می‌شود که همه‌ی این‌ها بازی بوده است. بچه‌ها برای مبارزه با بیگانگان مراحل خطرناکی را می‌گذرانند. بیگانگان به دست‌هایشان زنجیر می‌زنند. میسی باید از روی طنابی باریک عبور کند و با قطع شدن طناب به درون گودالی سقوط می‌کند، ولی نجات پیدا می‌کند. دختری که نقش جاسوس را بازی می‌کند هیولاهای ترسناکی می‌کشد که از نقاشی بیرون می‌آیند و بچه‌ها را تهدید می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  داستان فیلم سینمایی ما می‌توانیم قهرمان باشیم، درباره‌ی بچه‌های چند ابرقهرمان است که همه، قدرت‌های خارق‌العاده‌ی والدین‌شان را دارند به جز یکی به نام میسی که دختری معمولی است. آن‌ها قرار است والدین‌شان را که در چنگال بیگانه‌ها اسیر شده‌اند نجات دهند. میسی در این ماموریت متوجه می‌شود که قدرت ذاتی او رهبری است و با راهنمایی‌های مادربزرگش، بچه‌ها را رهبری می‌کند تا برای مبارزه با بیگانگان آماده و هماهنگ شوند. آن‌ها در نهایت متوجه می‌شوند که همه‌ی این ماجرا نقشه‌ی بزرگ‌ترها بوده تا آن‌ها را برای قهرمان شدن آماده کنند. فیلم نشان می‌دهد که بچه‌ها قهرمان‌های تازه‌ی دنیا هستند و دنیا قرار است به دست آن‌ها نجات پیدا کند.
  در طول فیلم بچه‌ها در حال زد و خورد و مبارزه‌ با دشمنان فرضی و بیگانگان هستند. پرت شدن، سقوط و برخورد با ساختمان‌ها و اشیا بارها اتفاق می‌افتد ولی کسی آسیب نمی‌بیند. بیگانگان موجوداتی شبیه هشت‌پا هستند که پاهایشان را دور افراد می‌پیچند. آن‌ها والدین بچه‌ها را اسیر می‌کنند و بچه‌ها باید با نجات آن‌ها برای نجات مردم و دنیا آماده شوند که موضوعی بزرگسالانه است و به دنیای کودکان ارتباطی ندارد. همه‌ی بچه‌ها قدرت‌های ابرقهرمانی دارند و تنها بچه‌ای که به ظاهر معمولی است، قدرت ذاتی رهبری دارد و بارها اشاره می‌شود که او ذاتاً رهبر است؛ انگار تنها بچه‌هایی با توانمندی‌های غیرعادی و خاص می‌توانند قهرمان باشند. یکی از شخصیت‌های زن که رییس ابرقهرمان‌هاست لباسی با یقه‌ی خیلی باز پوشیده که بخش‌هایی از سینه‌هایش را نشان می‌دهد. او آرایشی غلیظ و حرکات و رفتارهایی اغواگرانه دارد. تماشای این فیلم برای کودکان زیر ۸ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۸ تا ۱۰ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که فیلم را همراه والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفت‌وگو کنند.

  چکیده داستان

  پدر میسی ابرقهرمانی است که بعد از مرگ مادر او تصمیم گرفته در عملیات ابرقهرمانی شرکت نکند، ولی با حمله‌ی بیگانگان به شهر، دوباره به ماموریت فراخوانده می‌‌شود. میسی باید به محلی برود که فرزندان بقیه‌ی ابرقهرمان‌ها آنجا منتظرند تا والدین‌شان بیگانگان را از بین ببرند. غیر از میسی، بقیه‌ی بچه‌ها قدرت‌های والدین‌شان را دارند و میسی از این بابت ناراحت است. آن‌ها در تلویزیون می‌بینند که بیگانگان والدین‌شان را شکست می‌دهند و با خود می‌برند. بچه‌ها تصمیم می‌گیرند به رهبری میسی که قدرت ذاتی اوست، به جنگ با بیگانگان بروند و والدین‌شان را نجات دهند. آن‌ها در پایان فیلم متوجه می‌شوند که این نقشه‌ای بوده تا بچه‌ها تمرین ابرقهرمانی کنند و برای نجات دنیا آماده شوند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  بعد از تماشای فیلم چه احساسی داشتید؟ به نظرتان بچه‌ها با تماشای این فیلم ممکن است دلشان بخواهد قدرت ابرقهرمانی داشته باشند؟
  فکر می‌کنید بچه‌ها بدون قدرت‌های ابرقهرمانی‌شان می‌توانستند والدین‌شان را نجات دهند؟
  پیام فیلم از نظر شما چه بود؟ چقدر با این پیام موافق‌اید؟

  مشخصات فیلم و انیمیشن

  کارگردان Robert Rodriguez
  رتبه MPAA PG
  مدت زمان ۹۷
  کشور سازنده ایالات متحده آمریکا
  استودیو Double R Productions
  بازیگران اندی والکن، لیون دنیلز، یایا گوسلین
  سال انتشار ۲۰۲۰