ویچر: کابوس گرگ

(The Witcher: Nightmare of The Wolf)
thumbnail
۱۸ سال به بالا

فیلمی انیمیشنی درباره‌ی پسری فقیر، تبدیل شدن او به جادوگری قدرتمند و نبرد او با هیولاهای تترا

سال: 2021
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  وسمیر در دوران کودکی فقیر است و پسر خدمتکار یک خانواده‌ی پولدار است. او از وضعیتی که دارد ناراضی است و دوست ندارد فقیر بماند. او دلش شیرینی و پول و غذاهای خوشمزه می‌خواهد. همین ماجرا باعث می‌شود از عشقش به ایلیانا صرفنظر کند و سراغ ماجراجویی و جادوگر شدن برود.
  وسمیر که به خاطر فقر ویچر شده است و با ایلیانا ازدواج نکرده، برای لحظه‌هایی احساس می‌کند سکه و پول ارزش این ماجراها را نداشت.
  نوشیدن مشروبات الکلی در فیلم دیده می‌شود. وسمیر و ایلیانا عاشق هم هستند و این موضوع را به زبان می‌آورند.
  فیلم با حمله‌ی هیولایی به اسم لشن به پدر سوگو و خواهرهایش آغاز می‌شود. خون به تمام سر و صورت خواهرها می‌پاشد و آن‌ها فرار می‌کنند. هیولا به خواهرهای سوگو هم حمله می‌کند. خون به همه جا پاشیده و بدن خواهرها تکه‌تکه می‌شود. در یکی از موقعیت‌ها وسمیر به لشن حمله می‌کند. هیولاهای ترسناکی در فیلم ظاهر می‌شوند که وسمیر با آن‌ها می‌جنگد و آن‌ها را می‌سوزاند. در یکی از موقعیت‌ها روح پلیدی بدن زنی را تسخیر می‌کند و ویچری به اسم دگلان تلاش می‌کند آن روح را از بدن زن خارج کند. صداهای ترسناک و خروج هیولای ترسناکی از بدن دیده می‌شود. وسمیر برای این‌که ویچر شود مراحل وحشتناکی را پشت سر می‌گذارد. پسربچه‌ها به دست هیولاها در مرداب کشته می‌شوند. کیتسو همراه اژدهای بزرگی به وسمیر و تترا حمله می‌کند. بین ویچرها و لشکر تترا و هیولاهایش جنگ بزرگی درمی‌گیرد. بریده شدن سر و آتش گرفتن و تکه‌تکه شدن دیده می‌شود. در پایان ایلیانا می‌میرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  فیلم انیمیشنی ویچر: کابوس گرگ در ادامه‌ی سریالی به اسم ویچر ساخته شده است. این فیلم انیمیشنی ماجرای پسر فقیری است که به خاطر فقر و گرسنگی تصمیم می‌گیرد ویچر (جادوگر) شود. ویچرها هیولاهایی را که به آدم‌ها آسیب می‌زنند از بین می‌برند و سکه‌ی طلا می‌گیرند. وسمیر ویچر معروفی می‌شود و پول زیادی به دست می‌آورد، ولی در نهایت باید با لشکر تترا بجنگد. وسمیر که به خاطر پول از عشقش به ایلیانا گذشته، در خیالاتش ایلیانا را می‌بیند که دارد در یک عالمه سکه غرق می‌شود.
  این انیمیشن حاوی صحنه‌های خشنی است که ممکن است برای کودکان کوچک‌تر آزاردهنده باشد. فضای فیلم پر از نبرد و خشونت و هیولاهای ترسناک است. قطع شدن سر و دست و پا، پاشیده شدن خون، و آتش گرفتن در تمام فیلم دیده می‌شود. شخصیت مثبتی که برای انجام دادن کارهای درست تلاش کند دیده نمی‌شود. وسمیر برای لحظه‌هایی از تصمیمی که در گذشته گرفته پشیمان می‌شود و حتی ایلیانا را کنار دریاچه می‌برد، ولی سرآخر سراغ بچه‌های کوچک می‌رود و تصمیم می‌گیرد آن‌ها را تبدیل به ویچر کند. نوشیدن مشروبات الکلی و ابراز عشق بین وسمیر و ایلیانا هم در فیلم وجود دارد. تماشای این فیلم برای نوجوان‌های 18 سال به بالا پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  در دنیایی خیالی هیولاهایی وجود دارند که آدم‌ها را تهدید می‌کنند. موجوداتی به اسم ویچر (جادوگر) آن هیولاها را از بین می‌برند. ماجرای این فیلم درباره‌ی ویچری به اسم وسمیر است که دوران کودکی سختی داشته است. او که نمی‌خواسته مانند پدرش فقیر باشد، راه ویچر شدن را در پیش می‌گیرد. او از عشقش به ایلیانا می‌گذرد و معروف و ثروتمند می‌شود، ولی سال‌ها بعد در دربار پادشاه دختری به اسم تترا به مبارزه با ویچرها می‌پردازد. او باور دارد ویچرها هیولاها را می‌سازند و با این کار به سکه و پول می‌رسند. ایلیانا که آن زمان پیر شده و در دربار زندگی می‌کند، ماجرا را به وسمیر می‌گوید. نبرد سختی بین لشکر تترا و ویچرها رخ می‌دهد و همه‌ی آن‌ها نابود می‌شوند. ایلیانا هم می‌میرد. فقط چند تا بچه زنده می‌مانند که وسمیر سراغشان می‌رود تا آن‌ها را برای ویچر شدن تربیت کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  آیا وسمیر تصمیم درستی گرفت که به خاطر پول ویچر شد؟
  به نظرتان حق با هیولاها بود یا ویچرها؟
  فکر می‌کنید جادو وجود دارد و می‌تواند در زندگی آدم‌ها اثر بگذارد؟

  مشخصات فیلم و انیمیشن

  کارگردان Kwang ll Han
  رتبه MPAA TV-MA
  مدت زمان ۸۳
  کشور سازنده کره جنوبی، ایالات متحده آمریکا
  استودیو Studio Mir، Hivemind, Platige Image، , Base FX، Netflix
  بازیگران تئو جیمز، لارا پالور، مری مکدانل
  سال انتشار ۲۰۲۱